Battlefield V یکی از بازی‌های مورد انتظار سال 2018 میلادی بود اما نتوانست آن طور که باید و شاید عملکرد بسیار خوبی از خود به نمایش بگذارد. شرکت سازنده، الکترونیک آرتز اعتراف کرد که در زمان انتشار بازی Battlefield V مرتکب اشتباه‌های زیادی از جمله تاخیر در عرضه و عدم وجود حالت بتل رویال شده است.

بازی Battlefield V نوامبر سال 2018 (اواخر آبان سال 1397) منتشر شد و هرچند از کیفیت بالایی برخوردار بود، اما نتوانست آن‌ طور که الکترونیک آرتز انتظار داشت، در بازار فروش داشته باشد. تنها چند هفته پس از انتشار این اثر، فروشگاه‌ها آن را با تخفیفات زیاد و سنگینی همراه کردند تا تعداد بیشتری از آن را به‌ فروش برسانند. در هر صورت، Battlefield V تجربه سختی برای دایس (DICE)، استودیوی سازنده و الکترونیک آرتز (Electronic Arts)، ناشر، محسوب می‌شود.

حال الکترونیک آرتز در گزارش مالی خود درمورد دلایل عملکرد ضعیف این اثر تیراندازی صحبت کرده است. اندرو ویلسون (Andrew Wilson)، مدیرعامل الکترونیک آرتز، در جلسه مالی بدون اتلاف وقت به فروش ضعیف Battlefield V اشاره کرد و دلایل خود را با مخاطبان در میان گذاشت. ویلسون معتقد است که تاخیر یک‌ ماهه این بازی بیشترین تاثیر منفی را در فروش آن داشته است. او همچنین اعتراف کرد که انتشار این اثر بدون حالت بتل‌ رویال که بسیاری از طرفداران انتظارش را می‌کشیدند هم اشتباه بزرگی از جانب آن‌ها بود. او گفت:

متاسفانه تاخیر در انتشار بازی باعث شد که Battlefield V بیش از پیش به ایام فشرده تعطیلات نزدیک شود و رقابت سنگین باعث شد تا برای حفظ فروش تخفیفات زیادی را شاهد باشیم. علاوه‌ بر این، ما مجبور شدیم تا بعضی از ویژگی‌های این اثر از جمله حالت بتل‌ رویال را فدای حالت داستانی کنیم. به‌ خاطر همین تصمیم‌ها بود که Battlefield V نتوانست فروش اولیه خود را حفظ کند و پایین‌تر از انتظارات ما عمل کرد.

مدیرعامل الکترونیک آرتز در ادامه به این موضوع اشاره کرد که تصمیمات اشتباه باعث شدند تا اثر جدید آن‌ها نتواند در رقابت سنگین میان Call of Duty و قسمت دوم Red Dead Redemption دوام بیاورد. البته الکترونیک آرتز معتقد است که Battlefield V در درازمدت فروش خوبی را تجربه خواهد کرد. طبق گفته‌های این شرکت، حالت بتل‌ رویال که ماه آینده منتشر می‌شود، تا حد زیادی فروش کم این اثر را جبران خواهد کرد. ویلسون در این باره گفت:

ما قصد داریم با انتشار محتوا و خدمات آنلاین مورد انتظار، پاسخ بازیکنان Battlefield V را بدهیم و با انتشار تجربه‌های جدید، تا ماه‌ها بازیکنان و طرفداران را راضی نگه داریم.

در نهایت الکترونیک آرتز به این مورد اشاره داشت که به‌ لطف طرفداران بسیار زیاد مجموعه Battlefield، بازی اخیر این مجموعه در درازمدت عملکرد خوبی از خود به جا خواهد گذاشت. در حال حاضر Battlefield 1 نزدیک به چهار میلیون بازیکن و Battlefield 4 دو میلیون بازیکن فعال دارد. EA باور دارد که طرفداران این مجموعه بسیار وفادار هستند و Battlefield V هم از این قاعده مستثنی نیست.

در دیگر اخبار مرتبط با الکترونیک آرتز، از اینجا می‌توانید گزارش مالی سه ماهه سوم این شرکت را در وب‌سایت وینفون مطالعه کنید که در آن از دلایل عملکرد ضعیف استودیوی دایس، سرویس‌های نه چندان موفق و انتظارات این شرکت از بازی Apex Legends باخبر خواهید شد.

منبع :

DUALSHOCKERS

373 پست
رسول امینی
I Was Born in 1997 and Played My First Game in 2005 Which it Was Resident Evil 4. A Huge Fan of Video Games, Especially Open-world, Historical and Survival Horror Genre and Spend a Lot of Time on Playing. My Top No-Doubt Games Are Dark Souls 3, The Witcher 3: Wild Hunt, Resident Evil 4, Horizon Zero Dawn, God Of War 2018 and Bloodborne. Most of the Time in My Daily Life, i Write Articles for WinPhone.Ir
مطالب مرتبط
تبلیغات
در مای نوکیا بخوانید
دیدگاه کاربران
ss
پاسخ دهید دوشنبه 22 بهمن 1397

اینها نیمی از مشکلات بود…در صورتی که به مشکل اصلی، یعنی توهین به طرفداران سر قضیه SJW هیچ اشاره ای نکرده! مشخص میشه که رئیس شرکت هنوز از اشتباهش درس نگرفته!
(در مورد این توهین کلی مطلب و ویدئو در یوتیوب موجود هست)

برای نوشتن دیدگاه می توانید به حساب کاربری خود وارد شوید ورود ارسال نظر به صورت مهمان
برچسب ها: , , ,