خبر های زیادی از مایکروسافت و قابلیت های جدیدش در ماه اخیر به گوش می رسد اما هیچ کدام خوشحال کننده تر از بازگشت وان درایو به دسکتاپ نیست. وان درایو اکنون با اسم “OneDrive Files On-Demand” در فایل اکسپلورر و به شکلی کارا تر از قبل به ویندوز بازگشته است. در ادامه با ما برای بررسی و توضیحات بیشتر همراه باشید.

نرم افزار وان درایو را در ویندوز ۸ به یاد دارید؟ در ویندوز ۱۰ این نرم افزار حذف شد و جنبشی از کاربران به حذف آن اعتراض کردند. با گذشت روز ها این نرم افزار به استور اضافه نشد تا این که مایکروسافت اعلام کرد تا دوباره قصد توسعه آن را دارد. اکنون، این نرم افزار در به روز رسانی فال کریترز، به شکلی نو و با اسمی نو به ویندوز بازمیگردد.

این قابلیت با اسم “OneDrive Files On-Demand” به فایل اکسپلورر ویندوزمی آید و می تواند تمامی فایل های روی وان درایو شما را بدون اشغال حافظه بر روی هارد، به شما نمایش دهد.

مایکروسافت با رونمایی از این قابلیت، آن را این گونه توصیف کرد:

“Files On-Demand” همچنین به شما اجازه می دهد تا فایل های آنلاین را بدون استفاده از نرم افزار های استور و یا دسکتاپ و تنها به وسیله “Windows file picker” باز کنید. تنها فایل را انتخاب کنید و آن را توسط file picker باز کنید تا دانلود شود و بر روی آن به نمایش بیاید. از آن جایی که این قابلیت حساب کاری و شخصی مایکروسافت شما را شناسایی می کند، به راحتی در زندگی شخصی و یا در شغل خود، می توانید به وان درایو دسترسی داشته باشد.

یک نمایشگر در فایل اکسپلورر به شما اطلاع می دهد که این فایل به صورت آنلاین و یا افلاین در دسترس است.  همچنین کاربران با راست کلیک کردن بر روی فایل و انتخاب گزینه “Always keep on this device” می توانند مطمئن شوند که فایلشان برای همیشه بر روی رایانه ذخیره شده است.

در گذشته کاربران میبایست فایل ها و پوشه های مورد نیاز خود در وان درایو را دانلود کنند و این امر موجب اشغال شدن حافظه زیادی از هارد می شد. همچنین در کنار آن نیز، کاربران میبایست از نرم افزار جداگانه وان درایو نیز استفاده کنند و اگر به فایل های بیشتری نیاز داشتند آن ها را دانلود کنند.

اکنون به کمک ویژگی جدید “Files on Demand” می توانید به راحتی و بدون اشغال حافظه ای از سیستم شما به فایل های موجود در وان درایو خود دسترسی داشته باشید و در صورت نیاز فایل های خود را دانلود کنید. همچنین مایکروسافت تأکید کرد که این قابلیت پر تقاضا ترین قابلیت ویندوز تا کنون است.

کاربران می توانند در به روز رسانی فال کریترز که در ماه ستامبر و یا اکتبر عرضه می شود با این قابلیت کار کنند. همچنین اینسایدر ها نز می توانند زود تر از سایرین به این قابلیت دسترسی داشته باشند.

منبع :

WINDOWS CENTRAL

270 پست
احسان رستمی پور
او دانشجوی رشته مهندسی کامپیوتر در دانشگاه خلیج فارس بوشهر است. به عکاسی، طراحی و بازی های رایانه ای علاقه زیادی دارد و وقت خود را با فعالیت های مرتبط پر می کند.
مطالب مرتبط
دیدگاه کاربران
هنوز دیدگاهی ثبت نشده
برای نوشتن دیدگاه می توانید به حساب کاربری خود وارد شوید ورود ارسال نظر به صورت مهمان
برچسب ها: , , , , ,