_ایکس باکس و گیمینگ پنل جدید

شخصیت‌هایی که باید قبل از تجربه Borderlands 3 با آن‌ها آشنا شویم خود را برای تجربه‌ای جدید از سری Borderlands‌ آماده کنید

Borderlands 3 به سرعت در حال نزدیک شدن به تاریخ انتشار خود است و هنوز موارد بسیاری وجود دارند که باید از آن‌ها سر دربیاوریم. نقش هر کدام از شخصیت‌ها چیست؟ چرا این وظایف به آن‌ها محول شده است؟ چرا این تعداد زیاد اسلحه در بازی وجود دارد؟ و از همه مهمتر، Claptrap چیست؟ سری Borderlands حاوی عناوین بزرگ با جهان‌هایی بزرگ است و زمان زیادی هم برای تجربه تمامی عناوین Borderlands قبل از عرضه نسخه سوم باقی نمانده است. ولی دیگر لازم نیست نگران باشید چرا که در این مقاله خلاصه‌ای جامع از سری Borderlands را برای شما مهیا کرده‌ایم؛ پس در ادامه با وینفون همراه باشید.

هشدار: این مقاله حاوی اسپویل‌هایی از رویدادهای عناوین Borderlands، Borderlands 2، The Pre-Sequel، Tales from the Borderlands و اپیزود دی‌ال‌سی Commander Lilith & The Fight For Sanctuary است. در صورتی که این عناوین را هنوز تجربه نکرده‌اید و در آینده قصد تجربه آن‌ها را دارید، از خواندن این مقاله خودداری کنید.


Borderlands

شما در نقش شکارچیان گنجینه به تجربه بازی خواهید پرداخت؛ در نقش یکی از چهار قاتل حرفه‌ای با توانایی‌های متفاوت که همانطور از اسمشان پیداست، به دنبال یافتن گنجینه هستند.

سیاره پاندورا رازی افسانه‌ای در خود دارد: گنجینه‌ای (Vault) که ظاهرا سرشار از گنج‌ها و طلاهایی است که تا به حال کسی به آن‌ها دست نیافته است. شرکت Dahl قصد داشت تا این گنجینه را پیدا کند ولی به طور ناگهانی از این کار دست می‌کشد و کارکنان خود را بر روی این سیاره رها می‌کند. این کارکنان رفته رفته سلامت ذهنی خود را از دست می‌دهند و تبدیل به شخصیت‌های روانی نام‌آشنای این سری می‌شوند. به جز گروه‌های راهزن، شرکت اطلس و گروه مزدورانش یعنی Crimson Lance نیز تلاش دارند تا کلید‌های بیگانه را جمع‌آوری کرده و به گنجینه دست یابند.

شما در نقش شکارچیان گنجینه به تجربه بازی خواهید پرداخت؛ در نقش یکی از چهار قاتل حرفه‌ای با توانایی‌های متفاوت که همانطور از اسمشان پیداست، به دنبال یافتن گنجینه هستند. آن‌ها با فرشته نگهبان (Guardian Angel) در تماس هستند؛ زنی مرموز که به گروه برای جمع‌آوری کلید‌ها و باز کردن گنجینه کمک می‌کند. شکارچیان گنجینه و Crimson Lance با هم سرجنگ دارند. در نهایت این Crimson Lance است که موفق به باز کردن گنجینه می‌شوند ولی توسط هیولای غول‌پیکری که در گنجینه زندانی شده است کشته می‌شوند. آنطور که مشخص می‌شود، این گنجینه در اصل زندانی است که توسط موجودات فضایی باستانی ساخته شده است تا این هیولا که Destroyer نامیده می‌شود را در آن جا زندانی کنند. شکارچیان گنجینه موفق به کشتن Destroyer و بستن دوباره‌ی گنجینه می‌شوند. در لحظات پایانی بازی مشخص می‌شود که فرشته نگهبان از طریق ماهواره‌ای در مدار سیاره ارتباط برقرار کرده است که این ماهواره متعلق به تشکیلات Hyperion است.

شخصیت‌های اصلی بازی که بازگشتشان در Borderlands 3 تائید شده است:

مارکوس کینکاید که هم راوی بازی است و یک هم یک دلال اسلحه نسبتا پرخاشگر که تمامی ایستگاه‌های فروش سلاح در پاندورا زیر دست او می‌چرخند. پاتریشیا تانیس باستان‌شناس تحقیقاتی گنجینه است که برای تشکیلات Dahl کار می‌کرد و بعد از عزیمت ناگهانی شرکت، در پاندورا رها می‌شود.
 • مارکوس کینکاید (Marcus Kincaid) که هم راوی بازی است و یک هم یک دلال اسلحه نسبتا پرخاشگر که تمامی ایستگاه‌های فروش سلاح در پاندورا زیر دست او می‌چرخند. او به ایجاد درگیری برای فروش سلاح‌هایش به هر دو طرف درگیر مشهور است و علیرغم آنچه که به شما می‌گوید، بر روی تمامی سلاح‌هایش نوشته شده است که او در واقع مجاز به فروش سلاح در پاندورا نیست.
 • پاتریشیا تانیس (Patricia Tannis) باستان‌شناس تحقیقاتی گنجینه است که برای تشکیلات Dahl کار می‌کرد و بعد از عزیمت ناگهانی شرکت، در پاندورا رها می‌شود. او اجازه نمی‌دهد که روابط عجیبش با واقعیت، مانعی بر سر راه تحقیقاتش در خصوص گنجینه شود.
با وجود برنامه‌نویسی خاص او و نقطه ضعفش در برابر پله‌ها، Claptrap تبدیل به بخشی مفید از عملیات شکار گنجینه می‌شود.
 • Claptrap (که در اصل CL4P-TP نوشته می‌شود) رباتی با هدفی کلی است که در مواجه با تنهایی افسردگی شدید به گونه‌ای برنامه‌ریزی شده است که شخصیتی خوشحال داشته باشد. با وجود برنامه‌نویسی خاص او و نقطه ضعفش در برابر پله‌ها، Claptrap تبدیل به بخشی مفید از عملیات شکار گنجینه می‌شود.

