مایکروسافت پیشتر اعلام کرده بود که پشتیبانی کامل از وب اپلیکیشن‌های پیشرو در به‌روزرسانی آوریل 2018 ویندوز 10 ممکن خواهد بود. اکنون با انتشار عمومی این به‌روزرسانی توسعه دهندگان امکان ارایه اپلیکیشن‌های PWA خود را در مایکروسافت استور پیدا کرده‌اند.تاکنون در مقالات متعددی به پتانسیل‌ها و قابلیت‌های وب اپلیکیشن‌های پیشرو پرداخته‌ایم. اما اگر با این دسته جدید از اپلیکیشن‌ها آشنایی ندارید باید بگوییم، وب اپلیکیشن‌های پیشرو یا PWA در حقیقت اپلیکیشن‌های تحت وبی هستند که به واسطه برخورداری از فناوری‌های وب پیشرفته تجربه‌ای مشابه با یک اپلیکیشن بومی را فراهم می‌کنند.

در نتیجه این فناوری‌ها، وب اپلیکیشن‌های پیشرو قابلیت‌هایی نظیر دریافت و نمایش اعلانات، کاشی زنده و … را دارا هستند. پشتیبانی از وب اپلیکیشن‌های پیشرو در پلتفرم ویندوز 10 با انتشار به‌روزرسانی آوریل 2018 میسر شده است. مایکروسافت که حساب ویژه‌ای روی این دسته از اپلیکیشن‌ها باز کرده و بهبود وضعیت استور خود را در گرو این دسته از اپلیکیشن‌ها می‌داند، روز گذشته اعلام داشت که توسعه‌دهندگان اکنون قادر هستند تا وب اپلیکیشن‌های پیشرو خود را از طریق Windows Dev Center یا مرکز توسعه‌دهندگان ویندوز به مایکروسافت استور ارایه دهند.

درست مانند هر اپلیکیشن بومی دیگری که به مایکروسافت استور ارایه می‌شود، توسعه‌دهندگان وب اپلیکیشن‌های پیشرو اکنون این امکان را دارند تا از طریق Windows Dev Center موارد مختلف مرتبط با اپلیکیشن خود نظیر نحوه پدیدار شدن اپلیکیشن خود در مایکروسافت استور، قابلیت مشاهده بازخوردها و پاسخ به آنها (مشاهده نظرات و انتقادات)، مشاهده وضعیت کارکرد اپلیکیشن (نصب، کرش، به‌اشتراک‌گذاری و …) و در نهایت قابلیت کسب درآمد اپلیکیشن را در کنترل داشته باشند.

در صورتی که از توسعه‌دهندگان اپلیکیشن‌های ویندوزی هستید، می‌توانید با مراجعه به این صفحه از وب‌سایت مایکروسافت اطلاعات بیشتری را در مورد ارایه و ثبت وب اپلیکیشن‌های پیشرو کسب کنید. مایکروسافت ضمن اعلام امکان ثبت وب اپلیکیشن‌های پیشرو از طریق Windows Dev Center، قابلیت‌های جدید و بهبودهایی که جهت کمک به توسعه‌دهندگان به مرکز توسعه‌دهندگان ویندوز افزوده را رونمایی کرده است.

  • بهبودهای گزارش سلامت اپلیکیشن: ما دسته‌های جدیدی را به بخش گزارش سلامت افزوده‌ایم.
  • بخش جدید مشاهده تعداد اجراها و دستگاه‌های بدون کرش: این بخش جدید در قسمت “وضعیت سلامت اپلیکیشن” درصد دستگاه‌ها و تعداد دفعاتی که اپلیکیشن بدون کرش اجرا شده را نمایش می‌دهد.
  • میزان نفوذ استک (صفحه جزییات پیغام خطا) : این صفحه جدید بیشترین استک‌هایی که با شکست مواجه شده‌اند را بر حسب درصد نمایش می‌دهد.
  • بهبود صفحه فهرست استور: همراه با تحولات اخیر، ما تغییراتی را در صفحه فهرست استور ایجاد کرده‌ایم. در این صفحه شما قادر به ایجاد و مدیریت متون و تصاویر نمایش داده شده اپلیکیشن خود در مایکروسافت استور هستید. در نتیجه تغییرات اخیر اکنون در بخش سمت راست صفحه امکان متون الحاقی را مشاهده می‌کنید که راهنمای شما هنگام پر کردن اطلاعات مربوط به هر بخش صفحه فهرست استور است.

 

منبع :

MICROSOFT

1348 پست
محسن توکلی نیا
سردبیر بخش سخت افزار و گیم. همراه شما کاربران عزیز 😉
مطالب مرتبط
تبلیغات
در مای نوکیا بخوانید
دیدگاه کاربران
هنوز دیدگاهی ثبت نشده
برای نوشتن دیدگاه می توانید به حساب کاربری خود وارد شوید ورود ارسال نظر به صورت مهمان
برچسب ها: , , , , ,