در مارس ۲۰۱۷، مایکروسافت ادعا کرد که دستیار هوشمند کرتانا ۱۴۵ میلیون کاربر فعال ماهانه در ویندوز، اندروید، iOS و اکس باکس دارد. این آمار استفاده از کرتانا شامل تمامی استفاده ها از جمله استفاده‌ صوتی، جستجو و… بود. اکنون گزارش جدیدی از مطالعات Verto Analytics ادعاهای مایکروسافت در رابطه با این که کرتانا جزو معدود دستیارهای دیجیتالی است که رشد قابل ملاحظه ای در تعامل با کاربران ایالات متحده نشان داده، را دوباره تایید کرده است. در ادامه با وینفون همراه باشید.

این گزارش جدید نشان می دهد که دستیار کرتانا با افزایش قابل توجه کاربران فعال ماهانه از ۰.۲ میلیون به ۰.۷ میلیون کاربر، یک رشد سالانه ۳۵۰ درصدی را تجربه کرده است. رتبه بندی مربوط به تداوم استفاده نیز از ۱۹ درصد به ۶۰ درصد رسیده که افزایش بیش از سه برابری را نشان می دهد.

این گزارش همچنین نشان داده است که دستیار هوشمند الکسا شرکت آمازون نیز یک رشد بزرگ داشته و کاربران آن از ۰.۸ میلیون به ۲.۸ میلیون افزایش یافته است که پیشرفت بزرگی محسوب می شود و در حدود ۳۲۵ درصد افزایش در کاربران ماهانه منحصر به فرد را نشان می دهد. همچنین امتیاز تداوم استفاده نیز از ۱۰ درصد به ۲۲ درصد رسیده که دو برابر شده است. سیری اپل نیز با ۴۱.۴ میلیون نفر کاربر در صدر این لیست قرار دارد اما کاهش ۱۵ درصدی سالانه را تجربه کرده است.

اما آمار Verto همچنین نشان می دهد که میانگین زمان استفاده از دستیار دیجیتال از ۳۰ دقیقه در ماه در فوریه ۲۰۱۷ به ۱۸ دقیقه در ماه مِی ۲۰۱۷ کاهش یافته است. آن ها همچنین گفته اند که استفاده از برنامه دستیار دیجیتال در حال حاضر کمتر از ۰.۱ درصد از کل زمان استفاده از برنامه های گوشی های هوشمند توسط کاربران را به خود اختصاص داده است.

این گزارش در طول حدود یک سال از یک جامعه آماری حدودا ۲۰ هزار مصرف کننده آمریکایی جمع آوری شده است. موضوع مهمی که این گزارش بیان می کند این است که تعداد کاربران فعال ماهانه دستیار دیجیتال مایکروسافت رو به افزایش بوده و این موضوع برای مایکروسافت موفقیت بزرگی است.

نظر شما در مورد این آمار و ارقام چیست؟

منبع :

WINDOWS LATEST

1871 پست
امیر زمانی
Only Windows
مطالب مرتبط
در مای نوکیا بخوانید
دیدگاه کاربران
هنوز دیدگاهی ثبت نشده
برای نوشتن دیدگاه می توانید به حساب کاربری خود وارد شوید ورود ارسال نظر به صورت مهمان
برچسب ها: , , , , , , , ,