Cortana-1200-80

هوش های مصنوعی، امروزه از مهم ترین دستاورد های بشر شده اند. کرتانا و سیری، از مشهور ترین هوش های مصنویی شناخته شده هستند. شما به کمک کرتانا می توانید بسیاری از کار های روزمره خود را پیش ببرید و در زمان خود صرفه جویی کنید. در کنفرانس بیلد ۲۰۱۶ نیز، مایکروسافت ارتشی از بات هایی معرفی کرد که از هوش مصنویی بهره می برند و با آن همه را شگفت زده کرد. ولی همه چیز مربوط به این ها نیست. هوش های مصنویی اکنون در پزشکی، نجوم و ریاضیات نیز کاربرد دارند. به همین خاطر است که میگوییم از مهم ترین دستاورد ها هستند.

Dave-Coplin

دیو کاپلین، از مدیران ارشد مایکروسافت و مسئول سخن گفتن از دورنما و اهداف مایکروسافت برای آینده است. این شخص، در یک کنفرانس مربوط به هوش های مصنوعی، سخنی جالب گفت. دیو در این کنفرانس گفت که هوش های مصنویعی، بزرگ ترین دستاورد های بشر هستند و هوش مصنوعی مهم ترین چیزی است که بشر تا کنون بر روی آن کار کرده است. هر چهار کمپانی بزرگ دنیای تکنولوژی یعنی مایکروسافت، گوگل، اپل و آمازون، هم اکنون در حال توسعه و بهبود محصولات مبتنی بر هوش مصنوعی خود هستند. و این تنها مربوط به این کمپانی ها نیست و بسیاری کمپانی های دیگر نیز، بر روی هوش های مصنوعی تحقیق می کنند و در جهت بهبود آن ها تلاش میکنند و به زودی همه چیز را تغییر خواهند داد.

این تکنولوژی، [هوش مصنوعی] نحوه ارتباط ما با دنیای تکنولوژی را تغییر خواهد داد؛ نحوه ارتباط ما را با هم تغییر خواهد داد. من حتی می گویم که این تکنولوژی، درک ما را از انسان بودن هم تغییر خواهد داد.

البته دیو کاپلین اعتراف کرد که این تکنولوژی، در آینده، مشکلاتی را برای جوامع نیز به وجود خواهد آورد ولی، ما باید آماده شویم تا با آن ها سازگار شویم. بسیاری منتقدند که هوش های مصنوعی جوامع انسانی را نابود خواهند کرد و وقتی که به اندازه کافی رشد کردند، بر علیه انسان ها به به پا می خیزند.

the-terminator-exoskeleton

نحوه ای که ما از هوش مصنوعی ها استفاده می کنیم، بازتابی از شخصیت انسان هاست و نه خود ماشین ها. ما در این چرخه بی مفهوم و بی پایان رقابت انسان ها و ماشین ها گیر افتاده ایم. ما می دانیم که رباط ها می توانند ما را در شطرنج شکست دهند. می توانند ما را در خطر شناسی و تشخیص موقعیت های خطرناک شکست دهند. و اکنون می توانند ما را در شروع کار شکست دهند. هوش های مصنوعی قرار است به زودی مشغال ما را بدزدند. اما صبر کنید! اجازه دهید. تا کنون در مورد این که ما با تکنولوژی چه دستاورد هایی داشته ایم سخن نگفته ایم. تکنولوژی اینجاست تا کمکمان کند از پس کار های بیشتری بر بیاییم. تکنولوژی و به خصوص هوش های مصنوعی، ظرفیت های ما را افزایش می دهند.

و به راستی، هوش های مصنوعی تا کنون نقش به سزایی در پیشرفت جوامع انسانی داشته اند. به گفته منتقدان، در آینده ای نزدیک، همه زندگی ما به هوش های مصنویی محول خواهد شد و ما تنها شاهد پیش بردن زندگی خویش، به دست هوش های مصنوعی خواهیم بود.

نظر شما در این مورد چیست؟ هوش های مصنوعی به سود ما هستند یا به ضرر ما؟

منبع :

MSPOWERUSER

  • سه شنبه 20 اردیبهشت 1395 01:08
  • 2 نظر
  • احسان رستمی پور
  • مصاحبه
270 پست
احسان رستمی پور
او دانشجوی رشته مهندسی کامپیوتر در دانشگاه خلیج فارس بوشهر است. به عکاسی، طراحی و بازی های رایانه ای علاقه زیادی دارد و وقت خود را با فعالیت های مرتبط پر می کند.
مطالب مرتبط
در مای نوکیا بخوانید
دیدگاه کاربران
mohsen
پاسخ دهید سه شنبه 20 اردیبهشت 1395

و البته خطرناکترینشون!
این کورتانا لامصب خیلی بی ریا به ادم جواب میده میترسم یه وقتی بشه مثل سامانتای فیلم her همین اخلاقش کار دست آدم بده!

reza
پاسخ دهید سه شنبه 20 اردیبهشت 1395

انسان ابزارها را ساخت بخاطر اینکه از نیروی بدنی برای کارهای روزمره استفاده نکند..این باعث بروز بیماریهای جسمی بخاطر بیتحرکی شد،،مانند قند و فشار و چربی خون …حالا ماشبنهایی بسازیم که دیگر نیازی به استفاده از هوشمون را هم نداشته باشیم … بیشتر از این که نگران خطر رباتها باشیم باید نگران بی هوش شدن انسانها باشیم.

برای نوشتن دیدگاه می توانید به حساب کاربری خود وارد شوید ورود ارسال نظر به صورت مهمان
برچسب ها: , , , , ,