در اواخر دهه 90، کامپیوترها  برای رسیدن به هرنوع هدفی پشت میزکار، به لطف شرکت مایکروسافت به طورعمده روانه بازار شدند . آخرین تحول در رایانه های شخصی در نهایت با معرفی لپ تاپ ها عرضه شد و این پایان آن بود.

غول های عرصه ی فناوری موفق به معرفی یک دستگاه کوچکتر باهمان قدرت نشدند. بسیاری از ایده ها در آن زمان سرگردان بودند اما به دلیل کمبود تکنولوژی به واقعیت تبدیل نشدند. بنابراین، مجبور بودند برای ساخت رایانه شخصی را که سبکتر ،نازکتر و بتوان آن را درهر زمان متصل (به اینترنت) کرد،تجدید نظر می‌کردند.نتیجه در مقابل ما است. همه ما می‌دانیم که دستگاه های تلفن همراه (تلفن) بر دستگاه های بزرگ و حجیم ،محاسبه غالب شدند دیر یا زود این اتفاق خواهد افتاد.

یکی از تحلیل های IDC افت 2.7 درصدی فروش کامپیوتر را در سال 2017 نشان می دهد.این افت در بعضی اوقات به خوبی نشان داده شده است و حتی این افت تا سال 2018 بدتر نیز خواهد شد.این کاهش  تا قله 4 درصد افزایش خواهد یافت.

این کاهش به طور عمده در بازار رایانه های رومیزی و تبلت ها اتفاق می‌افتد ،درحالی که بازار لپ‌تاپ ها و مبدل ها بر اساس پیش بینی های IDC درحال پیشرفت است.

رایان رایت برنامه ریز معاون رییس IDC’s Quarterly Mobile Device Trackers ،خاطرنشان کرد:

انتظار می رود که تبلت های جداشدنی از سال 2018 تا سال 2021 رشد دو رقمی را داشته باشند.درحال حاضرحساب شده است که تبلت های جداشدنی مبتنی بر سیستم عامل ویندوز نزدیک به 50٪ از این حجم را تکمیل می‌کند و انتظار نمی‌رود که در طول مدت پیش بینی تغییر زیادی داشته باشد. آیپد پرو اپل 30-35 درصد از این رده را تشکیل خواهد داد و باقی مانده ی آن نیز تبلت های جداشدنی گوگل خواهد بود.

شرم آور است که نصب و راه اندازی کامپیوترها موفق به فراگیر کردن هیبریدهای جداشدنی (لپ‌‌تاپ‌ های 2 در 1 یا نوت‌بوک‌های هیبریدی دستگاه‌هایی هستند که هم به‌عنوان لپ‌تاپ و هم به‌عنوان تبلت مورد استفاده قرار می‌گیرند) که هنوز یک معامله بزرگ برای یک مصرف کننده عمومی نیستند ، نشده است. این لپ تاپ های هیبریدی میزان 5 درصدی از حجم حمل و نقل را در سال جاری به خود اختصاص می‌دهند. شرکت ها همچنین پیش بینی می کنند که تعداد رایانه های خانگی جداشدنی تا سال 2021 به 9.4 درصد افزایش پیدا خواهند کرد.

جی چو، مدیر تحقیقاتی IDC’s Quarterly Personal Computing Device Tracker ،می گوید:

IDC معتقد است که مسائل کمبود باید با حرکت به سمت 2018 کاهش یابد. با وجود تقاضای کم ،IDC  خوش بین به این ست که بازار می‌تواند انتظار ادامه رشد را با پدیدار شدن عوامل ظاهری مانند تغییر پذیری (convertible) و نوت بوک های فوق نازک داشته باشد ،که درهنگام ترکیب این فاکتورها شکل نوک بوک های برتر را تا سال 2019 تشکیل می‌دهند.

 

منبع :

WINDOWS LATEST

244 پست
امیرحسین نورپور
مطالب مرتبط
در مای نوکیا بخوانید
دیدگاه کاربران
هنوز دیدگاهی ثبت نشده
برای نوشتن دیدگاه می توانید به حساب کاربری خود وارد شوید ورود ارسال نظر به صورت مهمان
برچسب ها: , , , , ,