Cortana

کرتانا، دستیار شخصی مایکروسافت که برای اولین بار به همراه ویندوز ۸.۱ به دنیا معرفی شد و در حال حاضر همچنین در ویندوز ۱۰ نیز در دسترس قرار دارد. این دستیار شخصی مایکروسافت تنها مخصوص ویندوز نیست و مدتیست که در دسترس کاربران iOS و اندروید نیز قرار گرفته است. هفته ی گذشته کمپانی مایکروسافت، کرتانا و بینگ را با هم تحت نام Microsoft Research و تحت هدایت Harry Shum قرار داد. در ادامه با وینفون همراه باشید.

این گروه بر هوش مصنوعی و بر اساس عوامل متعدد تکنولوژیکی مانند در دسترس بودن مقدار عظیمی از اطلاعات، ظرفیت محاسباتی گسترده و دستاورد های تشخیص گفتار متکی است.

امروز ما دارای حدود ۱۳۳ میلیون کاربر هستیم که از کرتانا استفاده می کنند، و ما به بیش از ۱۰ میلیارد درخواست پاسخ داده ایم. مردم شروع به استفاده ی بیش تر و بیش تر از کرتانا کرده اند. و این به هم پیوستن نیرو ها با Microsoft Research و محققان هوش مصنوعی بیش تر، سبب می شود ما انتظارات بسیار بالایی در مورد کیفیت کرتانا و تجربه ی کاربری آن داشته باشیم.

Harry Shum همچنین اذعان داشته که در آینده کرتانا می تواند شبیه تر به یک چت بات (chatbot) شود، در همان راستا که دستیار گوگل حرکت کرده است. با این حال، مایکروسافت در ابتدا به مطالعه ی نیازهای کاربران، بر اساس اطلاعات جمع آوری شده توسط چت بات، خواهد پرداخت، که به موفقیت های فراوانی در جوامع آسیایی دست یافته است.

تصمیم تجمیع این گروه ها و تحت هدایت قرار دادن آن ها توسط یک تیم، بر اساس چشم انداز جدید این شرکت که مدیر عامل آن یعنی ساتیا نادلا که هدف او تمرکز بر روی نوآوری بر اساس تحقیق و ارائه ی خدمات به کاربران در اسرع وقت است، صورت گرفته است.

آیا شما نیز از کرتانا بر روی دستگاه هوشمند خود استفاده می کنید؟

منبع :

WINDOWSLATEST

1870 پست
امیر زمانی
Only Windows
مطالب مرتبط
در مای نوکیا بخوانید
دیدگاه کاربران
Mostafa2R
پاسخ دهید پنجشنبه 21 مهر 1395

بیلد جدید منتشر شد برای حلقه فست

amirhossein
پاسخ دهید پنجشنبه 21 مهر 1395

بچه ها لومیا ۹۵۰ ایکس ال دارم و ازتون یه نظر میخوام
الان در حال اجرای آخرین بیلد معمولی ( ۱۴۳۹۳.۳۲۱ ) هستم و اینسایدر نیستم
حالا از دوستانی که اینسایدر هستن و همین گوشی رو دارن میخوام بگن که آیا ارزش داره ریلیز پریویوو رو بگیرم؟ من برنامه نویس یا توسعه دهنده ویندوز نیستم
اما کنجکاوم بدونم چه خبر رد ۲…
چیز اضافه دارای ارزش داره یا نه؟ ارزش نداره خودمو توی دردسر بندازم؟ در ضمن مشکلات داغون مث مصرف باتری یا وصل نشدن به اینترنت و داغ شدن و … داره؟

  MRG
  پاسخ دهید پنجشنبه 21 مهر 1395

  من نسخه رسمی رو دارم روی ۹۳۰ به نظر من این کار رو نکن چون اولا گوشیت گرونه یه دفعه مشکل پیش میاد براش دوم منتظر تغییر خیلی زید نباش چارچوب ویندوز همینه قرار نیس چیز جدیدی اضافه شه

  opda511
  پاسخ دهید جمعه 22 مهر 1395

  سلام من ۹۵۰ اکس ال دارم و حلقه فست ، فقط تو فوتوز یکم مشکل دارم توی زوم کردن و بعضی وقتا هم تو باز کردن بعضی چیزا یکم کند عمل میکنه بنظرم فعلا نیا چون ردستون ۲ چیز دهن سوزی نداره ولی کیفیت عکسش ترکونده

   opda511
   پاسخ دهید جمعه 22 مهر 1395

   درضمن بدترین برنامه که خیلی اذیت میکنه تلگرامه

Ali
پاسخ دهید پنجشنبه 21 مهر 1395

سلام من ی لومیا۶۴۰ ایکس ال دارم بعد از دیدین ویدیو تو تلگرام میپره بیرون لطفا کمک کنید

Microsoft Lover
پاسخ دهید جمعه 22 مهر 1395

من عاشق کرتانا ام، ‍ خیل ازش استفاده میکنم ، ممکن من یکی از ۱۳۰ میلیون کاربر فعال ام. 😀

برای نوشتن دیدگاه می توانید به حساب کاربری خود وارد شوید ورود ارسال نظر به صورت مهمان
برچسب ها: , , , , , , , , , , , , , ,