Destiny 2

همانطور که مطلع هستید، چندی پیش شرکت اکتیویژن از دنباله‌ی عنوان Destiny یعنی Destiny 2 رونمایی کرد. حال در ادامه قصد داریم به بررسی تمامی اطلاعاتی که تابه حال از این بازی به بیرون آمده است بپردازیم؛ از اسلحه‌ها و سیارات گرفته تا داستان و تاریخ بتای بازی. در ادامه با وینفون همراه باشید.

تنها چند ماه تا به بازار آمدن آخرین سری از بازی های تیراندازی شرکت Bungie’s flagship، یعنی DESTINY 2 باقی مانده است. پس از معرفی رسمی بازی در مارچ گذشته و همچنین نمایش گیم پلی داخل بازی که چندی پیش صورت گرفت، حال می توانیم ایده هایی در رابطه با تغییراتی احتمالی که بازی در این نسخه خواهد داشت، داشته باشیم.

اما آیا تغییرات صورت گرفته در DESTINY 2 به قدری است که به یک عنوان جدید تبدیل شود؟ کسانی که نسخه اول این بازی را انجام داده اند چه بازی را جدید و متفاوت از نسخه اول می دانند؟ در ادامه به تمام اطلاعاتی که تا کنون در رابطه به بازی به دست آورده ایم می پردازیم.

داستان DESTINY 2 : حکایتی از از دست دادن و پس گرفتن

امسال در کنار معرفی رسمی بازی DESTINY 2 ، تریلر (دمو) پخش شده از طرف شرکت نشان از تغییر لحن در این بازی نسبت به نسخه قبلی خود داشت. در حالی که نسخه ابتدایی بازی به شدت به دلیل کمبود شخصیت در دنیای بازی مورد انتقاد واقع شده بود ،  نسخه دوم این بازی این امید را دارد تا با تمرکز بر روی شخصیت هایی جذاب و متنوع شرایط را کاملا تغییر دهد.

پس از وقایعی که در نسخه اول بازی رخ داد داستان DESTINY 2، لحظاتی قبل از فرود برج در پریل آغاز می شود. Dominus Ghaul، رهبر دسته توطئه گر و خشن شناخته شده با نام Red Legion، به منظور مسلط شدن بر Traveler حمله ای را بر آخرین شهر (last city) آغاز کرده است. با اعتقاد بر اینکه قدرت آن در دستان اشتباهی افتاده است، Ghaul و ارتشش برای تصرف Traveler و استفاده از قدرت آن در جهت منافع خودشان، تلاش می کنند.

Destiny 2

این جا درست همان موقعیتی است که اولین ماموریت DESTINY 2، با نام “HOMECOMING”  در میان هرج و مرج گسترده ای که در اطراف برج ایجاد شده است، آغاز می شود.  در حالی که ارتش RED RELIGION به سرعت به سمت آخرین پایگاه زمین حرکت می کنند، وظیفه محافظین، حفاظت از سرزمین خود و رساندن مردم آخرین شهر (last city) به مکان های امن می باشد. با وجود تلاش های زیادی که در بازی انجام می دهید این مرحله با پیروزی GHAUL در این نبرد به پایان می رسد. با از دست دادن کنترل TRAVELER، محافظین بدون نوری که نیروی خود را در مبارزه ها از آن می گرفتند، سردرگم می شوند.

با ویرانه شدن آخرین شهر(last city)، سه تن از پیشگامان محافظان، یعنی CAYDE-6، IKORA REY و فرمانده ZAVALA برای یافتن پناهگاه در کهکشان، از زمین فرار می کنند. و این داستان DESTINY 2 است که در آن برای پازپس گیری قدرت، تاریخ‌ و سرزمین‌تان از دست Red Legion، دست به جمع‌آوری تیم‌تان می‌کنید. از صحنه هایی که تا کنون از بازی دیده شده، واضح است که DESTINY 2 برخلاف نسخه اول، دارای داستانی قوی خواهد بود. این امر قرار است با اتفاقات سینمایی بیشتر و با ترکیب گیم پلی بازی با لحظات سینمایی از پیش رندر شده رخ دهد که نشان از توجه بانجی به خلق شخصیت‌های قوی در کنار داستانی قوی دارد. بانجی به ایجاد شخصیت ها و داستان قوی بسیار توجه کرده است.

