به تازگی موسسه AdDuplex طبق رسم همیشگی خود، گزارش ماهانه جدیدی را در رابطه با ویندوز منتشر کرده است که به ما یک تصویر کلی از برخی جنبه های خاص اکوسیستم ویندوز در ماه ژوئن را ارائه می دهد.

بر اساس گزارش این ماه، به روز رسانی کریترز، به عنوان جدیدترین به روز رسانی رسمی ویندوز ۱۰، در حال حاضر روی ۳۵.۷ درصد از رایانه های شخصی ویندوز ۱۰ نصب شده است که نسبت به رقم ۱۸ درصدی ماه گذشته جهش چشمگیری داشته است.

همان طور که انتظار می رفت این رشد چشمگیر به روز رسانی کریترز در این ماه، سبب کاهش سهم به روز رسانی سالگرد شده است؛ اما این نسخه هنوز هم با سهم ۵۸.۳ درصدی از تمام رایانه های شخصی ویندوز ۱۰ رتبه نخست را دارد. هر چند که در ماه مِی، به روز رسانی سالگرد ۷۵ درصد سهم بازار را در اختیار داشت.

در بخش موبایل نیز به روز رسانی کریترز روند رو به رشدی داشته است، به طوری که در حال حاضر روی ۵۸.۹ درصد از دستگاه های ویندوز ۱۰ موبایل در حال اجرا است. به روز رسانی سالگرد نیز سهم ۳۱.۹ درصدی دارد، در حالی که نسخه ۱۵۱۱ ویندوز ۱۰ موبایل روی ۴.۶ درصد از دستگاه ها نصب شده است.

همچنین در بخشی از گزارش، به چگونگی پیشرفت دستگاه های جدید سرفس لپ تاپ و سرفس پرو پرداخته شده است. تا کنون، با توجه به آمار و ارقام AdDuplex، سرفس لپ تاپ ۰.۴ درصد سهم دستگاه های سرفس را تشکیل داده است، در حالی که سرفس پرو جدید موفق شده با ۲.۲ درصد سهم شروع چشمگیری داشته باشد. توجه داشته باشید که تنها ۲ هفته از عرضه هر دو دستگاه می گذرد؛ بنابراین برای هر گونه نتیجه گیری از این داده ها بسیار زود است.

آمار این ماه نیز موارد جالبی را شامل بودند ولی در مورد سرعت گسترش به روز رسانی کریترز هنوز چیز شگفت انگیزی مشاهده نمی شود. بر اساس یادداشت AdDuplex، به روز رسانی کریترز تقریباً با همان سرعت به روز رسانی سالگرد در حال گسترش است.

نظر شما در مورد آمار جدید AdDuplex چیست؟

2219 پست
امیر زمانی
Only Windows
مطالب مرتبط
در مای نوکیا بخوانید
دیدگاه کاربران
sina
پاسخ دهید چهارشنبه 7 تیر 1396

سلام
لطفا می شه بگید چه شرکتی سرفیس پرو ر وارد ایران می کنه؟
و حدودا چه قدر دیگه وارد می شه؟

برای نوشتن دیدگاه می توانید به حساب کاربری خود وارد شوید ورود ارسال نظر به صورت مهمان
برچسب ها: , , ,