دیگر همه ما می‌دانیم که Cyberpunk 2077 قرار است بزرگ‌ترین بازی ساخته شده به دست سی‌دی پراجکت رد (CD Projekt RED) باشد. از زمانی که تریلر ۴۸ دقیقه‌ای گیم‌پلی این بازی منتشر شده همه را در شگفتی قرار داده که چطور ساخت چنین شهر بزرگ و پرجزئیاتی ممکن شده است. نکته باورنکردنی این جا است که این دمو از نسخه در دست ساخت این بازی برداشته شده بود و این تمام چیزی که در نسخه نهایی وجود خواهد داشت، نبود. یکی از توسعه دهندگان این بازی درمورد هدف آن‌ها از ساخت چنین شهری را بازگو می‌کند.

تا به حال یکی از مهم‌ترین ویژگی‌هایی که از این بازی اول شخص اکشن نقش آفرینی به کررات شنیده‌ایم، وسط دنیای آن است که قرار است از تمام بازی‌هایی که سی دی پراجکت رد تا به حال ساخته عظیم‌تر و بزرگ‌تر باشد. در حال حاضر Night City برای ما به عنوان شهری است که زمینه انجام هرگونه جرم و جنایتی در آن وجود دارد و هر لحظه ممکن است اتفاق متفاوتی در آن رخ دهد. در این زمینه پاتریک میلز (Patrick Mills) طراح مراحل این بازی در مصاحبه‌ای با وبسایت DualShockers در مورد اندازه و وسعت این بازی و همچنین حسی که به بازی‌بازان می‌دهد، صحبت کرد. وی در این زمینه گفت:

بگذارید این طوری بگویم.

زمانی که در Night City گشت و گذار می‌کنم، احساس می‌کنم که واقعا در یک شهر واقعی قرار دارم. این شهر اصلا حس کوچک بودن یا مینیاتوری به شما نمی‌دهد.

با این که ما اطلاعات دقیقی از صحبت‌های وی به دست نیاوردیم و دقیقا نفهمیدیم منظور او از وسعت دنیای بازی چند کیلومتر مربع و یا هر واحد اندازه گیری دیگر است، اما ما بیشتر به محتویات این شهر اهمیت می‌دهیم. Origins هم دنیای وسیعی داشت اما بخش زیادی از آن توسط خاک و صحرا پوشانده شده بود. در حقیقت تا وقتی که شهری محتوای کافی برای سرگرم کردن ما، بدون تکراری شدن را داشته باشد، واقعا چه اهمیتی دارد که وسعت آن چقدر است؟ آیا شهر بزرگی که هیچ چیز برای اکتشاف ندارد بهتر است یا شهر کوچک‌تری که می‌تواند ساعت‌ها، روزها و هفته‌ها ما را سرگرم نگه دارد؟ قطعا شما هم مانند من گزینه دوم را انتخاب می‌کنید.

اما متاسفانه Cyberpunk 2077 راه زیادی تا عرضه شدن باقی دارد و احتمالا ما هنوز باید زمان زیادی منتظر بمانیم تا بتوانیم در نایت سیتی گشت و گذار کنیم. نظر شما در مورد شهری که در دموی این بازی دیدیم چیست؟ نظرات خود را با ما به اشتراک بگذارید.

منبع :

GAMINGBOLT

910 پست
عرفان رحیمی صادق
مطالب مرتبط
تبلیغات
دیدگاه کاربران
هنوز دیدگاهی ثبت نشده
برای نوشتن دیدگاه می توانید به حساب کاربری خود وارد شوید ورود ارسال نظر به صورت مهمان
برچسب ها: , , , ,