یکی از مشتریان سازمانی و پروپا قرص مایکروسافت یعنی اداره پلیس نیویورک اخیراً اعلام کرده که گوشی های ویندوزی را کنارگذاشته و به آیفون خواهد پیوست. حال قصد داریم بررسی کنیم که با این وجود آیا فضایی حتی به اندازه یک جای پا برای مایکروسافت باقی مانده که بخواهد در بازار گوشی های هوشمند ایستادگی کند؟

در تاریخ ۲۸ اگوست خبری منتشر شد مبنی بر اینکه پلیس نیویورک که از دو سال پیش تاکنون از ۳۶۰۰۰ گوشی هوشمند عمدتاً نوکیا با سیستم عامل ویندوز فون استفاده می کرده است، تصمیم گرفته تا آنها را از رده خارج کند.

مایکروسافت در جولای سال جاری اتمام پشتیبانی از ویندوز ۸.۱ را اعلام کرد اما  دو سری از گوشی هایی که توسط پلیس نیویورک خریداری شده بودند یعنی لومیا ۶۴۰xl و لومیا ۸۳۰ در لیست گوشی هایی قرار گرفتند که قابل ارتقا به ویندوز ۱۰ موبایل بودند. با اینکه پلیس نیویورک از اکتبر سال ۲۰۱۶ در حال ارتقاء گوشی ها از ویندوز فون به ویندوز ۱۰ موبایل بوده است، حال تصمیم گرفته بجای آن، سیستم عامل خود را عوض کرده و به گوشی های آیفون مهاجرت کند.

مایکروسافت که در چند سال گذشته در اندیشه نفوذ به بازار گوشی های هوشمند بوده و تلاش هایی هم در این زمینه داشته اکنون نه تنها گوشی تولید نمی کند بلکه اعلام کرده که ویندوز فون قابل ارتقاء به نسخه فال کریترز ویندوز ۱۰ که اواخر امسال عرضه می شود نخواهد بود. همچنین می دانیم که برخی از گوشی های ویندوزی موجود در بازار تنها آپدیت های داخلی به نام feature2 را دریافت می کنند که به نظر می رسد شاخه ای است برای پایان عمر ویندوز ۱۰ موبایل. حتی وقتی از مایکروسافت درخواست شده نقطه نظرات خود را در خصوص تصمیم پلیس نیویورک اعلام کند، از پاسخگویی طفره رفته است. مایکروسافت چیز زیادی در این خصوص نمی گوید و تنها سخنگوی آن در ۲۹ آگوست یعنی یک روز پس از اعلام خبر فوق در نهایت تواضع! اعلام کرده:

مایکروسافت از همکاری با پلیس نیویورک احساس غرور می کند. ما به پشتیبانی از گوشی های ویندوزی پلیس نیویورک ادامه خواهیم داد.

اما اداره پلیس نیویورک در همان روز به این موضوع اذعان داشته که از ویندوزفون به آیفون مهاجرت خواهد کرد. البته دلیل استفاده پلیس از گوشی های ویندوزی بر می گردد به قراردادی که میان این نهاد و مایکروسافت بسته شده است. طبق یکی از بندهای این قرارداد اداره پلیس هیچ هزینه ای بابت خرید، استفاده  و ارتقاء گوشی های ویندوزی به مایکروسافت نخواهد پرداخت. همچنین پس از دو سال گوشی های جدیدی را این بار هم بدون پرداخت هیچ مبلغی دریافت خواهد کرد. به وضوح روشن است که دلیل دوری گزیدن قبلی اداره پلیس از گوشی های اندرویدی و دستگاه های اپل چه بوده است. مسئولین مایکروسافت با بستن این قرارداد از پلیس نیویورک به عنوان نمادی از موفقیت شرکت در مواجهه با نیازهای سازمانی و نمایش توانایی های ویندوز ۱۰ موبایل استفاده کرده اند. بارها از مدیرعامل مایکروسافت و دیگر مقامات شرکت شنیده ایم که کسب و کارها هدف خوبی هستند برای گوشی های مبتنی بر ویندوز که به برنامه های خاص هم مجهز شده باشند. پلیس شهر نیویورک به عنوان بزرگ ترین اداره پلیس ایالات متحده مثال خوبی برای چنین مشتریان سازمانی است. در سال ۲۰۱۵ ساتیا نادلا گفته بود که مایکروسافت قصد ندارد دسته جدیدی از گوشی و یا سیستم عامل آن را ارائه کند و بجای آن بر مشتریان سازمانی و برنامه های خاص مورد نیاز آنها تمرکز خواهد کرد.