سیارات در DESTINY 2: اضافه شدن چهار جهان جدید

Destiny 2

علاوه بر سیاراتی که در سری اول این بازی وجود داشت، Destiny 2 چهار مکان جدید را در خود اضافه کرده است که در هر کدام از آنها برای مامویت های جانبی و همچنین ماموریت اصلی زمانی را سپری خواهید کرد.

بزرگترین آنها “The European Deadzone” نمونه پیشرفته تری از زمین است که نسبت به بزرگترین سیاره در نسخه قبلی وسعتی دو برابری دارد. “The European Deadzone” به احتمال زیاد نقش مهمی در پیشروی داستان بازی خواهد داشت و سهم زیادی از حوادث بازی را در بر خواهد گرفت. ویژگی اصلی این ناحیه قطعه بزرگی از traveler است که بر روی سطح این سیاره قرار گرفته است. بازیکنان سعی دارند با پیدا کردن این قطعه قدرت نوری خود را که با سقوط برج از دست داده بودند دوباره به دست بیاورند. بزرگترین ماه زحل “Titan” نیز، به عنوان مکانی که فرمانده سرلشگر Zavala پس از سقوط برج برای مخفی شدن به آن پناه می برد، در این بازی وجود خواهد داشت. در این سیاره که بیشتر آن از اقیانوس ها پوشیده شده است، ساختارهای زیادی از دوران طلایی و Red Legion بر روی سطح آب قرار گرفته است.

Destiny 2

“Io” یکی از ماه های سولفوری سیاره مشتری است که می توان در آن شاهد تلفیقی از مناظری روشن در کنار معماری باستانی بود. این مکان مقدس به دلیل اینکه آخرین مکانی است که قبل از تخریب شدن traveler تحت تاثیر آن قرار گرفته است، ارتباط زیادی با قدرت نور دارد.

چهارمین سیاره جدید در بازی Destiny 2 سیاره ای یخی در منظومه قنطورس به نام “Nessus” است که در جنگ به استعمار درآمده است. پس از تبدیل شدن به دنیای ماشین ها، سطح آن ترکیبی منحصر به فرد از پوشش گیاهی  وسیع و سازه های ماشینی شده است. اینجا مکانی است که بعد از پراکنده شدن پیشگامان، Cayde-6 پس از آنکه با مبارزه وارد این سیاره  می شود، دستگیر خواهد شد.

به دلیل اضافه شدن این محیط‌‌های جدید به بازی‌، ترفندهای جدیدی نیز برای سفرهای میان سیاره‌ای و مکان های بازی در حال ساخته شدن هستند. در نسخه‌ی قبلی برای سفر کردن به سیاره‌ای دیگر، نیاز بود تا به مدار سیارات برویم اما اکنون این بخش که به نظر اضافی می‌آمد، از بازی حذف گشته تا زمان لود شدن اضافه ای که در این بخش لازم بود نیز از بین برود.

قابلیت های DESTINY 2 : مهارت های جدید

Destiny 2

در این ماجراجویی جدید، ما شاهد اضافه شدن قدرت ها و آیتم های جدیدتریدر بازی هستیم. در Destiny 2 ما شاهد حضور سه کلاس کلاسیک نسخه‌ی قبلی در بازی خواهیم بود که شامل  Titans، Warlocks و Hunters به همراه چند زیر گروه جدید برای هر کدام از این سه گروه، می باشد.

  • Sentinel زیر گروه Void-based جدید titan ها است که به بازیکنان این اجازه را می دهد که از سپری مدت دار و نورانی استفاده کنند. با داشتن قابلیت هایی مثل دفع کردن تیرهای دشمن، ضربه زدن به دشمنان و حتی قابلیت پرت کردن، مقایسه نکردن این سپر با سپر فیلم کاپیتان آمریکایی کار بسیار دشواری است.
  • Dawnblade زیر گروه جدید گروه خورشید است که روش حمله جدید، البته با محدودیت فاصله نسبت به دشمنان را برای Warlocks ها ایجاد می کند. وقتی از حداکثر توانایی آن استفاده کنید قادر خواهید بود تا پرواز کرده و شمشیرهایی آتشین بر سر دشمنان خود پرتاب کنید.
  • Arcstriker زیر گروه جدیدی برای Hunters خواهد بودT با قابلیت هایی مشابه نسبت به زیر گروه Bladedancer موجود در نسخه قبلی. این زیرگروه باعث ایجاد تیمی بسیار قدرتمند می شوند. حاملان این قابلیت می توانند به سادگی در نبردهای نزدیک دشمنان خود را از پای درآورند

اگرچه هنوز بانجی به صورت رسمی این موضوع را تایید نکرده اما انتظار می رود تا Destiny2 بسیاری از زیر گروه های نسخه قبل (شاید تمامی آنها) را شامل شود.

