اخیرا مایکروسافت حوله‌ی خود را پرت کرده است و اعلام کرده که آن‌ها توسعه‌ی موتور رندر EdgeHTML خود را رها و آن را با موتور Chromium گوگل جایگزین خواهند کرد. در حالی که این حرکت به طور گسترده مورد استقبال قرار گرفت، اما بسیاری از مردم این سوال را مطرح کردند، که چرا مایکروسافت می‌خواهد به یک موتور رندر تبدیل شود که همیشه متعهد به آهسته‌تر شدن است و به قدرت و منابع باتری بیشتری نیاز دارد.

طبق گفته یک مهندس که ادعا می‌کند بر روی مرورگر وب اج کار کرده‌ است، مایکروسافت در حال مبارزه با یک نبرد شکست‌خورده می‌باشد و به سادگی تسلیم شده‌ است. وی ادعا کرد که گوگل از خواص وب مورد استفاده خود برای خرابکاری مرورگر اج استفاده کرده است، برای مثال اضافه کردن یک فضای خالی در YouTube که از استفاده‌ی شتاب سخت‌افزاری جلوگیری می‌کند.

او چنین نوشت:

من اخیرا در تیم مایکروسافت اج مشغول به کار بودم و یکی از دلایلی که ما تصمیم به پایان دادن EdgeHTML گرفتیم این بود، گوگل باعث ایجاد تغییراتی در سایت‌هایی شد که مرورگرهای دیگری را شکستند و نتوانستیم آن را ادامه دهیم. به‌عنوان مثال، اخیرا آن‌ها یک فضای خالی پنهانی را بر روی ویدئوهای YouTube اضافه کرده‌اند، که شتاب سخت‌افزاری ما را به سمت فرار از بستر خود هدایت می‌کند (باید در به‌روزرسانی اکتبر ویندوز 10 برطرف شود). پیش از این شتاب ویدئویی نسبتا پیشرفته‌ی ما، استفاده‌ی خوبی را بر روی باتری نشان داده بود. اما تقریبا هر لحظه چیزهایی را در یوتیوب برای شکست این مرورگر ارائه دادند، آن‌ها تبلیغ تسلط کروم بر روی مرورگر اج را در رابطه با عمر باتری هنگام تماشای ویدئو، آغاز کردند. چیزی که آن را اینقدر غم‌انگیز می‌سازد، این است که سلطه ادعا شده‌ی آن‌ها به خاطر کار بهینه‌سازی هوشمندانه توسط کروم نبود، بلکه به خاطر شکست یوتیوب بود. به‌طور کلی، آنها فقط وب را آهسته‌تر ساخته‌اند.

در حال حاظر من مطمئن نیستم، که YouTube برای کند شدن اج به‌طور عمدی تغییر کرده است. بسیاری از همکاران من کاملا متقاعد شده‌اند و آنها کسانی هستند که شخصا به این موضوع نگاه می‌کنند. برای اضافه کردن این‌ها هنگامی که درخواست کردیم، YouTube درخواست ما را برای حذف فضای پنهانی خالی نادیده گرفت و در مورد آن توضیح بیشتری نداد.

و این تنها یک مورد است.

این اولین باری نیست که گوگل با استفاده از تسلط انحصاری خود بر وب، به رقابت منفی متهم شده است. شاید توضیح دهد، که چرا توسط کمیسیون اروپا به 4.3 میلیارد یورو جریمه شده‌ است.

آیا شما هم فکر می‌کنید که این اتهامات معتبر است؟ نظرات خود را با ما به اشتراک بگذارید.

163 پست
شاهین باشوکی
مطالب مرتبط
تبلیغات
در مای نوکیا بخوانید
دیدگاه کاربران
hoomanqwerty
پاسخ دهید سه شنبه 27 آذر 1397

از گوگل بعيد هم نيست، هميشه همينطوري بوده…
اينجور شكست خوردن براي مايكروسافت بسيار سخت بايد بوده باشه

win
پاسخ دهید چهارشنبه 28 آذر 1397

گقته تازه این یک نمونه هست. اگه واقعا اینطور باشه خیلی کار زشتی هست چون قربانی نهایی اینطور رفتارها کاربران هستند نه شرکت ها.

محسن توکلی نیا
پاسخ دهید چهارشنبه 28 آذر 1397

بله متاسفانه تو گوگل امروز تبدیل شده به یه شرکت نه چندان دوست داشتنی، که از هر دری برای مصرف داده های کاربران کار می‌کنه

Forza Juventus
پاسخ دهید چهارشنبه 28 آذر 1397

از گوگل همچین چیزهایی اصلا بعید نیست،چنان که قبلا هم از این کارها زیاد میکرد الان که دیگه برا خودش غولی شده ولی این سیاست کثیفشو اصلا دوست ندارم

Amir72Hawk
پاسخ دهید چهارشنبه 28 آذر 1397

کثیفترین کمپانی همین گوگل هست، خدا میدونه با این داده هایی که از کاربرا جمع میکنه چه کارا که از دستش برنمیاد و چه بسا همین الآن پشت پرده داره از این داده ها سوء استفاده میکنه؛ فیسبوک که به ظاهر کمپانی خوبی بود تو زرد از آب دراومد حالا دیگه ببینید اینا چین که حتی ظاهرشون هم خوب نیست.

برای نوشتن دیدگاه می توانید به حساب کاربری خود وارد شوید ورود ارسال نظر به صورت مهمان
برچسب ها: , , , , ,