دیروز Battlefield V Overture بر روی تمامی پلتفرم‌ها منتشر شد و اولین داستان جنگ (War Story) آلمانی به بازی اضافه شد. این داستان که در منطقه Rhine-Rhur و در بهار سال 1945 جریان دارد، کنترل خدمه یک تانک آلمانی را که به سختی تلاش دارند تا دشمن را از مرزهای خود عقب برانند در اختیار بازی‌بازان قرار می‌دهد.

لازم به گفتن نیست که این زاویه دید را تا به حال کمتر در بازی‌های ویدئویی و نیز فیلم‌ها دیده‌ایم. در واقع حتی قبل از انتشار German War Story نیز جنجالی بر سر آن به وجود آمده است.

اریک هولمز (Eric Holmes)، کارگردان بخش طراحی تک نفره دایس (DICE)، در مصاحبه‌ای با سایت GamesBeat گفته است که داستان در مورد این نیست که شما را در طرف آلمانی قرار دهد اگر چه او مطمئن است که با داستانی گیرا و قدرتمند روبرو هستیم. در ادامه صحبت‌های او را در این خصوص می‌خوانید:

من می‌گویم که این یک داستان است؛ شما چطور بدون اسپویل کردن آن را توصیف می‌کنید؟ کار آسانی نیست. ما بین نازی‌ها و آلمانی‌ها تفاوت قائل نمی‌شویم. ما قصد نداریم کسی را مجبور به کاری کنیم و یا نشان دهیم که آلمانی‌های خوب در مقابل آلمانی‌های بد وجود دارند. من فکر می‌کنم که جریانی را دنبال می‌کنیم که در آن جامعه رخ داده است؛ چیزی که ارتباط برقرار کرده است و این که با مردم چه کار کرده است. ما قصد نداریم که آن نقطه به دو بخش تقسیم کنیم. ما می‌خواهیم شرایط خدمه‌ای خیالی را بررسی کنیم که در یک وسیله نقلیه واقعی قرار دارند و می‌خواهیم این سوال را در مورد آن‌ها بررسی کنیم که آن‌ها چه جریانی را پشت سر گذاشته‌اند؟

من فکر که ما چیزی که ما داریم واقعی است و حرفی برای گفتن دارد. این داستانی تاثیرگذار است و نمی‌توان آن را یک داستان حبابی قلمداد کرد. نوعی نیرو در آن وجود دارد. من واقعا دوست دارم بعد از این که آن را تجربه کردید با شما صحبت کنم. ولی ما به هیچ وجه نمی‌خواهیم که مرزی تعیین کنیم و یا به نحوی از آن‌ها دفاع کنیم. ما داستان چهار نفر را دنبال می‌کنیم که برای آن ارتش می‌جنگند. چه چیزی آن‌ها را به اینجا آورده است؟ آن‌ها چطور بودند؟ بودن در آن‌ جا چه حسی داشته؟ چه چیزی در مورد آن‌ها ناشناخته است؟

لارس گوستاوسون (Lars Gustavsson)، مدیر نوآوری دایس نیز اضافه کرد که این یکی از قویترین داستان‌های جنگی است که دایس توسعه داده و در داخل استودیو نیز با افرادی که از ملیت‌های مختلفی بودند اعتبار سنجی شده است تا مطمئن شویم که احترام به همه ملیت‌ها حفظ شود:

قبلا نیز با عنوان Battlefield One تمایل خود به نشان دادن و بازگو کردن جنبه‌های بیشتری از جنگ را نشان دادیم. ما احساس کردیم که با این داستان قادر خواهیم بود تا طرف آلمانی جنگ را نیز با تمام معانی که به دنبال دارد بازگو کنیم. ما برای اعتبارسنجی آن بسیار سخت تلاش کردیم: چطور می‌توانیم وارد این تاپیک‌ها شویم به گونه‌ای که با مباحث امروز نیز سازگار باشد و در عین حال آن‌ها را با احترام به تصویر بکشیم؟

ما به بسیاری از افرادی که در داخل سازمان بودند ارتباط گرفتیم و همچنین تیم بزرگی که در اینجا داریم. استودیوی ما بسیار بزرگ است؛ ما شاید در حدود 20 تا 25 ملیت مختلف در داخل استودیو داشته باشیم. هدف این است که زمانی که شما از سر کار به خانه باز می‌گردید، از کاری که انجام داده‌اید راضی باشید. اگر کسی احسسی غیر از این داشته باشد بید با او صحبت کرد. ما گفتگویی مداوم با اعضای تیم و نیز اعضای سازمان داشتیم تا مطمئن شویم این کاری است که می‌توانیم به آن افتخار کنیم.

من واقعا به کاری که تیم موفق به انجام آن شده است افتخار می‌کنم. هم از جهت بخش روایت، هم دیدگاه خلاقانه آن و هم اجرای آن. همانطور که اریک اشاره کرد این یکی از قویترین طراحی‌ها از نظر V/O است و این چگونه با گذر زمان به طور پیوسته به شخصیت‌پردازی خدمه می‌پردازیم.

امیدواریم که این داستان با استقبال خوبی مواجه شود. داستان‌های جنگ، مانند پرولوگ، جنبه‌های عمیق و متفاوتی از جنگ را به تصویر می‌کشند. امید است که ما با دنبال کردن سرنوشت‌های مختلق به دیدگاه وسیع‌تری دست یابیم. چیزی که ما موفق شدیم تا در Battlefield One پیاده‌سازی کنیم تبدیل به جرقه‌ای شد برای تمایل ما به پیگیری رویدادهایی که اتفاق افتادند. امیدواریم که در این عنوان نیز بتوانیم موفقیت قبل را تکرار کنیم.

نظر شما در مورد این داستان جنگ آلمانی چیست؟ دیدگاه‌های خود را با وینفون به اشتراک بگذارید.

عنوان Battlefield V در حال حاضر بر روی پلتفرم‌های رایانه‌های شخصی، ایکس باکس وان و پلی استیشن 4 در دسترس قرار دارد.

منبع :

WCCFTECH

268 پست
هادی اسماعیل‌زاده
دانشجوی ارشد تبدیل انرژی که علاقه زیادی به بازی‌های رایانه‌ای خصوصا عناوین نقش‌آفرینی داره. اوقات فراغت خودشو با فیلم و کتاب پر میکنه و در حال حاضر در بخش گیمینگ وینفون مشغول به فعالیت است.
مطالب مرتبط
تبلیغات
دیدگاه کاربران
هنوز دیدگاهی ثبت نشده
برای نوشتن دیدگاه می توانید به حساب کاربری خود وارد شوید ورود ارسال نظر به صورت مهمان
برچسب ها: , , , , ,