ترفند های Destiny 2: ایجاد تغییرات در بخش غنایم غارت شده

Destiny 2

در Destiny 2 شاهد ظهور رویکرد جدیدی در رابطه با سلاح ها خواهیم بود، که روش سنتی استفاده از اسلحه ها در بازی را تغییر خواهد داد. سه دسته بندی سلاح های اولیه، خاص، و سلاح های سنگین، با دسته بندی دقیق تر سلاح ها و عناصر جایگزین خواهد شد.

سلاح ها در این نسخه به سه دسته kinectic، energy و power تقسیم بندی خواهند شد. البته ویژگی های این دسته بندی متناسب  با سبک بازی شما متفاوت خواهد بود. دسته بندی kinectic و energy اکثرا شامل سلاح های اولیه و مخصوص در نسخه اول بازی خواهند بود که با توجه به ویژگی هایشان جداسازی خواهند شد. به این معنی که سلاح های استاندارد در بخش سلاح های kinectic قرا ر خواهند گرفت، اما سلاح های عنصری مختلف در بخش سلاح های power قرار خواهند گرفت. بخش سلاح های power با سلاح های سنگین نسخه قبلی تفاوت زیادی ندارند و شامل تک تیراندازها، نارنجک انداز و شاتگان ها خواهد بود.

همانطور که قبلا اعلام شده بود امکان انتقال سلاح ها و امکانات دیگر بین دو نسخه این بازی وجود ندارد. هر چند که ظاهر شما از نسخه اول بازی قابلیت انتقال به نسخه دوم را دارد اما تمامی ابزار جمع آوری شده در Destiny در Destiny 2 از دست خواهد رفت. البته با توجه به اینکه بیشتر زمان بازی در نسخه اول را پشت کلاه سپری کرده اید می توان اتظار داشت که بازی کنندگان خیلی به ظاهر شخصیت خود وابسته نشده باشند.

بخش چندنفره Destiny 2: با ویژگی های جدید ارتباطی به بازی بپردازید

Destiny 2

با توجه به اینکه بخش چندنفره نقش اساسی در تمامی جنبه های بازی Destiny 2 خواهد داشت، بانجی قصد دارد ویژگی های جدیدی را بر پایه بازی گروهی ارائه کند که این ویژگی ها راه های جدیدی را در پیش‌ِروی بازی کنندگان برای بازی کردن با دوستان خود و همچنین پیدا کردن بازکنان جدید برای انجام دادن ماموریت های مشارکتی قرار خواهد داد.

کلمه قبیله برای بازیکنان Destiny مفهوم آشنایی است. اما در Destiny 2 مدیریت قبیله ها در بازی امکان پذیر شده است. این سیستم جدید به بازیکنان امکان ایجاد، چیدمان و پیشرفت دادن قبیله خود را خواهد داد و برای کسانی که که گروه موفقی داشته باشند پاداش هایی هم در نظر گرفته شده است.

در نسخه قبلی این بازی بازیکنان به شدت به سایت ها و سیستم های خارجی برای پیدا کردن بازیکنان و همگروه شدن وابسته بودند که سیستم looking for group- LFG برای رفع این مشکل ایجاد شد، اما به دلیل مشکل عجیبی که در این سیستم به وجود آمد، این سیستم عملکرد مناسبی نداشت و ارتباط مناسبی بین این سیستم و بازیکنان در این بازی ایجاد نشد .سیستم جدید guided-groups این انتظار را دارد که وابستگی به این سایت ها و سیستم های خارجی را ، با ایجاد امکان پیدا کردن قبیله های مناسب برای هر بازیکن در کامل کردن مرحله های بازی، کاهش دهد. این سیستم نه تنها مشکل پیدا کردن هم تیمی را بر طرف خواهد کرد بلکه در کنار آن  راه ارتباطی جدیدی را نیز برای بازیکنان ایجاد خواهد کرد که درنسخه قبلی بازی ممکن نبود.

