microsoft-edge-continuum

اخیراً مایکروسافت در مطلبی جداگانه، به بیان تفاوت‌های کوچکی که بین مرورگر اج در حالت کانتینیوم و اج بر روی PC وجود دارد، پرداخته است. مایکروسافت بیان کرده است که این مرورگر در حالت کانتینیوم، به‌صورت %۹۹، مشابه اج بر روی PC عمل می‌کند اما تفاوتی ۱ درصدی نیز بین این دو وجود دارد. در ادامه برای کسب اطلاعات بیشتر با وینفون همراه باشید.

توسط ویژگی کانتینیوم، کاربران ویندوز ۱۰ موبایل می‌توانند تلفن همراه خود را به نمایشگری بزرگ‌تر متصل کنند و برنامه‌های یونیورسالی که هم بر روی ویندوز ۱۰ PC و ویندوز ۱۰ موبایل اجرا می‌شوند را اجرا کنند. حال، گویی تفاوت اندکی بین اج بر روی PC و اج در حالت کانتینیوم وجود دارد که مایکروسافت آن را این‌طور بیان کرده است:

به علت اینکه، مرورگر اِج از موتور رِندِرگیری مشابهی در دستگاه‌های ویندوز ۱۰ بهره می‌برد، محتوای وب بر روی دستگاه‌های ویندوز ۱۰ با یک دیگر تفاوت ندارند. تنها تفاوت مربوط به کیفیتِ مشخصاتِ دستگاه‌ها است. برای نمونه، ممکن است به علت کمبود منابع سخت‌افزاری، خیلی از کُدِک ها در ویندوز ۱۰ موبایل پشتیبانی نشوند. همچنین Flash و RTC نیز بر روی ویندوز ۱۰ موبایل پشتیبانی نمی‌شوند. علت اینکه ویندوز ۱۰ موبایل از Flash پشتیبانی نمی‌کند به این دلیل است که این تکنولوژی باعث لطمه خوردن به تجربه کاربری و رابط‌های کاربری لمسی در دستگاه‌های موبایل می‌گردد.

طراحان وب‌سایت، نیازی به تغییر کدهایشان برای حالت کانتینیوم ندارند مگر اینکه بخواهند محتوای خاصی در این حالت به کاربران نمایش دهند و یا برای آنالیز کاربران خود، بخواهند مرورگر کاربر را متوجه شوند. حال مایکروسافت در به‌روزرسانی سالگرد تغییرات در این مرورگر ایجاد کرده است تا تجربه پیمایش در صفحات وب، سریع‌تر و نرم‌تر به نظر آید.

بر روی ویندوز ۱۰ PC، اِج به از تکنولوژی‌ای بهره می‌برد که به‌وسیله‌ی آن، بدون توجه به رابط کاربری طراحی‌شده، تجربه روان از پیمایش را در صفحات وب فراهم می‌کند. حال ما این ویژگی را در به‌روزرسانی سالگرد، برای قابلیت کانتینیوم نیز فراهم کردیم. اکنون این افراد می‌توانند تجربه‌ای روان از پیمایش صفحات وب را کسب کنند.

آیا تابه‌حال از مرورگر اج در حالت کانتینیوم استفاده کرده‌اید؟ دیدگاه خود را با ما در میان بگذارید.

منبع : وینفون
417 پست
كيان زرعكانی
او دانشجوی رشته‌ی نرم‌افزار در دانشگاه شهید بهشتی کرج است. به خواندن کتاب‌ها به خصوص رمان‌های ادبی علاقه‌مند است. کدنویسی یکی از تفریحاتش به‌حساب می‌رود و سعی می‌کند اوقات فراغت خودش را صرف یادگیری زبان‌های برنامه‌نویسی کند. کیان اکنون دبیر بخش اکس‌باکس است.
مطالب مرتبط
دیدگاه کاربران
sadegh
پاسخ دهید پنجشنبه 3 شهریور 1395

یعنی اکستنش ها رو ساپورت میکنه؟؟

برای نوشتن دیدگاه می توانید به حساب کاربری خود وارد شوید ورود ارسال نظر به صورت مهمان
برچسب ها: , , , ,