_ایکس باکس و گیمینگ پنل جدید

مصاحبه با سازندگان eFootball Pro Evolution Soccer 2020

جدیدترین نسخه از سری Pro Evolution Soccer کم کم در حال از راه رسیدن است، اما این بار با یک اسم جدید. با وجود مکانیزم‌ها و ویژگی‌های جدید پرشمار و دقت و توجه بسیار بیشتر به جزئیات و گیم پلی، به نظر می‌رسد که سازندگان و توسعه دهندگان این عنوان در کونامی (Konami) بسیار سفت و سخت به بازخوردهای طرفداران گوش داده‌اند و تغییرات دلخواه آن‌ها را به eFootball PES 2020 اضافه کرده‌اند. برای خواندن مصاحبه جدیدی که با سازندگان این بازی انجام شده، در ادامه نیز همچنان با وینفون همراه باشید.

با رشد و گسترش رقابت با دیگر رقیبان خود در این سبک که از معروف‌ترین و بزرگ‌ترین آن‌ها می‌توان به سری FIFA اشاره کرد، سری PES چه چیز جدیدی می‌تواند رو کند که تا حال کسی ندیده باشد؟ وبسایت GamingBolt اخیرا این شانس را به دست آورده که با Lennart Bobzien، مدیر این برند در اروپا، نشستی داشته باشد و دقیقا همین سوال را از وی بپرسد. برای دریافت پاسخ این سوال و توضیحات بیشتر درمورد عنوان eFootball Pro Evolution Soccer 2020 با ما همراه باشید.

ما تصمیم گرفتیم که عبارت eFootball را به نام این محصول اضافه کنیم. ما می‌خواستیم یک قدم رو به جلوی بسیار واضح و شفاف برداریم که نشان دهیم ورزش‌های الکترونیک از نظر برگزاری تورنومنت‌ها و رقابت‌های مختلف، نقش بسیار بسیار بزرگ و مهمی در محصول ما دارد.

چه انگیزه خاصی پشت اضافه کردن عبارت eFootball به نام این سری وجود داشت که باعث شد شما برای اولین بار در تاریخ این سری چنین کاری انجام دهید و نام آن را عوض کنید؟

ما قصد داشتیم با انجام این کار توجه و تمرکز خود روی ورزش‌های الکترونیک‌ را پررنگ‌تر کنیم تا بیشتر به چشم بیاید. می‌خواستیم این توجه را برجسته‌تر از قبل و چیزی که وجود داشت نشان دهیم. ما تصمیم گرفتیم که عبارت eFootball را به نام این محصول اضافه کنیم. ما می‌خواستیم یک قدم رو به جلوی بسیار واضح و شفاف برداریم که نشان دهیم ورزش‌های الکترونیک از نظر برگزاری تورنومنت‌ها و رقابت‌های مختلف، نقش بسیار بسیار بزرگ و مهمی در محصول ما دارد. همچنین ما قصد داشتیم که با انجام چنین کاری این فرصت را برای بازی‌بازان بیشتر فراهم کنیم که با محصول ما در بازی‌های ورزش‌های الکترونیک بیش از پیش رشد کنند تا به عبارت دیگر این بازی باعث رشد آن‌ها در ورزش‌های الکترونیک شود.

اغلب طرفداران و علاقه مندان به فوتبال دوست دارند که بدانند PES امسال چه کار متفاوتی انجام داده است و برنامه‌های شما برای بهتر کردن این فرنچایز چه بوده است؟ 

