اگر شما طرفدار بازی‌های سخت هستید، Cuphead قطعا برای شماست. این یک بازی اکشن و تیراندازی همه‌جانبه است و گیم‌پلی آن تجسم run-and-gun را ارایه می‌دهد. در ادامه با تیم کافه اکس باکس وینفون همراه باشید.

همه چیز بسیار ساده است. شما در نقش شخصیتی با سر فنجانی قرار می‌گیرید که وظیفه‌اش هدایت کردن دنیایی پر از موانع و خطرات مختلف است. شما از استیک راست برای شلیک و دکمه‌های دیگر برای پرش، جای‌خالی دادن و حمله‌ای مخصوص هنگامی که انرژی کافی دارید، استفاده می‌کنید.

دشمنان اصلی و موشک‌ها با رنگ صورتی مشخص شدند که اگر شما دوبار از روی آن‌ها بپرید یک پری جایزه می‌گیرید که اگر می‌خواهید کل امتیاز آن سطح را بگیرید حداقل باید سه تا از این پرش‌ها انجام دهید.

 Cuphead واضح و پاسخگو است و هیچ تاخیری بین عملکرد شما و بازی وجود ندارد. اولش Cuphead عادلانه احساس نمی‌شود چرا که در مرحله اول پنج یا شش بار باختیم تا توانستیم آن را رد کنیم البته تمام ابزار مورد نیاز را برایتان فراهم می‌کند.

این بازی یک تغییر شگفت‌انگیز نسبت به عنوان‌های دیگر داشته است زیرا آنان فقط کل مراحل سعی دارند یک مکانیزم ساده را به شما آموزش دهند. Cuphead به اعماق می‌رود و از شما انتظار دارد تا چیزهای تکنیکی را برای عملکرد سریع یاد بگیرید. اولین غول بازی را باید با جای خالی دادن نابود کنید و دومین آن شما را وادار به زمان‌بندی برای ظاهر شدن یا غیب شدن می‌کند.

تمام این‌ها برای ایجاد یک بازی آزمون و خطا دور هم قرار گرفته‌اند تا قسمتی از مغز شما را درگیر این کنند که فقط یک بار دیگر باید انجامش بدهید.

اگر طراحی پایه‌ مرحله‌ها قانع کننده نیست، Cuphead این امکان را به شما می‌دهد تا بازی خود را شخصی سازی کنید و شخصیتتان را با هر مدل گلوله مجهز کنید. یک گلوله نهایی و یک شاتگان وجود دارد که برد را فدای قدرت می‌کند و بدین معنا طراحی شدند که شما مجبور نباشید همیشه برای تیراندازی هدف گیری کنید.

با دونده‌های سرعتی و اسلحه‌های مختلف سعی کنید راهی برای غلبه بر دشمنان پیدا کنید. همچنین جنبه‌های سفارش سازی وجود دارد تا مزایای غیرفعال بیشتر شود مثلا جان بیشتر، حرکت‌های نینجایی، غیب شدن و…

همگام‌سازی مکانیزم ساده و شخصی‌سازی خوب یک بازی جالب را ارایه می‌دهد. اگر شما تحمل این که شکست بخورید تا یاد بگیرید، را دارید پس حتما Cuphead ارزشش را خواهد داشت. یک گیم‌پلی عمیق با انیمیشن ساده دیزنی نه تنها این بازی را بی‌نظیر بلکه آن را به یکی از تاثیرگذارترین بازی‌ها تبدیل کرده است.

Cuphead در 22 سپتامبر برای اکس باکس وان عرضه می‌شود.

 

منبع :

DAILYSTAR

339 پست
سینا لواسانی
او دانشجوی مهندسی کامپیوتر است. به پرواز و بازی های ویدیویی علاقه‌ی وافری دارد و سعی می‌کند اغلب اوقات فراغت خودش را صرف بازی های ویدیویی و فیلم کند. سینا اکنون نویسنده و مترجم بخش اکس باکس وب‌سایت وینفون است.
مطالب مرتبط
تبلیغات
در مای نوکیا بخوانید
دیدگاه کاربران
هنوز دیدگاهی ثبت نشده
برای نوشتن دیدگاه می توانید به حساب کاربری خود وارد شوید ورود ارسال نظر به صورت مهمان
برچسب ها: , , , , , , ,