در سال های اخیر با توجه به کاهش اقبال عمومی نسبت به کامپیوترهای شخصی، بازار این محصولات با کاهش فروش مواجه شده بود، اما برخی تحلیل ها و بررسی ها نشان می دهند که شرایط نامساعد این بازار در حال بهبودی است.

برطبق بررسی های اخیر Digitimes مشخص شده که آهنگ افت فروش کامپیوترهای شخصی کندتر شده است و حتی برخی از تولیدکنندگان بزرگ نظیر Lenovo با افزایش فروش به خصوص در بخش محصولات پرچمدار و بالارده مواجه بوده اند چرا که ظاهرا بازار اقبال خوبی نسبت به لپ تاپ های هیبریدی و اولترابوک ها نشان داده است.

برطبق گزارش Digitimes پنج تولید کننده برتر به صورت میانگین افزایش فروش ۲۲ درصدی را در ماه فوریه سال جاری تجربه کرده اند و حتی سه تولید کننده بزرگ بازار هم افزایش فروش ۳۰ درصدی را چشیده اند و در مجموع این بازار شرایطی به مراتب بالاتر از انتظار را تجربه کرده است.

پیش از این IDC عنوان داشته بود که شرکت ها و سازمان ها به صورت گسترده ای در حال جایگزین کردن لپ تاپ ها به جای کامپیوترهای دسکتاپ سنتی برای کارمندان خود هستند امری که ریشه اصلی آن را باید در افزایش توان و قدرت لپ تاپ های مدرن و کاهش فاصله توان پردازشی بین لپ تاپ ها و دسکتاپ ها دانست.

از طرف دیگر تبلت های ویندوزی با توجه به بهینگی ویندوز۱۰ با استقبال بالای بازار مواجه شده اند و به صورت مداوم در حال گرقتن سهم اپل و گوکل در این بازار هستند، وقایعی که به خوبی نشان می دهند کاربران بیش تر در پی محصولاتی تجاری بر پایه پلتفرم مایکروسافت هستند.

در مجموع با توجه به رشد فروش بالای تبلت های ویندوزی از یک سو و از سوی دیگر بهبود بازار لپ تاپ ها به نظر می رسد، تا حدودی بازیگران عمده این صنعت از آینده کوتاه مدت این بازار خاطر جمع شده اند.

 

منبع :

MSPU

1345 پست
محسن توکلی نیا
سردبیر بخش سخت افزار و گیم. همراه شما کاربران عزیز 😉
مطالب مرتبط
در مای نوکیا بخوانید
دیدگاه کاربران
هنوز دیدگاهی ثبت نشده
برای نوشتن دیدگاه می توانید به حساب کاربری خود وارد شوید ورود ارسال نظر به صورت مهمان
برچسب ها: , , , , , , , , , , , ,