آینده چگونه خواهد بود؟

این باور وجود دارد که مایکروسافت در حال کار روی یک سیستم عامل موبایل جدید با نام اندرومدا و قابلیت های بسیار زیاد است. از شواهد و قرائن این طور بر می آید که گوشی های مبتنی بر این سیستم عامل مختص کسب و کارها و مشتریان سازمانی خواهد بود. حال اگر این گوشی های جدید برای کسب و کارها بهره وری، امنیت و قابلیت های مدیریتی را به اندازه کافی به ارمغان نیاورد چه؟ آیا دیگر راهی برای ادامه حضور در بازار گوشی های هوشمند باقی خواهد ماند؟ البته ورود دوباره به این بازار، عرض اندام در آن و ارائه دستگاهی که کاربران ولو کاربران سازمانی را متقاعد کند که دستگاه های اندرویدی و اپل خود را کنار گذاشته و به مایکروسافت بپیوندند، به طور فزاینده ای دشوار به نظر می رسد.

منبع :

ZDNET

31 پست
محسن عطاالهی
کارشناس برنامه ریزی و کنترل پروژه، علاقه مند به مایکروسافت
مطالب مرتبط
تبلیغات
در مای نوکیا بخوانید
 • No items.
 • دیدگاه کاربران
  No microsoft
  پاسخ دهید سه شنبه 21 شهریور 1396

  ماکروسافت زپلشک برو خروس قندی بفروش جای گوشی

  alireza
  پاسخ دهید سه شنبه 21 شهریور 1396

  فقط cshell میتونه مایکروسافت رو نجات بده اونم نه تنهایی با پشتیبانی خوب و استور خوب نه عالی
  اگه لپ تاپ با پردازنده ارم بتونن خوب فروش برن که میرن چون قیمت کم و عمر باتری بالا و قدرت خوب و ویندوز ۱۰ دارن اونوقت توسعه دهندگان میان اپ میسازن و میفرستن تو استور ولی این خوب شدن استور چقدر طول بکشه معلوم نیست ولی احتمالا یک سال پس از عرضه لپ تاپ های ارم (اخر های امسال)وضع استور درست میشه.پشتیبانی خوب هم با توجه به برند سرفس مایکروسافت باید خوب پشتیبانی کنه وگرنه بقیه خانواده سرفس خراب میشن تا الان که پشتیبانی سرفس ها خیلی خوب بوده

   علی
   پاسخ دهید سه شنبه 21 شهریور 1396

   قصه های قشنگ برای بچه های خوب

    alireza
    پاسخ دهید سه شنبه 21 شهریور 1396

    ترول های اندرویدی در سایت وینفون :)))

  passenger
  پاسخ دهید سه شنبه 21 شهریور 1396

  حکایت تو حکایت طرفه تو خیباون زمین میخوره تا خونه سینه خیز میره ضایع نشه !
  سینه چاک به همین خیال باش !

   alireza
   پاسخ دهید چهارشنبه 22 شهریور 1396

   اون موقعی که نوکیا خورد زمین تو حتی فکرش نمیکردی!!حتی یک درصد هم احتمال نمیدادی
   حالا الان نوکیا با هیچی داره گوشی میفروشه بازم پیشبینی میکردی؟؟عمرا پس حرف بیخود نزن
   وقتی مایکروسافت توی موبایل موفق شد اون روز حتما بیا ببینمت
   به قول یکی از مربیان فوتبال کشورمان
   کسی که تو غم همراه مون نبوده تو شادی ما حق حضور نداره

