_ایکس باکس و گیمینگ پنل جدید

نقد و بررسی بازی Disneyland Adventures مناسب برای کودکان

یکی از بهترین بازی های کینکت ایکس باکس، Disneyland Adventures اکنون با پشتیبانی از Xbox Play anywhere به ایکس باکس وان و ویندوز 10 باز‌ گشته است. بنابراین تمام کسانی که دیزنی لند را دوست دارند اما شانس دیدن آن را از نزدیک ندارند می توانند با استفاده از کینکت یا کنترلر خود برای گشت گذار در محیط بازی استفاده کنند. در ادامه با وینفون همراه باشید.

به دیزنی لند خوش آمدید

محیط بازی Disneyland Adventure از روی پارک کالیفرنیای دیزنی لند شبیه سازی شده است که یک پارک عظیم وبا چشم انداز های جذاب است که می‌تواند هر کسی را متحیر کند. بنابراین افرادی مثل ما که هرگز شانس دیدن این محیط جذاب را نداشتند، اکنون می توانند در خانه خود شانس گشت و گذار در این محیط جذاب را داشته باشند.

در محیط واقعی به دلیل آنکه کارهای زیادی برای انجام دادن نخواهید داشت، ممکن است خیلی زود از قدم زدن و کاوش در محیط پارک خسته شوید. بنابراین استودیو دیزنی لند از چند راه مختلف مانند شکار کلکسیون ها، تعامل با کاراکتر های دیزنی لند و مهم تر از همه سفر های درون بازی برای سرگرم کردن گیمر ها در طول بازدید از مکان های مختلف پارک استفاده کرده است.

شخصیت های مورد علاقه خود در دیزنی لند را ملاقات کنید

یکی از موارد جذاب دیزنی لند در دنیای واقعی، عکاسی با افرادی است که لباس شخصیت های معروف انیمیشن های دیزنی لند را به تن کرده اند تا مردم بتوانند با کاراکتر های دوران کودکی خود، عکس های خاطره انگیز بگیرند. در Disneyland Adventures نیز از همین موضوع الهام گرفته شده تا گیمر ها بتوانند تمام طول بازی کاراکتر های معروف و مورد علاقه خود را ببینند و با آنها به تعامل بپردازند با این تفاوت که این بار به جای لباس شخصیت ها، خود آن ها را خواهید دید.

توجه سازندگان بازی بر روی شخصیت های دیزنی کاملاً مشهود است و بازی به شکلی طراحی شده است تا گیمر ها از کاراکتر های کلاسیک مانند میکی موس و دونالد گرفته تا شخصیت های جدید تر مانند باز لایتیر در کارتون اسباب بازی ها و Stitch را متناوباً ملاقات کنند. طراحی و صدا گذاری شخصیت ها در محیط بازی هم عالی بوده که این موضوع سبب شده تا آن ها جلوه‌ی واقعی تری به خود بگیرند. همچنین با استفاده از کلید های D-Pad می‌توانید شخصیت ها را در آغوش بگیرید، با آن ها high five کنید (یک نوع دست دادن است)، همراهشان برقصید و یا از آن ها در خواست کنید تا با شما عکس بگیرند. با وجود آنکه این بازی محدودیت سنی ندارد اما کودکان که مخاطب اصلی این بازی هستند، قطعاً از تعامل با شخصیت های مورد علاقه خود لذت خواهند برد.

به علاوه گاهی کارتون ها اعمال و وظایفی مانند جستجو برای پیداکردن کلاه گمشده دونالد و یا یافتن غذا برای Stitch  را به شما محول می‌کنند تا آن ها را تکمیل کنید. البته این ماموریت ها معمولاً چندان جذاب نیستند اما ارتباط با کاراکتر های معروف و فضای دوستانه و حس محبتی که در بازی جریان دارد سبب جذاب شدن وظایف خواهد شد. همچنین، بازی پر از کلکسیون های مختلف است که برای طی کردن تمام آن ها باید ساعت ها برای افشای جادو ها و موارد دیگر تلاش کنید.

