عنوان Dying Light 2 بهار سال آینده از راه خواهد رسید که قول‌های بزرگ زیادی به بازی‌بازان داده است. یکی از بزرگ‌ترین این قول‌ها این است که استودیوی Techland این وعده را به بازی‌بازان داده که امیدوار است یک تجربه بسیار بزرگ چند منظوره در اختیار بازی‌بازان قرار دهد. یکی از راه‌های دستیابی به این هدف در دسترس قرار دادن انتخاب‌های بزرگ برای بازی‌بازان است که سازنده‌های این بازی قول‌ داده‌اند تاثیرات بسیار عمیق و بزرگی در این بازی خواهند داشت.

توسعه دهندگان این بازی درمورد ارایه جزئیات برای داستان پردازی و انتخاب‌هایی که در اختیار بازی‌بازان قرار داده خواهد شد گفته‌اند به خاطر وجود گزینه‌های متعدد در داستان پردازی شاخه‌ای، این بازی درواقع به اندازه چندین و چند بازی مختلف محتوا دارد. Kornel Jaskula، تهیه کننده بازی Dying Light 2 در حین انجام گفت و گوی تازه‌ای که در مصاحبه اخیر خود با وبسایت Dualshockers داشته، گفته است که این موضوع حتی می‌تواند بازی‌بازان را به چالش‌های بزرگ بکشاند و نحوه تعامل آن‌ها با دنیای Dying Light 2 را تحت تاثیر خودش قرار دهد.

در این گفت و گو زمانی که درمورد انتخاب‌ها از وی سوال پرسیده شد، Jaskula درمورد چند ویژگی مختلف آن صحبت کرد. مهم‌ترین و کلیدی‌ترین نکته‌ای که اینجا وجود دارد این بوده است که بازی‌بازان همیشه از عواقب انتخاب‌های خود آگاهی نخواهند داشت و این که در اغلب اوقات این عواقب به شیوه‌های ساده و راحت نمایان نخواهند شد. این موضوع بدین معنا است که برای همه مردم و بازی‌بازان این امکان وجود خواهد داشت که خودشان را در قطعه‌های مختلف محتویات این بازی قرار دهند و عمیقا با آن‌ها درگیر شوند. بازی‌بازان گاهی اوقات مجبور می‌شوند بدون این که منظور یا نیت خاصی داشته باشند، وارد عواقبی شوند که نیازی به آن‌ها نداشته‌اند. و این که خیر، هیچ ذخیره سازی دستی نیز وجود نخواهد داشت که بتواند راه برگشت شما باشد. وی در این رابطه چنین عنوان کرده است که:

ما می‌خواهیم این موضوع را به همان شیوه‌ای که در دنیای واقعی هست، نگه داریم. شما هرگز نمی‌دانید عواقب و نتیجه انتخاب‌هایی که انجام می‌دهید چیست و مجبور هستید که با آن‌ها زندگی کنید و تا آخر عمر ادامه دهید. در این بازی نیز قرار است تصمیم‌هایی وجود داشته باشد که شما نمی‌توانید در نتیجه یا خروجی آن دست ببرید. بنابراین ممکن است آن طور که به نظر می‌رسد برایتان سخت نبوده باشد. اما در کل خیر. هیچ ذخیره سازی به اختیار و انتخاب وجود نخواهد داشت. پس از هر تصمیم شما ذخیره سازی خودکار انجام خواهد شد به همین خاطر هم باید با آن زندگی کنید. اما بعد از آن شما می‌توانید بازی را دوباره تکرار کنید و [تصمیم‌هایی که در مرتبه قبل گرفته بودید را] تغییر دهید. یا این که می‌توانید به بازی‌ سایر بازی‌بازان ملحق شوید تا ببینید که نتیجه‌ای که دیگران از تصمیم خود گرفته‌اند چه تفاوتی به وجود آورده است یا این که تصمیم بقیه بازی‌بازان را مشاهده کنید.

جالب است که منتظر بمانیم و ببینیم سازنده‌های Dying Light 2 در نهایت این ویژگی‌ها را در نسخه نهایی بازی چطور پیاده سازی و اجرا کرده‌اند. این بازی قرار است بهار سال ۲۰۲۰ برای پلتفرم‌های ایکس‌باکس وان، پلی‌استیشن ۴ و رایانه‌های شخصی به انتشار برسد.

منبع :

GAMINGBOLT

964 پست
عرفان رحیمی صادق
مطالب مرتبط
تبلیغات
در مای نوکیا بخوانید
دیدگاه کاربران
هنوز دیدگاهی ثبت نشده
برای نوشتن دیدگاه می توانید به حساب کاربری خود وارد شوید ورود ارسال نظر به صورت مهمان
برچسب ها: , , , , , , ,