دستیار دیجیتالی

طبق شایعاتی که اخیرا Petri.com به نقل از منابع خود منتشر کرده است، دستیار دیجیتالی مایکروسافت در حال انتقال است و سازمان Harry Shum’s AI and Research دیگر مسئول توسعه کرتانا نخواهد بود. در ادامه با وینفون همراه باشید.

طبق گفته‌ها کرتانا در بخش آفیس یک کار واقعی خواهد داشت و دیگر یک محصول مستقل نخواهد بود. کرتانا در آینده بخشی از بسته بهره‌وری مایکروسافت یعنی آفیس خواهد بود.

گفته می‌شود که کرتانا بیش از 150 میلیون کاربر فعال دارد. اما احتمال زیادی وجود دارد که بخش بزرگی از این رقم را کاربرانی تشکیل بدهند که از کرتانا تنها برای جست‌وجو در رایانه خود استفاده می‌کنند و با هوش مصنوعی ابری مایکروسافت تعاملی ندارند.

در ماه می، مسئول بخش کرتانا در مایکروسافت، خاویر سولترو اعتراف کرد که کرتانا طبق برنامه مایکروسافت توسعه نمی‌یابد و بیان کرد که بازار محصولات خانگی این چنینی به شکلی که مایکروسافت انتظار داشت شکل نگرفته است.

وی در ادامه گفت که ما کاری متفاوت انجام می‌دهیم و به این نکته اشاره کرد که از دستیار بودن فاصله گرفته و بیشتر به سوی ابزار بودن پیش می‌روند. این انتقال ممکن است به زودی انجام شود زیرا کرتانا در رقابت با دیگر دستیاران دیجیتال عقب افتاده است.

دستیار دیجیتالی

البته کرتانا می‌تواند یک ضربه غیرمنتظره در زمینه تجاری ایجاد کند زیرا همین حالا نیز به اندازه دستیار گوگل کاربر تجاری دارد. طبق گفته Petri.com مایکروسافت به دیگر کمپانی‌ها نیز کمک می‌کند که دستیار دیجیتالی خود را بر پایه کرتانا بسازند.

در حال حاضر مشخص نیست که در آینده از کرتانا بیشتر استفاده خواهیم کرد یا کمتر اما چیزی که محتمل است این است که هر زمان از آن استفاده کنیم، برای سرگرمی نخواهد بود که با توجه به ریشه نام کرتانا چیزی عجیب است.

منبع :

MSPU

208 پست
احسان وائقی
دانشجوی مهندسی برق. علاقه‌مند به تکنولوژی، موسیقی و سفر
مطالب مرتبط
در مای نوکیا بخوانید
دیدگاه کاربران
هنوز دیدگاهی ثبت نشده
برای نوشتن دیدگاه می توانید به حساب کاربری خود وارد شوید ورود ارسال نظر به صورت مهمان
برچسب ها: , , , ,