هفته گذشته واقعا هفته ساکت و آرامی در صنعت بازی‌های رایانه‌ای بود که هیچ رویداد مهمی در آن رخ نداد و هیچ عنوان برجسته یا قابل توجهی به خود ندید. به دنبال آن در جدول فروش هفتگی بریتانیا نیز تحول شگرف و بزرگ آنچنانی رخ نداد و بازی‌هایی که هفته گذشته در صدر قرار گرفته بودند، به دلیل عدم وجود رقیب جدی و سرسخت جدید، همچنان جایگاه خود را حفظ کردند و در سایر رتبه‌ها نیز تحول بزرگی رخ نداد. با وینفون همراه باشید.

طبق نتایج به دست آمده از داده‌های آماری که از تلاش UKIE/GFK Chart-Track (که توسط Games Indusrty تهیه و تنظیم شده است) از هفته منتهی به ۴ می ۲۰۱۹ میلادی به دست آمده، هفته گذشته عناوین Days Gone و Mortal Kombat 11 که بزرگ‌ترین عناوین عرضه شده هفته گذشته بودند و موفق به صدر نشینی در جدول فروش هفتگی بریتانیا شده بودند، این هفته نیز همین روند را ادامه دادند و بدون وجود هیچ رقیب جدی دوباره به این جایگاه دست پیدا کردند. همچنین لازم به ذکر است که این دو بازی در حین انجام این پروسه و تبدیل شدن به پرفروش‌ترین بازی هفته بریتانیا در هفته گذشته، تبدیل به بزرگ‌ترین عرضه بازی‌های رایانه‌ای در کشور بریتانیا تا اینجای سال ۲۰۱۹ نیز شدند که عملکرد غیر قابل انکار و بسیار ارزشمندی برای هر دوی آن‌ها است.

همانطور که اشاره شد، این دو بازی بزرگ این هفته نیز جایگاه خود را در رتبه‌های اول و دوم جدول فروش هفتگی بریتانیا حفظ کردند. با این وجود Days Gone افت فروش ۶۰ درصدی تجربه کرد و Mortal Kombat 11 نیز با ۷۴ درصد افت فروش نسبت به هفته گذشته رو به رو شد اما این روند هیچ تاثیری بر تغییر رتبه این دو در جدول این هفته نداشت. دو رتبه بعدی این جدول نیز هیچ تغییر خاصی به خود ندیدند. عناوین FIFA 19 و Red Dead Redemption 2 همچنان به ترتیب در جایگاه‌های سوم و چهارم این جدول ایستاده‌اند. با این حال عنوان ‌Grand Theft Auto V که برای سال‌ها در جمع ۱۰ بازی پرفروش هفته ایستادگی کرده بود، هفته گذشته پس از ماه‌ها از این جمع خارج شده اما اکنون این هفته باز هم با یک جهش بسیار بزرگ از رتبه یازدهم که هفته قبل به دست آورده بود، به جایگاه پنجم رسید تا در نیمه این جدول ایستادگی کند.

عنوان Mario Kart 8 Deluxe نیز بدون هیچ حرکت و تغییر خاصی نسبت به هفته گذشته در جایگاه ششم قرار گرفت و این در حالی است که New Super Mario Bros. U Deluxe نیز از جایگاه نهم به هفتم رسید تا یک جهش دو پله‌ای داشته باشد. با همه این اوصاف The Division 2 کمی لغزش داشت و از جایگاه پنجمی که هفته قبل داشت این هفته به رتبه هشتم رسید. Forza Horizon 4 نیز همچنان به رشد دنباله‌دار و روند صعودی خودش ادامه داد و بار دیگر با قرار گرفتن در رتبه نهم جدول فروش هفتگی بریتانیا در رتبه نهم این جدول ایستاد. جایگاه دهم نیز در نهایت سهم Anthem بود که این هفته باز هم به جمع ۱۰ بازی پرفروش هفته بازگشته بود.

در ادامه می‌توانید لیست کامل ۱۰ بازی پرفروش این هفته در جدول فروش هفتگی بریتانیا در هفته منتهی به ۴ می ۲۰۱۹ میلادی را مشاهده کنید. این نکته را نیز باید خاطر نشان کنم که نتایج به دست آمده از این جدول صرفا بر اساس مقدار فروش فیزیکی بازی‌ها است و میزان فروش دیجیتالی آن‌ها در این جدول به حساب نیامده است بنابراین این آمار، فروش کلی بازی‌ها را نمی‌تواند نشان دهد.

  1. Days Gone
  2. Mortal Kombat 11
  3. FIFA 19
  4. Red Dead Redemption 2
  5. Grand Theft Auto 5
  6. Mario Mart 8 Deluxe
  7. New Super Mario Bros. U Deluxe
  8. The Division 2
  9. Forza Horizon 4
  10. Anthem

 

منبع :

GAMINGBOLT

932 پست
عرفان رحیمی صادق
مطالب مرتبط
تبلیغات
دیدگاه کاربران
هنوز دیدگاهی ثبت نشده
برای نوشتن دیدگاه می توانید به حساب کاربری خود وارد شوید ورود ارسال نظر به صورت مهمان
برچسب ها: , , , , , , ,