به دنبال تغییر موضع سونی درمورد موضوع بازی میان پلتفرمی (کراس پلی) ما شاهد این هستیم که هر روز بازی‌های بیشتر و بیشتری امکان بهره‌ مند شدن از پشتیبانی از این قابلیت را مورد بررسی قرار می‌دهند تا از این قابلیت بین همه کنسول‌ها استفاده کنند. یکی از همین بازی‌ها هم عنوان نقش آفرینی Diablo 3 است که توسط استودیوی بلیزارد (Blizzard) ساخته شده است و سازندگان آن نیز در حال کار روی احتمال پشتیبانی از قابلیت بازی میان پلتفرمی در این بازی هستند.

یکی از نمایندگان استودیوی بلیزارد در گفت و گو با Business Insider تایید کرد که آن‌ها در حال کار روی پشتیبانی از قابلیت بازی میان پلتفرمی در بازی Diablo 3 هستند. اگر چه آن‌ها هنوز چیزی در این رابطه به طور رسمی اعلام نکرده‌اند، اما آن‌ها همزمان در حال مذاکره و گفت و گو هم با سونی و هم با مایکروسافت هستند تا این قابلیت را پیش از عرضه این بازی برای نینتندو سوییچ فعال کنند. طبق اظهارات Blizzard rep این موضوع فقط درمورد زمان است که یعنی فقط با گذر زمان محقق خواهد شد و شکی در استفاده یا عدم استفاده از این گزینه نیست چرا که در هر صورت دیر یا زود این امکان برای Diablo 3 فراهم خواهد شد. آن‌ها در مورد این موضوع گفتند که:

این سوالی است درمورد کِی، نه درمورد اما و اگر.

با در نظر گرفتن عده زیادی از بازی‌بازان که در Diablo 3 حاضر هستند و همینطور وابستگی این بازی به بخش‌ها و ویژگی‌های مولتی پلیر و چند نفره خود، این بازی قطعا می‌تواند از مزیت پشتیبانی از قابلیت بازی میان پلتفرمی به خوبی بهره‌ مند شود. در واقع به عبارت دیگر این بازی با ویژگی‌های بسیار خوبِ آنلاینِ خود می‌تواند یکی از بهترین بازی‌هایی باشد که بازی بازان می‌توانند روی پلتفرم‌های مختلف با هم بازی کنند. در حال حاضر Diablo 3 یکی از شایسته‌ ترین نمایندگان برای پشتیبانی از این قابلیت است. ما هم امیدواریم Blizzard به زودی پشتیبانی این بازی از قابلیت بازی میان پلتفرمی را به طور رسمی تایید کند و ما هر چه زودتر این خبرِ خوشحال کننده را بشنویم.

Diablo 3 در حال حاضر برای پلتفرم‌های ایکس‌باکس وان، ایکس‌باکس ۳۶۰، پلی‌استیشن ۴، پلی‌استیشن ۳، رایانه‌های شخصی و سیستم عامل مک در دسترس قرار دارد. این در حالی است که نسخه نینتندو سوییچ این بازی تحت عنوان Diablo 3: Eternal Collection نیز قرار است که در تاریخ ۱۱ آبان ماه سال جاری برابر با ۲ نوامبر ۲۰۱۸ میلادی به انشار برسد.

به‌روزرسانی: یکی از منابع معتبر درمورد اضافه شدن قابلیت بازی میان پلتفرمی به بازی Diablo 3 بیانیه‌ای از طرف بلیزارد دریافت کرده که در این زمینه اظهار کرده است که:

در حالی که ما ایده گرد هم آوردن بازیکنان از پلتفرم‌های مختلف را دوست داریم در حال حاضر هیچ برنامه‌ای برای اعمال گیم‌پلی میان پلتفرمی برای Diablo نداریم.

منبع : وینفون
661 پست
عرفان رحیمی صادق
مطالب مرتبط
در مای نوکیا بخوانید
دیدگاه کاربران
هنوز دیدگاهی ثبت نشده
برای نوشتن دیدگاه می توانید به حساب کاربری خود وارد شوید ورود ارسال نظر به صورت مهمان
برچسب ها: , , , , , , , , , ,