به نظر می‌رسد که عنوان Dying Light 2 به شیوه‌های مختلفی نسبت به نسخه قبلی خود گسترش پیدا کرده است که یکی از این شیوه‌ها تمرکز ویژه سازندگان روی داستان پردازی این بازی است. این بازی با داشتن تیم نویسندگان خود تحت سرپرستی کریس آولون (Chris Avellone) تمرکز بسیار زیادی روی انتخاب بازی‌بازان و عواقب ناشی از هر انتخاب که به شیوه‌های مختلفی نمایان می‌شود، دارد که به نظر می‌رسد این انتخاب‌های باعث شود تا هر یک از بازی‌بازان در این بازی دنیای سند باکس منحصر به فرد خودشان را داشته باشد که با دنیای دیگری متفاوت خواهد بود.

اخیرا تایمون اسمکتالا (Tymon Smektala) طراح ارشد عنوان Dying Light 2 که روی این بازی در حال کار کردن است، گفت و گویی با مجله EDGE در شماره‌ی پیش روی ماه دسامبر آن‌ها (شماره ۳۲۵) انجام داده است و درمورد تمرکز بسیار زیاد این بازی روی داستان سرایی و انتخاب بازی‌بازان و این که چطور این انتخاب‌ها نه تنها روی خودِ داستان تاثیر گذار خواهند بود، بلکه دنیای این بازی را هم تغییر خواهند داد صحبت کرده است که این کار بازی‌بازان را قادر می‌سازد که دنیای سند باکسِ منحصر به فرد خودشان را به وجود بیاورند. اسمکتالا در این زمینه و درباره‌ کریس آولون گفت:

ما می‌دانیم که شاید تجربه‌اش را نداشته باشیم،‌ پس می‌خواهیم با کسی کار کنیم که تجربه این کار را دارد.

اسمکتالا در ادامه صحبت‌های خود گفت:

ما یک دیوار کامل در اتاق داستان پردازی خود داریم که رابطه‌ها را نشان می‌دهد. یادداشت‌هایی که به آن چسبیده، تصاویر و نقاشی‌هایی که با فلش به هم ربط پیدا کرده‌اند. ما باور داریم که ترکیب این انتخاب‌های کوچک و بزرگ به بازی‌بازان این اجازه را می‌دهد که نسخه‌ی خاصِ خود از شهر و دنیای سند باکسِ خود را بسازند؛ دنیایی که نه تنها از نظر داستان سرایی متفاوت است، بلکه نوعِ گیم‌پلی آن نیز متفاوت است.

اسمکتلا در مورد محیط این بازی و این که چطور به سال‌های تاریک از نظر لحن و حال و هوا برمی‌گردد نیز صحبت کرد. این موضوع چیزی است که وی پیش از این نیز درموردش صحبت کرده بود. وی در این زمینه گفت:

زمانی که به دوران قرون وسطی فکر می‌کنید، همه‌ی آن چیزها سریعا به ذهن شما خطور می‌کنند. فتنه، خیانت، قوانین ظالمانه و سخت؛ شما چیزی می‌دزدید و دست‌هایتان قطع می‌شود. روابط بین مردم، بین مردمی که در راس قدرت قرار دارند و کسانی که از خوش شانسی سهم زیادی ندارند، ما چنین طرح‌های اولیه‌ و الگوهایی را در داستان خود مورد استفاده قرار داده‌ایم.

بی شک Dying Light 2 یکی از مورد انتظارترین بازی‌هایی است که ما احتمالا در سال آینده میلادی تجربه خواهیم کرد. این بازی با استفاده از یک تیم حرفه‌ای و قدرتمند سعی بر این دارد که داستانی درگیر کننده و گیرا روایت کند که تا سال‌های سال آن را به خاطر بسپاریم. استودیوی تک لند (Techland) این کار را با استفاده از انتخاب‌هایی که در پیش روی بازی‌بازان قرار می‌دهد و همچنین رو به رو کردن آن‌ها با عواقب تصمیماتشان انجام خواهد داد.

Dying Light 2 قرار است در تاریخ نامعلومی برای پلتفرم‌های ایکس‌باکس وان، رایانه‌های شخصی و پلی‌استیشن ۴ به انتشار برسد. ما به محض کسب اطلاعات بیشتر از تاریخ عرضه این بازی آن را به اطلاع شما خواهیم رساند. تا آن زمان همچنان با وینفون همراه باشید.

منبع :

GAMINGBOLT

561 پست
عرفان رحیمی صادق
مطالب مرتبط
در مای نوکیا بخوانید
دیدگاه کاربران
هنوز دیدگاهی ثبت نشده
برای نوشتن دیدگاه می توانید به حساب کاربری خود وارد شوید ورود ارسال نظر به صورت مهمان
برچسب ها: , , , , , ,