xbox-one-cortana-2016

یادرآورهای یکی از قابلیت های کلیدی در کورتانا محسوب می شود. این ویژگی در حال حاضر در کامپیوتر ها و گوشی های ویندوز ۱۰ وجود دارد اما به نظر می رسد برای اینکه این قابلیت در اکس باکس وان حضور داشته باشد باید اندکی تا کامل شدن آن صبر کرد. در ادامه با وینفون همراه باشید.

اگر نمی دانید که یادآورها چیست باید گفت که در گوشی و کامپیوتری که ویندوز ۱۰ در آن نصب شده است می توانید کرتانا بخواهید که انجام کار یا وظایفه ای را به شما یاد آوری کند. شما می توانید با دستور “…Hey Cortana remind me to” یاد آورد مورد نیاز خود را به او بگویید. کورتانا دستور شما را ذخیره کرده و در زمانی که تعیین کرده اید اطلاع شما خواهد رساند. همچنین شما می توانید این یاد آورد را بر اساس زمان، مکان و تماس مخاطب، شرطی کنید.

Cortana-1200-80

اما این قابلیت در حال حاضر در کورتانای اکس باکس وان وجود ندارد اما در آینده اضافه خواهد شد.

زَک جانسون مدیر توسعه کرتانا در اکس باکس وان گفته است که این کار که باید قبلا انجام می شده در دست توسعه است.

یادآوردها در لیست کارهای ناتمام ما قرار دارد و این ماه شروع به توسعه آن خواهیم کرد. زمان انتشار مشخصی نداریم.

همانطور که گفته شده زمان خاصی که این قابلیت به اکس باکس اضافه شود مشخص نشده اما با اضافه شدن این ویژگی، قابلیت های کرتانا به یکی شدن در تمامی نسخه های ویندوز نزدیکتر می شود.

با یکی شدن کورتانا با نرم افزار های یونیورسال از قابلیت های بسیاری می توان استفاده کرد.  برای مثال در صورت امکان می توانید با استفاده از نرم افزار Uber بدون اینکه از لپ تاپ یا گوشی موبایل خود استفاده کنید و در حال بازی کردن یک تاکسی بگیرید. همچنین با کورتانا می توان بوسیله ی سرویس هایی نظیر Insteon ،که به هوشمند شدن خانه ها کمک می کند، با اشیایی که قابلیت اتصال به اینترنت دارند ارتباط برقرار کرد.


نظر شما درباره ی کورتانا در اکس باکس وان چیست؟

منبع :

WINDOWSCENTRAL

300 پست
آرش ابراهیم زاده
او کارشناسی مترجمی زبان را از دانشگاه آزاد دریافت کرده است. به موسیقی و ادبیات علاقه‌ی وافری دارد و سعی می‌کند اغلب اوقات فراغت خودش را صرف نوازدگی گیتار و ثبت ایده های نو کند. آرش اکنون نویسنده وب‌سایت وینفون است.
مطالب مرتبط
تبلیغات
در مای نوکیا بخوانید
دیدگاه کاربران
سحاد
پاسخ دهید یکشنبه 17 مرداد 1395

بنظرم بعضی از مطالب هایی که میزارید زیاد ارزش خواندن نداره مثل این تمرکزتان روی چیزهای دیگه بزارید

ابوالفضل
پاسخ دهید یکشنبه 17 مرداد 1395

سلام یه سوالی داشتم ببخشید اینجا میپرسم
کرتانا رو میشه تو ویندوز موبایل ۱۰ غیر فعالش کرد؟

برای نوشتن دیدگاه می توانید به حساب کاربری خود وارد شوید ورود ارسال نظر به صورت مهمان
برچسب ها: , , , , ,