    Passenger
    پاسخ دهید چهارشنبه 22 شهریور 1396

    اینجا هر شخصی میتونه نظر بزاره ولی اخلاق چرت افرادی مثل تو که همه جارو خونه شخصی خودشون میدونن. گند زده به سایت! بچه پررویی برا خودت هستی. فرهنگ نداری نداشته باش سایت به گند نکش.

     alireza
     پاسخ دهید چهارشنبه 22 شهریور 1396

     بله دارم میبینم کی داره سایت رو گند میکشه با بقیه اسماتم بیا آشنا بشیم باهات!!!
     جواب منطقی نداری حرف نزن
     یه چند روز سکوت کردم دیدم واقعا گند شو در اووردین زیر پست آموزشی هم اعتراض داشتین بیارم پستا رو؟؟

  javad
  پاسخ دهید سه شنبه 21 شهریور 1396

  خب عقل حکم می کنه نه!

  K1
  پاسخ دهید چهارشنبه 22 شهریور 1396

  امروز اپل گوشی های خودشو معرفی کرد,مثلا باز کردن گوشی با چهره با باز کردن اون با چشم چه فرق مهمی داره؟
  مثلا اپل چیز خیلی شاخی معرفی کرد به نظرتون؟
  الان تو گوشی اپل میتونید از تلگرام آهنگ استخراج کنید آیا؟
  چرا الکی بر ضد مایکروسافت جبهه میگیرید؟
  عمر ویندوز ۱۰ چقدره و عمر آی او اس چقدر؟
  هنوز که ویندوز روی آرم نیومده که این همه بر ضدش مینویسید
  هیشکی باور نمیکرد نوکیا تا اون حد ذلیل بشه به خاطر انتخاب نکردن اندروید
  و هیشکی باورش نمیشه که ویندوز انقلابی به پا خواهد کرد
  هیچ چیز بر همین منوال نمیمونه ,مطمئن باشید
  نوکیا با اندروید داره جون میگیره
  مایکروسافت در گوشی شاید موفق ترین بشه
  کسی چه میدونه…

   alireza
   پاسخ دهید چهارشنبه 22 شهریور 1396

   واقعا فکر میکنی اینا که جبهه میگیرن ویندوزی هستن؟؟بیش از ۸۰ درصد اینا ویندوز ندارن چند تا پست قبل یکیشون رو ضایع کردم دیگه سکوت بسه.

    hamid
    پاسخ دهید چهارشنبه 22 شهریور 1396

    جناب ضایع تو کنف شدی . من صد تا مورد گفتم تو تونسی از اونا فقط بیلد اینسایدر رو جواب بدی . عاخه عادم با شعور چرا انقد درکت پایینه که علت عرضه نشدن بازی مث گنگستر بت من سری جدیدشو نمیفهمی؟؟؟
    سیستم عامل ضعف داره . بازی ها خیلیاشون با افت فریم رو گوشی ۹۵۰ که پرچمداره اجرا میشن . لگ دارن . مدرن ۵ رو تو گوشیت اجرا کن . تو گلکسی اس ۳ سامسونگم اجرا کن بفهمب فرقشو .
    لیاقتت همینه که از نسخه تحت وب استفاده کنی .
    نمیدونم چقد از تفاوتای وین ۳۲ و آرم میدونی ولی بهتره بگم ارم در حدی نیس که فتو شاپ یا ۳d max و امثال اینارو اجرا کنه و رندر بگیره . کسی نمیخواد یه وین ۱۰ دسکتاپ تو ۵ اینچ داشته باشه . تبلتم که سرفیس ها هستن . در کل بگم وین ۱۰ روی ارم یه چیزی مثل ویندوز rt که رو تبلت ۲۵۲۰ نوکیا پیاده شد میشه . من از زمان ویندوز موبایل ۶.۵ ویندوز موبایلو نسخه به نسخه امتحان کردم . حالا توعه جوجه رنگی میای اراجیف میبافی بحثش جداس . همون رابط cshell که میگی اونقدرام قشنگ نیس . یه مقایسه با رابط کاربری ایفون و اندروید بکبی میبینی که خیلی عقب افتادهست.
    بعد میگی من نگفتم (کسی مجبورتون نکرده که وینفون بخرید. “”””ولی بعضی ها جوری نقد میکنن انگار به زور گوشی ویندوزی گرفتن””” جمله خودته
    الکی نچسبون به هیر مپ و مپ ویندوزو اجرا کن ببینم میتونی استفاده کنی؟؟ اصلا نصف جاده هارو نداره . حالا برو گوگل مپو نگا کن و بعد حرف بزن
    از یه طرف میگین نوکیا تازه جون گرفته و کولاک میکنه از طرف دیگه میگین اندروید نابود میشه .
    ویندوز موبایل از سال ۲۰۰۳ با عنوان پاکت pc داره تو بازار موبایل دست و پا میزنه

