بر طبق پتنتی که اخیرا توسط سایت Windows United منتشر شده، کورتانا دستیار هوش مصنوعی مایکروسافت می‌تواند پاسخ‌های متنی خود را بهبود ببخشد و توانایی واکنش به حالت‌های احساسی را کسب کند. این پتنت در ژانویه سال 2018 ثبت شده، اما هفته گذشته در PatentScope قرار گرفته است. این پتنت بخش‌بندی شده و در آن کورتانا می‌تواند با یادآوری بخش‌های قبلی گفتگو، بهبودهایی را در پاسخ‌های متنی کسب کند.

این بخش از پتنت اطلاعات جدیدی ندارد. اما کورتانا قادر به انجام وظایف وابسته به ده‌ها پیام است و موضوع و ویژگی داده‌ها، آینده این دستیار دیجیتالی را رقم خواهد زد.

ویژگی که بتواند فراتر از این برود ویژگی است که تکنولوژی که در این پتنت در مورد احساسات آمده، برای عموم منتشر شود. این پتنت توضیح می‌دهد که کورتانا می‌تواند از یادگیری متن مشابه برای واکنش به بیان احساسات کاربران استفاده کند.

افشای حاضر، روش‌ها و ابزاری برای ارائه حمایت‌های احساسی در جلسه بین کاربر و عامل محاوره الکترونیکی فراهم می‌کند. اولین گروه از تصاویر ممکن است در جلسه دریافت شود، متشکل از یک تصویر و یا بیشتر که مرتبط به کاربر است. ممکن است یک پروفایل کاربری از کاربر دریافت شود. اولین گروه از توصیفات متنی ممکن است براساس حداقل اطلاعات احساسی از اولین گروه از تصاویر در پروفایل کاربر تولید شود. اولین ثبت در حافظه ممکن است براساس حداقل اولین گروه از تصاویر و اولین گروه از توصیفات متنی ایجاد شود.

پتنت‌ها از زبان صریح و آشکاری استفاده می‌کنند، بنابراین معمولا اسنادی بلند با حجم زیادی از جزئیات هستند که باید آنها را زیر و رو کنید، اما گزیده بالا خلاصه خوبی از ویژگی‌های بالقوه آن است. اگر این ویژگی منتشر شود، کورتانا می‌تواند پروفایل کاربری ایجاد کند که اطلاعات مربوط به احساسات کاربر را دنبال می‌کند.

کورتانا طراحی خود را در اندروید و iOS توسعه داده تا بیشتر محاوره‌ایی باشد، و ورژن ویندوز 10 کورتانا نیز دنبال کننده همین راه بوده است. در حالی که شرکت‌هایی در قد و قواره مایکروسافت صدها پتنت را ثبت می‌کنند که هرگز راه به جایی نبرده‌اند، اما حداقل به نظر می‌رسد برخی از ایده‌های این پتنت‌ها به استفاده عموم برسد.

منبع :

WINDOWSCENTRAL

192 پست
نجمه عنایتی
مطالب مرتبط
تبلیغات
در مای نوکیا بخوانید
دیدگاه کاربران
هنوز دیدگاهی ثبت نشده
برای نوشتن دیدگاه می توانید به حساب کاربری خود وارد شوید ورود ارسال نظر به صورت مهمان
برچسب ها: , , , , ,