کاملا واضح و مشخص است که گیم پلی از اهمیت بسیار فراوانی برای ما برخوردار است. تیم سازنده و توسعه دهنده ما در این بازی امسال روی گیم پلی کار کرده است. آن‌ها همکاری نزدیکی با ستاره فوتبال باشگاه بارسلونا و تیم ملی اسپانیا یعنی Iniesta داشته‌اند که مشاور PES بوده است. او به ما کمک کرد که بدانیم برای اضافه کردن المان‌های واقع گرایانه بیشتر باید چه ورودی‌های جدیدی را به این سری اضافه کنیم و همچنین کمک کرد تا بدانیم کجای گیم پلی را باید تغییر دهیم یا به طور کلی دگرگون کنیم تا آن را واقع گرایانه‌تر کنیم. ما یک ویژگی جدید به این بازی اضافه کردیم که Finesse Dribble نام دارد که یک تکنیک دریبل زنی جدید است که با استیگ سمت راست قابل انجام دادن است. ما روی هویت برند خود کار زیادی انجام دادیم که از منوی اصلی بازی گرفته تا دوربین درون زمین را شامل می‌شود. ما این تغییرات را بر اساس بازخوردهایی که از کاربران خود گرفتیم، به این بازی اضافه کردیم. این چیزی است که واقعا ما دوست داریم در آینده هر چه زودتر فرصتش را به دست بیاوریم که با طرفداران به اشتراک بگذاریم.

Master League به‌روز رسانی شده است. Master League مثل همان Career است که شاید در بازی‌های دیگر دیده باشید که در آن شما از اولین نقطه ممکن کار خود را آغاز می‌کنید و از صفر باشگاه خود را میسازید، پیشروی می‌کنید و مسابقات مختلف انجام می‌دهید و در نهایت در جام‌های متعدد پیروز می‌شوید و این روند را همینطور ادامه می‌دهید. این بخش در یک طرح برنامه ریزی سه ساله قرار دارد که اکنون ما در eFootball Pro Evolution Soccer 2020 در دومین سال آن به سر می‌بریم. ما ویژگی‌های جدید بسیاری در این بخش خواهیم داشت نظیر سیستم نقل و انتقال واقع گرایانه، میان پرده‌های فعال، سیستم دیالوگ گویی و بسیاری از چیزهای دیگر که در نهایت باعث می‌شود شما داستان منحصر به فرد خودتان را در این بخش داشته باشید و به دنبال آن هر کسی که این بخش را انجام می دهد، تجربه متفاوتی از آن به دست بیاورد. همچنین ما اسطوره‌ها (Legends) را نیز به این بخش اضافه کرده‌ایم. به جز این، یک بخش کاملا جدید هم خواهیم داشت که Match Type نام دارد. این بخش یعنی همان Match Type که درموردش صحبت کردیم، منعکس کننده‌ی دربی‌های بزرگ در سراسر دنیا یا بازی‌های بزرگی که رقیبان دیرینه فوتبالی با هم در دنیای فوتبال واقعی انجام می‌شود، است. در طول هفته هزاران بازیکن مختلف برای یک طرف یا طرف مقابل آن بازی می‌کنند و در پایان هر هفته، ما یک فینال بزرگ خواهیم داشت که بهترین بازیکنان باید در برابر هم به رقابت بپردازند و بازی کنند. شما می‌توانید همه چیز را به صورت آنلاین از طریق استریم زنده مشاهده کنید. این یک ویژگی رقابتی است اما یک بخش متحدد کننده برای کاربران نیز به حساب می‌آید که باعث دور هم جمع شدن آن‌ها می‌شود. این چیزی است که ما برای به اشتراک گذاشتن آن با طرفداران خود اصلا نمی‌توانیم دیگر صبر کنیم و برای آن بسیار هیجان زده‌ایم.

ما یک ویژگی جدید به اسم الهام بخشیدن (Inspire) در این بازی اضافه کرده‌ایم. این ویژگی حول محور فردیت، مقدار توانایی و مهارت و همچنین این که هم تیمی‌ها چطور با شما رفتار کنند، جریان دارد. بنابراین اگر شما با کسی مثل Messi بازی کنید، که یک دریبل زن بسیار حرفه‌ای و ماهر است، هم تیمی‌های شما نیز بر اساس آن آماده خواهند بود. یعنی آن‌ها از شما فاصله می‌گیرند و در زمین پخش می‌شوند تا فضای کافی در اختیار شما برای انجام دادن دریبل قرار گرفته باشد تا بتوانید هر چه بهتر و راحت‌تر این کار را انجام دهید.

