_ایکس باکس و گیمینگ پنل جدید

بازی Cyberpunk 2077 فاقد صفحه Game Over خواهد بود

به تازگی یکی از مسئولین استودیوی CD Project طی مصاحبه‌ای، از نبود صفحه‌ی Game Over در عنوان Cyberpunk 2077 خبر داده است. از این رو مهم نیست چه کاری انجام دهید یا چگونه مراحل را پیش ببرید؛ بابت هیچ‌ چیزی قرار نیست که در دنیای بازی Cyberpunk 2077 جریمه و با صفحه‌ی Game Over رو به‌ رو شوید، مگر زمانی که بمیرید.

به نظر می‌رسد که استودیوی CD Project قصد دارد با ساخت بازی سایبرپانک 2077 یک تجربه‌ی جهان‌باز (Open-World) کامل و منحصر به‌ فرد را به کاربران تحویل دهد. این استودیو پیش از این از وجود راه‌های مختلف برای به اتمام رساندن تمام مراحل صحبت کرده است که به خودی خود نشان دهنده‌ی محتوای وسیع این عنوان بود. اما حال آقای فیلیپ وب (Philipp Weber)، که به عنوان طراح مراحل در استودیوی CD Project مشغول به کار است، طی مصاحبه‌ای از نبود صفحه‌ی Game Over و متوقف شدن بازی در حین مراحل و ماموریت‌ها صحبت کرده است. او می‌گوید که آن‌ها زمان طراحی یک مرحله، همیشه از خودشان این سؤال را می‌کنند:

احمقانه‌ترین کاری که بازیکن می‌تواند انجام دهد چیست؟

با در نظر گرفتن این رویکرد، ماموریت‌ها در این بازی طوری شکل گرفته‌اند که بازیکن بتواند هر رفتار غیرمنتظره‌ای که بخواهد داشته باشد و همزمان هم مطمئن باشد که بابت هیچ‌ یک از آن رفتارها قرار نیست شکست بخورد. برای مثال، وبر توضیح می‌دهد که وقتی شما در حال محافظت از یک ارباب رجوع مهم هستید، هیچ‌ چیز برای زنگ زدن به رستوران و سفارش یک همبرگر جلودار شما نیست. اگر هم ارباب رجوع تا زمانی که مشغول خوردن غذا هستید بمیرد، بازی همچنان ادامه خواهد داشت. صرفا برای این‌ که در شغل‌تان شکست خورده‌اید، دلیل نمی‌شود که در بازی هم شکست خورده باشید.

بازی‌ها در زمینه‌ی دست و پنجه نرم کردن با این معضل سابقه‌ای طولانی دارند؛ برای مثال، مراحلی را در نظر بگیرید که تنها باید با یک شیوه خاص (مثلا مخفی‌کاری) جلو می‌رفتند و در رد شدن از آن، بازیکن نمی‌توانست آزاد باشد. از آنجا که این روزها بازی‌ها به سمت بیشینه کردن آزادی بازیکن در بازی‌ها می‌روند، بازی سایبرپانک 2077 دست به تصمیم درستی زده و اگر صحبت‌های وبر در بازی نهایی عملی شود، می‌توانیم شاهد حل این معضل باشیم.

آقای وبر با تاکید بر نقش آفرینی جهان‌باز بودن بازی سایبرپانک 2077، به اهمیت انتخاب‌های گیمرها اشاره کرده است، پس در میان ماموریت‌ها اگر یک گیمر تصمیم بگیرد تا استراحت کند و یا در کل به محل دیگری برود، صفحه‌ای با محتوای Game Over برای او نمایش داده نخواهد شد. اما این انتخاب‌ها ممکن است بر روند ماموریت و سرانجام آن تاثیر بگذارد. چرا که اگر در حال نجات دادن یک گروگان این کار را انجام دهید احتمال مردن و موفق نشدن در آن ماموریت وجود دارد.

پیش از این در عناوینی همچون Red Dead Redemption 2، اگر بازیکن در حین ماموریت سعی می‌کرد تا کاری به غیر از هدف آن مرحله انجام دهد، با جریمه‌ مواجه می‌شد و صفحه‌ای با محتوای Game Over برای او به نمایش در می‌آمد. به هر حال این تصمیم استودیوی CD Project را می‌توان بسیار جاه‌طلبانه دانست.

بازی مورد انتظار Cyberpunk 2077 در تاریخ نامشخصی برای پلتفرم رایانه‌های شخصی، کنسول‌های ایکس باکس وان و پلی استیشن 4 عرضه و منتشر می‌شود.

منبع :

GAMINGBOLT  IGN

373 پست
رسول امینی
I Was Born in 1997 and Played My First Game in 2005 Which it Was Resident Evil 4. A Huge Fan of Video Games, Especially Open-world, Historical and Survival Horror Genre and Spend a Lot of Time on Playing. My Top No-Doubt Games Are Dark Souls 3, The Witcher 3: Wild Hunt, Resident Evil 4, Horizon Zero Dawn, God Of War 2018 and Bloodborne. Most of the Time in My Daily Life, i Write Articles for WinPhone.Ir
مطالب مرتبط
تبلیغات
در مای نوکیا بخوانید
دیدگاه کاربران
هنوز دیدگاهی ثبت نشده
برای نوشتن دیدگاه می توانید به حساب کاربری خود وارد شوید ورود ارسال نظر به صورت مهمان
برچسب ها: , , , ,