طراح ارشد عنوان Dying Light 2 در مصاحبه‌ی اخیر خود در رابطه با مکانیک‌های بازی و اهمیت داستان در این عنوان صحبت کرده است. براساس گفته‌های این فرد، قرار نیست با یک بازی زامبی محور طرف باشیم و بخش داستانی و سیستم انتخاب و پیامدهای آن بیشتر تمرکز استودیو تِک‌لند (Techland) را به خود اختصاص داده است.

عنوان Dying Light 2 در طی مراسم E3 امسال معرفی شد. در تریلر منتشر شده در این رویداد، استودیوی Techland تمام تمرکز خود را برروی بخش داستانی ، انتخاب‌های بازیکنان و عواقب آن‌ها قرار داده بود. به نظر می‌رسد این عنوان که در بخش داستان توسط نویسنده‌ی معروف کریس آولون (Chris Avellone) رهبری می‌شود، تمامی المان‌های موفق نسخه‌ی قبلی را حفظ کرده و تلاش دارد این سری را تا حد ممکن گسترش دهد.

بخش روایت داستان در نسخه‌ی جدید این سری به اندازه‌ای برای Techland اهمیت دارد که این استودیو به Dying Light 2 به عنوان یک بازی زامبی محور نگاه نمی‌کند. این استودیو باور دارد که این عنوان یک بازی داستان محور است که انتخاب‌های بازیکنان و تصمیمات آن‌ها مهم‌ترین نقش را در پیشرفت بازی دارد. طراح ارشد بازی، آقای تیمون اسمکتالا (Tymon Smektała) در مصاحبه اخیر خود با وب‌ سایت AusGamers در این رابطه گفته است:

یکی از مهم‌ترین ویژگی‌های این بازی نحوه‌ی روایت داستان و تاثیر انتخاب‌ها و عواقب آن‌ها در آن است. شما در روند بازی با تصمیمات دشواری در بخش گیم‌پلی و داستان رو به‌ رو می‌شوید و جهان بازی حول انتخاب‌های شما شکل می‌گیرد. ما داستان بازی را به شکلی کاملا غیرخطی روایت کرده‌ایم.

من فکر نمی‌کنم این عنوان دیگر یک بازی زامبی محور باشد. ما پس از توسعه‌ و طراحی این ایده را در بازی پیاده کرده‌ایم که روز متعلق به زنده‌ها و شب در اختیار زامبی‌ها قرار دارد. به همین دلیل شما در طول روز به اندازه‌ی شب‌ها با زامبی‌ها رو به‌ رو نخواهید شد. زامبی‌ها در طول روز در ساختمان‌ها و مکان‌های تاریک مخفی می‌شوند.

این ایده به ما اجازه داده است بخشی از شهر را به شکلی طراحی کنیم که انسان‌ها در آن زندگی می‌کنند. شما می‌توانید با آن‌ها همکاری کنید و ناظر نحوه‌ی زندگی آن‌ها در این شرایط باشید. همانطور که می‌دانید شرایط بسیاری سختی بر دنیا حاکم است. تکنولوژی به طور کامل از بین رفته است. تمدن‌ها و شهرها از بین رفته‌اند. ما (در نسخه‌ی اول بازی) به ندرت شاهد حضور و تقابل با انسان‌های دیگر بودیم. بنابراین روز در اختیار انسان‌ها و شب در اختیار زامبی‌ها خواهد بود و این سیستم شرایط را برای گیم‌پلی جالب بازی فراهم کرده است.

بازی Dying Light 2 در تاریخ نامشخصی از سال 2019 میلادی برای کنسول‌های نسل هشتمی ایکس باکس وان، پلی استیشن 4 و پلتفرم رایانه‌های شخصی عرضه و منتشر می‌شود.

منبع :

GAMINGBOLT

246 پست
رسول امینی
Played My First Game In 2005 Which It Was Resident Evil 4, A Huge Fan Of Video Games And Spend A Lot Of Time On Playing. On My Spare Time I Write Articles For WinPhone
مطالب مرتبط
در مای نوکیا بخوانید
دیدگاه کاربران
هنوز دیدگاهی ثبت نشده
برای نوشتن دیدگاه می توانید به حساب کاربری خود وارد شوید ورود ارسال نظر به صورت مهمان
برچسب ها: , ,