به نظر می‌رسد که eFootball PES 2020 از نظر گرافیک و جلوه‌های بصری چند قدم رو به جلو برداشته و نسبت به نسخه سال گذشته‌ی این سری بهتر و بالاتر قرار گرفته است. برای انجام دادن این کار و دستیابی به این دستاور چه کارهایی شما انجام داده‌اید؟

گرافیک و جلوه‌های بصری این سری همین الان هم واقعا بسیار خوب است و واقعا شگفت انگیز به نظر می‌رسد. امسال تیم سازنده و توسعه دهنده ما که روی این بازی کار کرده و زحمت کشیده، روی المان‌ها و ویژگی‌های خاصی تمرکز و کار کرده است. یکی از این جنبه ها هم موتور نورپردازی است. ما موتور نورپردازی را بهبود بخشیدیم تا نورپردازی ورزشگاه‌ها، بازیکنان و سکوها واقع گرایانه‌تر به نظر برسد. اکنون به همه این‌ها زندگی بخشیده شده است. همچنین نورپردازی پویا نیز یکی دیگر از جنبه‌هایی بوده است که تیم ما امسال روی آن کار کرده است که در میان سایه‌ها دیده می‌شود که آن را هم بهبود بخشیدیم و واقع گرایانه‌تر کردیم. همچنین اسکن‌های سه بعدی ما یا عکس‌های واقع گرایانه و بازیکنان نیز به همین ترتیب.

سوال بعدی ما از شما این است که شما چه بهبودهای جدیدی در گیم پلی لحظه به لحظه این بازی به وجود آورده‌اید؟‌

انیمیشن‌های بازیکنان اضافه شده است و همچنین مهارت‌های اضافی جدید که به بازی اضافه شده است. ما یک ویژگی جدید به اسم الهام بخشیدن (Inspire) در این بازی اضافه کرده‌ایم. این ویژگی حول محور فردیت، مقدار توانایی و مهارت و همچنین این که هم تیمی‌ها چطور با شما رفتار کنند، جریان دارد. بنابراین اگر شما با کسی مثل Messi بازی کنید، که یک دریبل زن بسیار حرفه‌ای و ماهر است، هم تیمی‌های شما نیز بر اساس آن آماده خواهند بود. یعنی آن‌ها از شما فاصله می‌گیرند و در زمین پخش می‌شوند تا فضای کافی در اختیار شما برای انجام دادن دریبل قرار گرفته باشد تا بتوانید هر چه بهتر و راحت‌تر این کار را انجام دهید. به همین ترتیب اگر شما با کسی در حال بازی کردن باشید که در پاسکاری بسیار مهارت داشته باشد، مثل Iniesta، بقیه بازیکنان شما در مسیر درست در جهت حرکت شما قرار خواهند گرفت و جایگیری خواهند کرد تا برای در اختیار گرفتن توپ و کنترل کردن آن، در موقعیت مناسب قرار بگیرند/ بنابراین به طور کلی هوش مصنوعی منطبق با شما عمل خواهد کرد.

تمام چیزی که می‌توانم بگویم این است که امسال ما از لایسنس‌های جدید و بیشتری رونمایی خواهیم کرد که به زودی معرفی خواهند شد. بیش از این به جزئیات بیشتر نمی‌توانم وارد شوم. بنابراین در طول گذشت چند هفته آینده یا ماه‌های بعد ما لایسنس‌های جدیدی رونمایی و معرفی خواهیم کرد که باید منتظرشان بمانید تا اعلام کنیم.

یکی از بزرگ‌ترین مشکلات سری فرنچایز PES در طول گذشت چند سال اخیر، سیستم Matchmaking و سرورها بوده است. eFootball Pro Evolution Soccer 2020 چه بهبود‌های تازه‌ای در این زمینه به وجود آورده است؟

تیم توسعه دهنده و سازنده ما از برخی چالش‌های خاص که دفعه قبل با آن‌ها رو به رو شده بودیم، آگاه و با خبر است. آن‌ها برای این هم در حال ایجاد یک سری بهبودهای جدید هستند. زمانی که موضوع ورزش‌های الکترونیک به میان می‌آید، بخش آنلاین اهمیت به شدت زیادی برای ما پیدا می‌کند. در حال حاضر تیم ما به شدت تمرکز کرده تا تجربه آنلاین این بازی را بهتر کند.