Destiny 2 Beta را چگونه به دست بیاوریم

Destiny 2

در حال حاضر قرار است تا بازی در تاریخ ۸ سپتامبر ۲۰۱۷ برای کنسول های اکس باکس وان و پلی استیشن ۴ و رایانه‌های شخصی عرضه شود، هر چند که هنوز در رابطه با ارائه بازی برای کامپیوتر های خانگی اطلاعات دقیقی ارایه نشده است.

هر چند که در تبلیغات گذشته بازی به صورت واضح بیان نشده بود اما، کارگردان بازی، لوک اسمیت، مشخص کرد که در رابطه با تاریخ عرضه نسخه کامیپیوتر های شخصی بازی هنوز تصمیم گیری نشده است. در هفته های آتی اطلاعات بیشتری در این رابطه به دست خواهیم آورد، هر چند می توان انتظار تاخیر در تاریخ ارایه بازی برای کامپیوتر های شخصی را داشته باشیم.

بازی  Destiny 2 در چند سطح مختلف برای خرید عرضه خواهد شد که شامل امکانات و محتوای اضافی در بعضی از مدل ها خواهد بود. در ادامه نسخه های مختلف ارایه شده و محتویات آنها بررسی شده است.

  • نسخه فیزیکی، معمول ترین حالت خرید بازی خواهد بود و در بسیاری از مراکز فروش بازی ارائه خواهد شد. این نسخه شامل اصل بازی به همراه برخی ویژگی های پیش خرید شده می باشد.
  • نسخه دیجیتالی، امکان دسترسی به اصل بازی را البته در فرم لایسنس دیجیتالی که به حساب کاربری شما محدود شده است، فراهم می کند.
  • نسخه محدود، متشکل از نسخه فیزیکی بازی به همراه کدهای بازی و جعبه ای با تم بازی می باشد. همچنین کد هایی برای شمشیری خاص و … به شما داده خواهد شد. این نسخه مختص آمریکا است.
  • نسخه دیجیتالی لوکس نسخه دیجیتال بازی به همراه کدهایی مانند شمشیر و ویژگی هایی دیگر را برای شما ارایه خواهد کرد.
  • نسخه مجموعه داران؛ خرید این نسخه برای طرفداران دوآتیشه این بازی الزامی است. در این نسخه امکانات فیزیکی زیادی در کنار نسخه ای از بازی مشابه نسخه محدود در اختیار خریدار قرار خواهد گرفت. مانند کوله پشتی ، کیف ، پتو و … تا کاملا در دنیای Destiny 2 قرار بگیرید.

همانطور که انتظار می رود نسخه بتایی به منظور تست قبل از ارائه نسخه اصلی بازی برای xbox one، ps4 و PC معرفی خواهد شد. برای کسانی که بازی را پیش خرید کرده باشند امکان دسترسی به این نسخه فراهم شده است. احتمال داده می‌شود که مانند نسخه‌ی قبلی، در روزهای پایانی بتای خصوص، نسخه‌ی آزمایشی در اختیار عموم نیز قرار بگیرد.

آنچه پیش روی ما است

با وجود اینکه به سرعت به زمان معرفی بازی Destiny 2 نزدیک می شویم، اما همچنان چیزهای زیادی وجود دارد که باید در مورد بازی بدانیم. E3 و Gamescom پیش روی ما هستند، پس قطعا پیش نمایش و اطلاعات بیشتری در مورد پیشرفت ساخت بازی به دست خواهیم آورد.

دیدگاه خود را در این باره با ما در میان بگذارید.

منبع :

WINDOWSCENTRAL

72 پست
شایان حسین زاد
او کارشناس مهندسی برق قدرت است. به فوتبال علاقه‌ی وافری دارد و سعی می‌کند اغلب اوقات فراغت خودش را صرف بازی های کامپیوتری و فیلم و موسیقی کند. شایان اکنون نویسنده وب‌سایت وینفون است.
مطالب مرتبط
در مای نوکیا بخوانید
دیدگاه کاربران
هنوز دیدگاهی ثبت نشده
برای نوشتن دیدگاه می توانید به حساب کاربری خود وارد شوید ورود ارسال نظر به صورت مهمان
برچسب ها: , , , , , , ,