     alireza
     پاسخ دهید چهارشنبه 22 شهریور 1396

     ببین منو دیگه حرف نزن من کنف شدم یا تو بهتره چند تا از جملات گوهر بارت رو بیارم ببینی!!
     (ایفون ۵ اس ای او اس یازده رو میگیره و بحث سخت افزارو وارد شیم بازی مثل gangstar new Orleans رو به راحتی اجرا میکنه اما لومیا ۹۵۰ نه)
     آدم با شعور این بازی واسه ویندوز موبایل نیومده چه جوری میگی ۹۵۰ اجرا نمیکنه؟؟بس کن چرت و پرت گویی رو
     نظر بعدی تو
     (بازی گنگستر نیو اورلینز برای موبایل عرضه نشد چون وین ۱۰ موبایل توانایی اجراش رو نداره)
     منبعی واسه این حرفت داری؟؟ببین منو با منبع حرف بزن.
     هر وقت سازنده این بازی گفت ویندوز موبایل توانایی اجرا شو نداره بعد بیا بگو
     خدمتت عرض کنم من تمام بازی های سنگین ویندوز موبایل رو اجرا کردم مثل asphalt 8 asphalt extrem six gun modern combat 4.modern combat 5 asphalt street storm tiny trooper و چند تای دیگه پس در مورد افت بازی با من حرف نزن من تمام این بازی ها رو با کیفیت متوسط بدون افت فریم اجرا کردم!!
     لیاقت من آینه که از نسخه تحت وب استفاده کنم باشه آقا اصلا من کم لیاقت تو با لیاقت حالت که امکان استفاده از اسنپ اومده خودتو محدود کن😂😂😂
     جوجه!!خروس!!برو اجرای فتوشاپ رو روی پردازنده آرم ببین و دهنتو ببند شماها لیاقتت همینه که حرف اضافی بزنید!!اینم لینک
     http://winphone.ir/new-video-showcases-the-power-of-windows-10-arm-on-the-snapdragon-835/
     سکوت کنی به نفعته
     انتظار داری پردازنده آرم برات رندر بگیره؟؟حالت خوبه؟؟سرفس پرو ۲۰۱۷ زیر رندر گیری عرق میریزد!!!ای کاش حداقل میدونستی رندر چیه وگرنه این جوری حرف تمیزنی-!!!لپ تاپ گیم میتونن رندر بگیرن اونم تازه یه سختی!!بل رندر باکس آشنایی داری؟؟فکر نکنم!!برو تحقیق کن بعد بیا این جا از رندر گیری روی ارم صحبت کن
     یعنی واقعا به cshell میگی زشت؟؟تشتت تت
     برو سایت زومیت خبرای در مورد cshell زو ببین خودت اندرویدی ها میگن این خوشگله!!در ضمن ۷ ۸ ماه دیگه مونده تا cshell معرفی بشه در خوشبینانه ترین حالت پس هنوز زوده بهش بگی زشت!!
     تو از زمان ویندوز موبایل ۶.۵ داری ویندوز امتحان میکنی؟؟خخخخ
     شوخی خوبی بود
     با این نظراتت مطمئنم که تا حالا ویندوز نداشتیم
     من اولین گوشی ویندوزیم اچ تی سی daimond 2 بود!!با ویندوز ۶.۱ حرفه ای!!بعید میدونم حتی ویندوز ۱۰ موبایل رو هم امتحان کرده باشی!!new Orleans!!!
     بله نقشه های here تحریمه واسه ایران و ویندوز مپ هم از اون استفاده میکنه اینم نمیدونی؟؟مپ گوگل با خود گوگل و ماهواره خودشه حالا تحریم نکرده مشکل مایکروسافته؟؟
     بعید میدونم گفتع باشم اندروید نابود میشه!!جمله ای که من اینو گفته باشم بیار وگرنه دیگه این حا نیا!!اندروید با سهم ۸۰ درصدی حذف بشه؟؟بهتر بود سکوت کنی ولی نکردی.
     برو با بقیه اسامیت بیا