کمبود لایسنس‌های رسمی و معتبر معمولا همیشه یکی از چیزهایی بوده که سری PES به خاطر آن مورد انتقاد مردم و منتقدین قرار گرفته است. نظر شما در این مورد چیست؟ آیا احساس می‌کنید این موضوع و کمبود لایسنس کافی تاثیر محسوس و قابل لمسی روی کیفیت کار و تجربه کلی این بازی دارد؟ و یا این که تمرکز و توجه کردن روی بهبود چیزهایی که درون زمین رخ می‌دهد از نظر شما اهمیت بیشتری دارند؟

ما از وجود سوییچ به عنوان یک کنسول موفق نوپا آگاهی داریم و من خودم به شخصه یکی از طرفداران بزرگ آن هستم. اما در حال حاضر باید بگویم که ما برنامه خاصی برای عرضه کردن PES 2020 روی سوییچ نداریم.

“کمبود لایسنس کافی” کمی لحن تند و خشنی است. چرا که مثلا سال گذشته ما سایسنس‌های متعددی به این سری اضافه کردیم؛ مخصوصا در اروپا و تیم‌های این منطقه. تمام چیزی که می‌توانم بگویم این است که امسال ما از لایسنس‌های جدید و بیشتری رونمایی خواهیم کرد که به زودی معرفی خواهند شد. بیش از این به جزئیات بیشتر نمی‌توانم وارد شوم. بنابراین در طول گذشت چند هفته آینده یا ماه‌های بعد ما لایسنس‌های جدیدی رونمایی و معرفی خواهیم کرد که باید منتظرشان بمانید تا اعلام کنیم.

آیا در حال حاضر شما و تیم سازنده و توسعه دهنده این عنوان در شرکت کونامی هیچ برنامه خاصی برای ساخت یا پورت این بازی روی کنسول ترکیبی نینتندو سوییچ دارید یا خیر؟

خیر، اما اینطور در نظر داشته باشید که برای سال ۲۰۲۰ این اتفاق رخ نخواهد داد اما eFootball Pro Evolution Soccer 2020 در حال حاضر برای عرضه روی کنسول‌های نسل هشتمی سونی و مایکروسافت یعنی پلی‌استیشن ۴ و ایکس‌باکس وان و همینطور پلتفرم رایانه‌های شخصی برنامه ریزی شده است. ما قطعا نگاهی به نینتندو سوییچ خواهیم داشت و آن را زیر نظر خواهیم گرفت. ما از وجود سوییچ به عنوان یک کنسول موفق نوپا آگاهی داریم و من خودم به شخصه یکی از طرفداران بزرگ آن هستم. اما در حال حاضر باید بگویم که ما برنامه خاصی برای عرضه کردن PES 2020 روی سوییچ نداریم.

عنوان پیش روی مورد انتظار eFootball Pro Evolution Soccer 2020 با چه فریم ریت و رزولوشنی روی کنسول‌های میان نسلی سونی و مایکروسافت یعنی پلی‌استیشن ۴ پرو و ایکس‌باکس وان ایکس اجرا خواهد شد؟

در حال حاضر با توجه به این مشخصات ما نمی‌توانیم وارد جزئیات این موضوع شویم. به احتمال بسیار زیاد ما زمانی که نسخه آزمایشی (دمو) این بازی در دسترس قرار بگیرد و مورد تحلیل قرار داده شود، اطلاعات و جزئیات بیشتری در این زمینه هم مثل تمام چیزهای دیگری که درمورد این بازی گفته بودیم، در اختیار مردم قرار خواهیم داد.

منبع :

GAMINGBOLT

964 پست
عرفان رحیمی صادق
مطالب مرتبط
تبلیغات
در مای نوکیا بخوانید
دیدگاه کاربران
هنوز دیدگاهی ثبت نشده
برای نوشتن دیدگاه می توانید به حساب کاربری خود وارد شوید ورود ارسال نظر به صورت مهمان
برچسب ها: , , , , , , , , ,