طبق جدیدترین جزئیاتی که از روند ساخت بازی به دست آمده مشخص شده که Devil May Cry 5 استایل God of War را در نظر نخواهد گرفت و دقیقا همان چیزی خواهد بود که ما از نسخه‌ای از این سری انتظار داریم. زمانی که God of War در اوایل امسال عرضه شد، یک تغییر محسوس و بسیار بزرگ در سبک هک اند اسلش سری‌های قبل خود به وجود آورده بود. این بازی توانست یک تجدید ساختار بسیار خوب انجام دهد که با موفقیت توانست آن را به مرحله انجام برساند و توانست این بازی را به محبوب‌ترین و پرفروش‌ترین بازی این سری تبدیل کند.

اما زمانی که Devil May Cry 5، دنباله جدید این سری که فقط به خواست طرفداران ساخته شده، معرفی شد، توانست نشان دهد که از جدیدترین المان‌های سبک هک اند اسلش برخوردار است. این بازی سال آینده میلادی عرضه خواهد شد که توانسته یک قالب و الگوی بسیار خوب برای خود به وجود بیاورد چرا که این بازی از تمام نسخه‌های قبل این سری بزرگ‌تر، و احتمالا بهتر هم خواهد بود (امیدواریم). این بازی با ارایه سبک اکشن ماجراجویی در کنار بهره‌ گیری از المان‌های نقش آفرینی توانسته ساختار کلی این سری را تغییر دهد.

در این رابطه هیدآکی ایتسونو (Hideaki Itsuno)، کارگردان عنوان دویل می کرای ۵ در مصاحبه‌ای با Everyeye که توسط Wccftech به زبان انگلیسی ترجمه شده، اظهار کرد که تجدید نظر در سبک و استایل، هیچگاه مورد توجه و علاقه توسعه دهندگان قرار نگرفته است. در حقیقت آن‌ها دوست دارند چیزی به بازی‌بازان بدهند که آن‌ها واقعا دوست دارند که آن هم تجربه یک Devil May Cry واقعی است بدون این که با المان‌ها و ویژگی‌های DMC4 و DMC متضاد باشد. این چیزی است که توسعه دهندگان بیشترین تمرکزشان را رویش گذاشته‌اند. ایتسونو در این زمینه گفت:

خیر ما هرگز به چنین تغییری فکر نکردیم.

ایتسونو با گفتن این جمله در ادامه افزود:

برای ما مهم‌ترین نکته این است که روی چیزی تمرکز کنیم که طرفدارانمان می‌خواهند. ما مقدار بازخوردهایی که از DmC و Devil May Cry 4 دریافت کردیم را در نظر خواهیم داشت که بیشترین آن‌ها هم به ارایه پازل‌های محیطی یا همان المان‌های سکوبازی (پلتفرمینگ) بیشتر تمرکز داشتند و ما در این زمینه درخواست‌های زیادی دریافت کردیم. عده زیادی از ما درخواست کرده بودند که تعداد آن‌ها را کاهش دهیم، و ما هم این کار را در Devil May Cry 5 انجام دادیم.

صحبت‌های ایتسونو قطعا باعث دلگرمی است. این روزها وی در حال انتشار اطلاعات زیادی از این بازی است که هیجان ما برای تجربه آن را بسیار بالا می‌برد. اما حقیقت این است که خود سری Devil May Cry هرگز قدم رو به عقبی نداشته و همیشه با بیشترین سرعت در حال پیشرفت بوده است. هر چه زمان بیشتری گذشته، این بازی کامل‌تر و بزرگ‌تر شده است که اگر بخواهیم صادق باشیم، هیچ کدام از ما بعد از این همه سال دوست نداریم یک بازی بدون پیشرفت و معمولی تجربه کنیم.

Devil May Cry 5 قرار است در تاریخ ۱۷ اسفند سال جاری برابر با ۸ مارس سال ۲۰۱۹ میلادی برای پلتفرم‌های اکس‌باکس وان، رایانه‌های شخصی و پلی‌استیشن ۴ عرضه شود.

منبع :

GAMINGBOLT

964 پست
عرفان رحیمی صادق
مطالب مرتبط
تبلیغات
در مای نوکیا بخوانید
دیدگاه کاربران
هنوز دیدگاهی ثبت نشده
برای نوشتن دیدگاه می توانید به حساب کاربری خود وارد شوید ورود ارسال نظر به صورت مهمان
برچسب ها: , , , , , , ,