بازی های کوچک و سفر های درون بازی

قطعاً، تنها محیط شبیه سازی شده این بازی بدون ماجراجویی های متعدد گنجانده شده در آن بسیار خسته کننده می‌شد. بنابراین به جرات می‌توان گفت که Disneyland Adventure با وجود بازی های جانبی و مراحل مختلف خود شما را نا‌امید نخواهد کرد. این بازی ها که در واقع از روی داستان های اصلی دیزنی ساخته شده اند تا گیمر ها را در فضای داستان های خود قرار دهند، شامل : آلیس در سرزمین عجایب، پیتر پن، داستان اسباب بازی ها، در جستجوی نمو و چندین داستان دیگر هستند. همچنین بازی های دیگری نیز هستند که به جای قصه های دیزنی، در محیط واقعی شبیه سازی شده قرار دارند که شامل : کاخ جن زده، یک دنیای کوچک و Splash mountain هستند.

اکثر این بازی ها هم کاملاً با کینکت و دسته ایکس باکس بهینه شده اند و عملکرد خوبی را در حین استفاده ارایه می‌کنند، با وجود آنکه بیشتر بازی ها درجه سختی بالایی ندارند اما برخی از آن ها برای به چالش کشیدن توانایی گیمر ها کمی سخت تر طراحی شده اند، برای مثال برای رد شدن از برخی مراحل باید توالی مشخصی از دکمه ها را با سرعت فشار دهید تا مانند شکل بالا بتوانید مراحل را پشت سر بگذارید.

با دوستان خود در پارک بگردید

Disneyland Adventure به عنوان یک بازی اول شخص خوب است اما در حالت دو نفره که بر روی شبکه محلی قابل اجراست بهتر هم می‌شود. تمام بازی از قابلیت Drop out، Drop in پشتیبانی می‌کند و هم زمان که بازیکن اصلی وظیفه حرکت در بازی را بر عهده می‌گیرد، بازیکن دوم نیز می‌تواند با فعال سازی برچسب خودکار بازیکن اول را دنبال کند و در طول بازی در کنار او قرار بگیرد.

پس از اولین ملاقات با هر یک از کاراکتر های دیزنی و خوش آمد گویی بازی به هریک از بازیکنان، می‌توانید در طول بازی با هرکدام از کاراکتر ها که پیش تر صحبت کردید تعامل داشته باشید. درواقع این جنبه بازی از نظر ما بسیار جالب بود، چراکه والدین می توانند ناوبری نسبتاً پیچیده پارک را اداره کنند، اما بچه ها شانس این را دارند تا در طول بازی به طور مداوم با شخصیت های محبوب خود مانند میکی موس در تعامل باشند.

بنابراین یکی از جذابیت های این بازی، لذت همکاری با یکدیگر در طول مراحل مختلف بازی است. چراکه هم بازی شما می تواند در مسیر های مختلف به شما در جمع آوری سکه ها و مقابله با دشمنان در آسان تر شدن مراحل بازی کمک کند. تمام فعالیت های لازم برای همکاری با یکدیگر را می‌توانید به راحتی و از منوی Fast Pass انتخاب کنید. از این ویژگی عالی می‌توانید زمانی که حوصله جستجو در پارک را ندارید و تنها قصد تکمیل مراحل مختلف را دارید استفاده کنید.

پشتیبانی از کینکت :

Disneyland Adventure از کنترل ایکس باکس و کینکت پشتیبانی می‌کند. اگرچه بازی ها و ماجراجویی های کوچک درون بازی در حین استفاده از کینکت خیلی خوب اجرا می‌شوند اما در طرف مقابل برای جستجو در محیط پارک همچنان استفاده از کنترل ایکس باکس پیشنهاد می‌شود. برای کار با کینکت باید بازو های خود را باز کرده تا دستگاه شما را شناسایی کند و برای حرکت به جهات مختلف مانند قدم زدن یا دویدن، باید آن ها را به سمت جلو تکان دهید.