  javad
  پاسخ دهید چهارشنبه 22 شهریور 1396

  گوشی که مپ درست درمون نداره که بشه توی مسافرت استفاده کرد هات اسپات تعطیله و گوشی که با هر رفع باگ در باگهای دیگش باز میشه گوشی که حداقل ها رو نداره و از پایداری لازم برخوردار نیست و…. ارزش این همه دفاع رو نداره شما هم لابد یکی از همین فروشنده های ویندوزفون هستی که گوشیهای ویندوزی روی دستت باد کرده البته بهت حق میدم انصافا ضرر بزرگیه طرفدارهای حقیقی مایکی اونایی هستند که علمش رو دارند و انتقاد می کنند نه از روی بخورات گوارش

   alireza
   پاسخ دهید چهارشنبه 22 شهریور 1396

   تحریم مپ ایران توسط here رو نسبت میدی به مایکروسافت؟؟عجببب.منقدین مایکروسافت اول فکر میکنن بعد نقد میکنن.یکی دیگه تحریم کرده اونوقت مایکروسافت باید جواب بده!!
   هات اسپات دقیقا چه مشکلی داره میشه شرح بدی؟؟اگه منظورت انتقال داده یا همون شیر اینترنته که مشکلی نداره هر روز استفاده میکنم.نترس من فروشنده نیستم یه دانشجو هستم!!لازمه ثابت کنم؟؟شما میتونی ثابت کنی ویندوز داری؟؟اگه یادم باشه فکر کنم ۶۵۰ داشتی دقیقا مثل گوشی من.

  وحید
  پاسخ دهید چهارشنبه 22 شهریور 1396

  عده ای از دوستان جوری جبه گیری میکنند که سهام داران این دو شرکت اینجوری جبه نمیگیرند. آقا با هر سیستمی حال میکنی برو حالشو ببر جرا حرص میخوری??

   alireza
   پاسخ دهید چهارشنبه 22 شهریور 1396

   جبهه؟؟جبهه گرفتن با بحث کردن فرق داره
   یه نفری اومد گفت بازی new Orlean روی آیفون اجرا میشه روی ویندوز(۹۵۰ ) اجرا نمیشه در صورتی که اصلا برای ویندوز نیومده!!بعدش گفت نه ویندوز نمیتونه اجرا بکنه!!بدون هیچ منبعی!!
   من جبهه نمیگیرن ولی وقتی میبینم یه نفر داره چرت میگه اعصابم خورد میشه.نقشه های here واسه ایران تحریمه اومده میگه چرا مایکروسافت اینجوریه!! هنوز ویندوز ۱۰ arm نیومده میگن شکست میخوره!! نسخه وب اسنپ اونده میگه نصب نکنید!!چرا؟؟چون قبلا واسه ویندوز نیومده و الان که اسنپ حذف شده از استور ها خوردن به بنبست حالا نسخه وب دادن!!!نظر از این چرت تر؟؟
   من خودم از هنگ کردن گوشیم موقع بسته شدن اج مینالیم
   بارها اتفاق افتاده ولی گزارش میدم تا درست بشه
   بارها بعد از بسته شدن اینستا گوشی هنگ میکنه گزارش میدم
   ولی بعضی ها جوری نقد میکنن انگار به زور گوشی ویندوزی گرفتن
   من با اینکه میدونستم استور ویندوز توش باد میوزه رفتم گوشی گرفتم بعضی ها انگار بدون هیچ اطلاعاتی و با چشم بسته خریدن حالا دارن غر میزنن.یکی نیست بگه خودت اشتباه کردی که تحقیق نکردی

