NVIDIA-DirectX-12-API-Performance

برای گیمر های دسکتاپ بهبود کارکرد سیستم به‌خصوص کارت گرافیک بسیار اهمیت دارد. دایرکت اکس ۱۲ باقابلیت EMA تعامل بین دو کارت را بهبود می‌بخشد و در این حالت محتواهای گرافیکی به بهترین نحو پردازش و نمایش داده می‌شوند.

مایکروسافت با معرفی ویندوز ۱۰ گفت که این سیستم‌عامل بهترین تجربه را برای گیمر ها رقم خواهد زد چراکه API های جدید باعث افزایش بازدهی سیستم گیمر ها خواهد شد. بازدهی CPU حدود ۵۰ درصد و بازدهی کارت گرافیک ۲۰ درصد افزایش خواهد یافت.

دایرکت اکس ۱۲ باعث می‌شود که دو کارت گرافیک که در یک سیستم نصب هستند تعامل بهتر و مؤثر تری را با یکدیگر داشته باشند. این پروسه‌ای است که توسعه‌دهندگان باید به آن در بازی‌ها پرداخته و اجرا کنند و به‌صورت خودکار انجام نخواهد شد. مایکروسافت در این زمینه گفته است که آنها روی آسان‌تر کردن ساخت بازی‌ها با دایرکت اکس ۱۲ تمرکز می کنند.

دانلود ویدیو با کیفیت ۳۶۰p | دانلود ویدیو با کیفیت ۷۲۰p HD

قابلیت EMA در دایرکت اکس ۱۲ این امکان را می‌دهد که کارت‌های گرافیکی به‌صورت همزمان بازدهی بهتری داشته باشند اما به‌کار گیری ابزار توسعه این قابلیت دشوار بوده و در صورت استفاده نادرست می‌تواند به سخت‌افزار صدمه وارد کند. مایکروسافت سعی در اضافه کردن یک‌لایه انتزاعی جدید است تا بتوان با نوشتن کمترین کد، به‌صورت کلی از این قابلیت بهره‌برداری کرد. همچنین گفته‌شده که برای استفاده از تمام قدرت کارت‌های گرافیکی باید پیرو راه سخت‌تر بود.

باب براون، مهندس مایکروسافت در GitHub در این زمینه گفته است که:

ما دو نمونه از به‌کارگیری دو کارت گرافیک منتشر خواهیم کرد که یکی از آنها از لایه انتزاعی استفاده می‌کند. در حال حاضر آخرین تغییرات و تست‌ها را برای انتشار آن اعمال می‌کنیم.

بدون شک قابلیت‌های دایرکت اکس ۱۲ برای بسیاری و نه فقط گیمر ها می‌تواند هیجان‌انگیز باشد چراکه نه تنها باعث افزایش بهره‌وری از سخت‌افزار و کارکرد بهتر آن می‌شود بلکه در کارهای گرافیکی هم تأثیر محسوسی خواهد داشت.

منبع :

WINBETA

300 پست
آرش ابراهیم زاده
او کارشناسی مترجمی زبان را از دانشگاه آزاد دریافت کرده است. به موسیقی و ادبیات علاقه‌ی وافری دارد و سعی می‌کند اغلب اوقات فراغت خودش را صرف نوازدگی گیتار و ثبت ایده های نو کند. آرش اکنون نویسنده وب‌سایت وینفون است.
مطالب مرتبط
در مای نوکیا بخوانید
دیدگاه کاربران
هنوز دیدگاهی ثبت نشده
برای نوشتن دیدگاه می توانید به حساب کاربری خود وارد شوید ورود ارسال نظر به صورت مهمان
برچسب ها: , , , , , , , ,