در واقع ژست های حرکتی لازم برای کار با کینکت تا حدود زیادی مبهم و نامناسب طراحی شده اند. تصور کنید قصد پیاده روی در محیط پارک و یافتن کلکسیون های مختلف را دارید در حالی که در تمام این مدت بازو هایتان را باز کرده و به اطراف تکان می‌دهید. برای استفاده از کینکت ابتدا باید قفل بازی ها را با کنترل معمولی باز کنید تا دسترسی شما برای استفاده از کینکت از منوی Fast pass باز شود.

بهینه شده برای Xbox one و Xbox one X :

نسخه اصلی این بازی که برای Xbox 360 عرضه شده توسط استودیوی Frontier Developments توسعه داده شده بود که سازنده بازی های معروف دیگری چون planet Coaster و Jurassic World Evolution نیز است. اما نسخه پورت شده برای ایکس باکس وان و ویندوز توسط استودیوی Asobo Studio ساخته شده است که پیش تر سابقه ساخت بازی های دیگری چون Rush : A Disney-Pixar Adventure و انتقال آن ها برای ایکس باکس  و ویندوز را در کارنامه خود داشته است.

در تجربه استفاده از این بازی بر روی ایکس باکس وان، متوجه بهبود های گرافیکی در بخش ورزشی بازی شدیم که همراه با بهبود نور پردازی و نمایش رنگ ها بود. به علاوه، اگرچه بازی همچنان از کیفیت پایین بافت ها در بخش های مختلف رنج میبرد اما به نظر می‌رسد برخی از بافت ها هم با بهبود همراه بوده اند. نرخ اجرای بازی نیز حدود 30 فریم در ثانیه است در بیش تر مواقع بازی با نرخ فریم پایین اجرا می‌شود. همچنین  متاسفانه زمان ورود و خروج به چالش های درون بازی نیز زیاد است.

همان طور که پیش تر اشاره کردیم Disneyland Adventure برای Xbox one X نیز بهبود یافته است که از رزولیشن 4K و HDR نیز پشتیبانی می‌کند، بنابراین اگر مشکل نرخ فریم در ایکس باکس وان ایکس نیز حل شده باشد، قطعاً این کنسول بهترین انتخاب برای رفتن به دیزنی لند است.

جمع بندی :

همان طور که می‌دانید نسخه اولیه این بازی تنها با کینکت کار می‌کرد و در مصاحبه ای که چند سال پیش با توسعه دهنده اصلی این بازی در جریان کنفرانس E3 انجام شد، او وعده استفاده از کنترل ایکس باکس را هم برای استفاده در بازی داد. اکنون این بازی به ایکس باکس وان و ویندوز باز‌گشته است و اکنون بالاخره می توانیم از تجربه اجرای این بازی با دسته لذت ببریم. با وجود یک پارک عظیم برای کاوش در محیط آن و تعداد زیادی از شخصیت های محبوب که در بازی های کوچک و بزرگ گنجانده شده در بازی در کنار شما هستند، Disneyland Adventure یکی از بهترین بازی های دیزنی است که ارزش بازی کردن را خواهد داشت و قطعاً می‌تواند خاطرات زیادی را برای شما زنده کند.

آیا شما هم تجربه استفاده از این بازی را داشته اید؟ نظرات خود را با ما در میان بگذارید.

منبع :

WINDOWS CENTRAL

110 پست
حسام یزدانی
مطالب مرتبط
مطالب مشابه
در مای نوکیا بخوانید
دیدگاه کاربران
هنوز دیدگاهی ثبت نشده
برای نوشتن دیدگاه می توانید به حساب کاربری خود وارد شوید ورود ارسال نظر به صورت مهمان
برچسب ها: , , , , , , ,