  سینا
  پاسخ دهید چهارشنبه 22 شهریور 1396

  راست میگه دیگه مگه زوری بهتون گوشی دادن برید یه سامسونگ ۳۰۰ هزاری بخرید حالشو ببرید
  مگه اندروید تو آپدیت آخرش چه گلی به سرش زد چندتا ایموجی اضافه کرده حالا اگه ماکروسافت بخواد آپدیت بذاره یالا شروع شد بریم انتقاد و اعتراض
  هر برنامه ای تو هر سیستم عاملی به طور طبیعی خطا داره چه موبایل باشه چه دسکتاپ باشه، امروزه دیگه اکثرا سامسونگ دارن تو فامیل میبینیم از نزدیک استفاده میکنن که خداتومن پولشه هرچند وقت گاهی میگن ارور میده فلان برنامه کار نمیکنه مثلا خودم دیدم طرف واتس آپ کار نمیکرد پاک کرد دوباره نصب کرد به نظر من این جور موارد طبیعیه حالا اگه ویندوز فون خطا بده زود میان اعتراض که ای وای چرا خطا میده مگه اندروید چی داره که همه از ایراداش چشم پوشی میکنن خوش به حال گوگل
  اصلا جانب داری نمی کنم و بیطرف عرض میکنم فکر کردین اینا عاشق چشم و ابروی شما هستن نه خیر فقط به فکر جیب شما هستن فقط سیاست های اقتصادی هست
  خود سامسونگ گارانتی ۶ ماهه داره ، داشتیم تو فامیل طرف ۱ تومن داده گوشی حالا سوخته برده ۳۰ تومن فروخته حالا مجبوره جدید بخره

  خودم ۵۵۰ دارم زیادم گوشی باز نیستم فقط ساده استفاده میکنم بیشتر از یک سال هست که دارمش، خودم دوست داشتم ویندوز فون داشته باشم لومیا خریدم ، تاحالا که خوب جواب داده حتی بازی آسفالت جدید هم نصب کرم خیلی راحت اجرا میکنه بدون هیچ مشکلی

