اوایل امسال بود که اعلام شد بازی‌های ماجراجویی داستان محوری که روزی در انحصار خانواده کنسول‌های پلی‌استیشن سونی قرار داشتند، به زودی به پلتفرم‌های رایانه شخصی نیز راه پیدا خواهند کرد تا کاربران این پلتفرم نیز قادر به تجربه این عناوین بی نظیر باشند و تجربه یک داستان پردازی بی عیب و نقص را برای اولین بار هم که شده، بچشند. اکنون تاریخ عرضه این سه بازی اعلام شده که در ادامه به اعلام آن‌ها خواهم پرداخت. 

در ادامه روند عرضه بازی‌های کوچک و بزرگ متعدد روی فروشگاه Epic Games Store، قرار شده که عناوین Heavy Rain, Beyond: Two Souls و همینطور Detroit: Become Human نیز روی این فروشگاه برای تهیه در دسترس قرار بگیرند تا در نهایت به صورت انحصاری روی آن به انتشار برسند و برای همیشه در انحصار آن قرار داشته باشند. اخیرا استودیوی توسعه دهنده این سه بازی یعنی Quantic Dream به سرپرستی دیوید کیج (David Cage) تریلر جدیدی به انتشار رسانده که هم تاریخ عرضه هر یک از این بازی‌ها را روی پلتفرم رایانه‌های شخصی اعلام می‌کند و هم دموی هر یک از آن‌ها را به نمایش می‌گذارد که تماشا کنید.

همانطور که در انتهای این مطلب در این تریلر جدید هم می‌توانید ببینید، این تریلر سه بازی پیش روی Detroit: Become Human, Beyond: Two Souls و همینطور Heavy Rain را برای پلتفرم رایانه‌های شخصی نشان می‌دهد. برای آن عده از کسانی که با این سه عنوان آشنایی ندارند باید توضیح دهم که هر یک از این بازی‌ها شامل تجربه‌ای داستان محور می‌شوند که شما در آن‌ها در منطقه‌ای قرار داده می‌شوید که صدها انتخاب پیش رویتان قرار داده می‌شود که هر یک از آن‌ها می‌توانند تاثیر بسیار بزرگ و عمیقی روی داستان بازی داشته باشند و مسیر آن را به کلی متحول کنند که برخی از آن‌ها حتی باعث مرگ شخصیت‌ یا شخصیت‌های اصلی بازی خواهند شد. میزان استقبال عمومی مردم از این بازی‌ها معمولا بسیار خوب است و مخصوصا از نظر داستان پردازی و شخصیت‌های داستان مورد پذیرش عده زیادی از مردم قرار می‌گیرند اما با این حال این گونه بازی‌ها اغلب مورد توجه منتقدین قرار نمی‌گیرند چون بیشتر آن‌ها را داستان‌های تعاملی می‌دانند تا بازی‌های رایانه‌ای چون گیم پلی آن‌ها بسیار محدود و در اختیار کارگردان بازی است و او است که بازیکنان را در موقعیت‌های مختلف کنترل می‌کند و بازیکنان اغلب کنترلی روی گیم پلی بازی و نحوه مدیریت آن ندارند.

عنوان Heavy Rain در تاریخ ۲۴ ژوئن ۲۰۱۹ میلادی برابر با ۳ تیر ماه سال جاری شمسی، به همراه دموی خود در تاریخ ۳ خرداد برابر با ۲۴ می ۲۰۱۹ میلادی در دسترس قرار خواهد گرفت. Beyond: Two Souls در تاریخ ۳۱ تیر ماه سال جاری شمسی برابر با ۲۲ جولای ۲۰۱۹ میلادی، به همراه دموی خود در تاریخ ۲۷ ژوئن برابر با ۶ تیر ماه به انتشار خواهد رسید. همچنین عنوان Detroit: Become Human آخرین اثر استودیوی Quantic Dream نیز هنوز تاریخ عرضه دقیقی برای پلتفرم‌ رایانه‌های شخصی ندارد اما انتظار می‌رود که در پاییز سال جاری به عرضه برسد. همچنین تایید شده که این بازی نیز مانند دو عنوان قبلی نسخه دمویی دریافت خواهد کرد. در ادامه می‌توانید تریلر این سه بازی برای پلتفرم رایانه‌های شخصی را مشاهده کنید.

منبع :

GAMINGBOLT

936 پست
عرفان رحیمی صادق
مطالب مرتبط
تبلیغات
دیدگاه کاربران
هنوز دیدگاهی ثبت نشده
برای نوشتن دیدگاه می توانید به حساب کاربری خود وارد شوید ورود ارسال نظر به صورت مهمان
برچسب ها: , , , , , ,