Windows-Electron-Apps

تا زمان انتشار به روزرسانی سالگرد ویندوز ۱۰ زمان زیادی باقی نمانده است و حال خبرهای خوبی درباره توسعه نرم افزارها و ورود به استور ویندوز شنیده می شود. بعد از اینکه موتور بازی سازی Unreal Engine 4 اجازه استفاده از کدهای ویندوز را داد، حالا نوبت به یکی دیگر از فریم ورک های معروف رسیده تا توسعه دهندگان به ساخت نرم افزار برای ویندوز ترغیب شوند.

مایکروسافت در جدیدترین حرکت خود، به توسعه دهندگانی که با فریم ورک الکترون کار می کنند اجازه داد تا بتوانند نرم افزارهای خود را داخل استور ویندوز منتشر کنند. برای اینکار توسعه دهندگان بایستی نرم افزارها خود را به بسته های AppX تبدیل کنند. همچنین مایکروسافت به تازگی نرم افزاری را منتشر کرد که یک خروجی بسته AppX از نرم افزارهای الکترون ایجاد می کرد و سپس آن را به بسته AppX تبدیل می کرد. این بسته ی تبدیل شده، فقط قادر به اجرا بر روی نسخه سالگرد ویندوز ۱۰ خواهد بود. به تازگی API های قدرتمندی برای فرمت AppX در دسترس قرار گرفته است که از جمله آن کرتانا و اطلاع رسانی اعلانیه هاست.

در خبری که امروز درباره نرم افزار Evernote نیز منتشر شد، این نرم افزار هم با استفاده از نرم افزاری که توضیح آن در بالا آمد به استور ویندوز راه پیدا کرده است و به همین دلیل بوده که در تاریخ عرضه به روزرسانی سالگرد، منتشر می شود. برای اطلاعات بیشتر درباره نحوه چگونگی تبدیل نرم افزارهای Electron به فرمت قابل اجرا در استور ویندوز به این لینک مراجعه کنید.

منبع :

MSPOWERUSER

1318 پست
هادی اکبری زاده
هدف ما، غلبه بر کارهای قبلیمان... پیش به سوی آینده با مایکروسافت
مطالب مرتبط
در مای نوکیا بخوانید
دیدگاه کاربران
شهرام
پاسخ دهید پنجشنبه 6 مرداد 1395

سلام اصلاً نرم افزارهای الکترون چی هست ؟

    erfan.226
    پاسخ دهید پنجشنبه 6 مرداد 1395

    این فریم ورک به توسعه دهنده ها اجازه میده با html, css و java script برنامه های خودشون بسازن که راحت تر از زبان های برنامه نویسی مثل c# هست و همچنین قابل اجرا روی سیستم عامل های مختلف هست. البته نسبت به برنامه هایی که به طور اختصاصی برای هر سیستم عامل منتشر میشن محدودیت هایی دارند.

برای نوشتن دیدگاه می توانید به حساب کاربری خود وارد شوید ورود ارسال نظر به صورت مهمان
برچسب ها: , , , , , , , ,