  ciscolight80
  پاسخ دهید پنجشنبه 23 شهریور 1396

  بابا چرا یه جور حرف میزنین انگار کار با گوشی تخصص میخاد؟؟؟
  من لومیا ۹۵۰ دارم
  افتضاحه
  روز به روز بدتر میشه
  تو نرم افزار که کلافت میکنه…یه ویدئو یا عکس ساده میخای روش افکت بذاری آخرش به غلط کردن میفتی تو نرم افزارهای آشغال استور و آخرش مجبور میشی یا با کامپیوتر یا با گوشی آیفون یا اندروید انجامش بدی
  بگذریم که اصلا کلی نرم افزار که بقیه استفاده می کنند اصلا تو استور نیست…از نرم افزارهای کاربردی خارجی تا ایرانی…بابا یه اسنپ میخای بگیری باید زنگ بزنی یکی دیگه برات بگیره
  باگ هاش مدام داره بدتر میشه…امروز یه چیز عحیب دیدم…وقتی شارژ میره زیره ۲۰ درصد خیلی وقتا دراپ نوتیفیکیشن کار نمیکنه…
  یا وقتی با بلوتوث به اسپیکر وصلی میری تو اینترنت صدا قطع و وصل میشه
  نرموافزار ماتیسا از کار افتاده
  سرعت گوشی افتضاح شده
  تازه من هیچی ندارم جز واتزاپ و اینستاگرام…ایتقدر هنکی و لگ ایجاد شده زیاده که داره اعصاب خورد کن میشه…از یه نرم افزار سوییچ میکنی به یکی دیگه بغضی وقتا چند ثانیه لگ ایحاد میشه
  …..
  جدی یه عده عحیب غریبن یه جوری ویندوز ویندوز میکنن انگار دارن از یه نسخه ای استفاده می کنند که در دسترس بقیه نیست….
  بابا ویندوز موبایل الان در حال حاضر افتضاحه و قابل قیاس با ای او اس یا اندروید نیست….
  تیم ویندوز هم اینقدر سینه چاک ویندوز نیست که اینجا بعضیا هستن
  ….
  دوستان وبندوز موبایل نخرین..
  ….
  اینا هم که مدام تبلیغ میکنن یکی بیاد این لومیا ۹۵۰ من رو که ۲ تومن پول پاش دادم با ۸۰۰ تومن بخره…مگه نمیگن بهترینه؟؟؟؟؟

  ciscolight80
  پاسخ دهید جمعه 24 شهریور 1396

  در ضمن چیزی که واضحه که اینقدر بحث نداره
  تولید لومیا متوقف شد و کسی پول پای این محصولات نمیده…بابا چون ضرر ده بود جمعش کرد مایکروسافت
  حالا یه عده یه جوری حرف میزنن انگار لومیا تو خط تولیده
  همین خبر که چند بار اینجا بهش پرداخته شده رو انگار دوستان نمیخونن که یکی دیگه از مشتری های مایکروسافت گذاست کنار وینفون رو
  بیدار بشین
  گوشی اصلیتون اگر وینفون هست یا اگر فقط وینفون دارین …باید بگم خیلی چیزا رو دارین عین آب خوردن از دست میدین

  mahdi.sa
  پاسخ دهید یکشنبه 28 آبان 1396

  فقط کسی می تونه قضاوت کنه که هر چهار تا سیستم عامل رو امتحان کرده باشه
  اندروید یک سیستم عامل به تمام معنا مزخرف و ساده و بچه بازیه که به خاطر بیش از حد راحت بودن و ساده بودن طرفدار داره
  مثل اینه که چون مردم بلد نیستن از آپشن های انگلیسی بنز استفاده کنن می رن هیوندای فارسی می خرن
  اپل هم فقط ظاهر داره و از لحاظ نرم افزاری یه عالمه بازی داره که همه رو به خودش جذب می کنه و کاملا یک سرگرمی حساب میشه
  از این بین فقط مایکروسافت و بلک بری یکم به برنامه های واقعی و هدف مند فکر می کنن که اینم به خاطر احمق بودن بعضی افراد به مسخره گرفته می شه
  ویندوز ۱۰به دلیل واقعا سنگین تر بودن از ویندوز ۸.۱ نقص های زیادی داره
  ولی اپل با اضافه کردن پوسته های جدید آی او اس خودشو مثلا ارتقا میده
  فراموش نکنیم که مایکروسافت پیشرو در زمینه علم و فناوری و نرم افزاره
  و برای امکاناتی که عرضه کرده برای یک گوشی در سال ۲۰۱۵ شامل رم ۳ ،سنسور تشخیص عنبیه ، دوربین ۲۰مگاپیکسلی و سیستم عامل ویندوز ۱۰ که واقعا فوق العاده بوده
  مایکروسافت تلاش میکنه علم پیشت رفت کنه نه اینکه با فروش اسباب بازی بچه هارو شاد نگه داره تا بازار را از دست نده

  برای نوشتن دیدگاه می توانید به حساب کاربری خود وارد شوید ورود ارسال نظر به صورت مهمان
  برچسب ها: , , , , , , , , , , , , , , , , ,