 • ایرل دیوانه (Crazy Earl) هیچوقت بیرون نمی‌رود و در تمام عناوین سری، پشت یک در به شدت قفل‌شده باقی می‌ماند. او در نسخه اول سری در داخل یک کلید گنجینه قرار دارد و در نسخه دوم تبدیل به یک فروشنده می‌شود. تنها چیزی که او می‌خواهد این است که با حیوان خانگی‌اش Skrappy وقت بگذراند.
موردکای شخصیتی قابل بازی در کلاس شکارچی است که در تعیین هدف، شکار با شاهینش و نوشیدن تخصص دارد.
 • موردکای (Mordecai) با شاهین خانگی‌اش Bloodwing، شخصیتی قابل بازی در کلاس شکارچی است که در تعیین هدف، شکار با شاهینش و نوشیدن تخصص دارد. بعد از مرگ ناگوار Bloodwing در Borderlands 2، موردکای پرنده‌ای جدید با نام Talon برای خود پیدا می‌کند.
بریک (Brick) یک شکارچی گنجینه در کلاس Berserker که بیشتر از انسان، شبیه به یک دیوار است.
 • بریک (Brick) یک شکارچی گنجینه در کلاس Berserker که بیشتر از انسان، شبیه به یک دیوار است. او در حملات خشن و مواد منفجره تخصص دارد.
لیلیث (Lilith) جزو اولین شخصیت‌های Siren قابل بازی است.
 • لیلیث (Lilith) از دیگر شخصیت‌هایی است که از همان آغاز به کار سری معرفی شد و جزو اولین شخصیت‌های Siren قابل بازی است.

شخصیت‌هایی از بازی که حضورشان در Borderlands 3 تائید نشده است:

دکتر زد بلانکو ( Dr. Zed Blanco) مجوز طبابت خود را از دست داده است، با این حال ماشین‌های فروش پزشکی در پاندورا را اداره می‌کند.
 • دکتر زد بلانکو ( Dr. Zed Blanco) «دکتری» است که قلبش در سمت راست قرار دارد؛ با این وجود او درک بسیار کمی از حرفه پزشکی دارد. اگر چه او مجوز طبابت خود را از دست داده است، با این حال ماشین‌های فروش پزشکی در پاندورا را اداره می‌کند.
اسکوتر (Scooter ) مسئول ایستگاه‌های خودرو Catch-A-Ride در جهان بازی
 • اسکوتر (Scooter ) مکانیک عجیب و غریب پاندورا است که مسئول ایستگاه‌های خودرو Catch-A-Ride در جهان بازی است.
فرمانده استیلی (Commander Steele) فرمانده گروه Crimson Lance است که پایان بی‌موقع خود را در دستان Destroyer می‌بیند.
 • تنها شش Siren (زنانی با قدرت‌های فوق‌العاده و مرموز) می‌توانند به صورت همزمان در جهان بازی حضور داشته باشند و فرمانده استیلی (Commander Steele) یکی از آن‌ها است. او که فرمانده گروه Crimson Lance است، پایان بی‌موقع خود را در دستان Destroyer می‌بیند.
 • فرشته نگهبان زنی مرموز است که از طریق Echo با شکارچیان گنجینه در ارتباط است. در Borderlands، پیشینه و انگیزه‌های او نامشخص است و تنها پی می‌بریم که با Hyperion در ارتباط است.
تخصص رولاند (Roland) در کار با اکثر اسلحه‌ها و استقرار یک Scorpio Turret به منظور افزایش قدرت شلیک است.
 • رولاند (Roland) یکی شخصیت قابل بازی از کلاس Soldier است. او یک سرباز بسیار با مهارت و عضو سابق گروه Crimson Lance است. تخصص او در کار با اکثر اسلحه‌ها و استقرار یک Scorpio Turret به منظور افزایش قدرت شلیک است.

Borderlands 2

در جریان رویدادهای Borderlands 2، اکثر شخصیت‌ها به نقش‌های قبلی خود بازگشتند. مارکوس، زد و اسکوتر به عنوان افرادی که آیتم‌ها و وسائل نقلیه را مهیا می‌کنند بازگشتند و ایرل دیوانه را نیز به جمع خود اضافه کردند. انجل و هر چهار شکارچی گنجینه قابل بازی در نسخه اول، به عنوان NPCهای اصلی به لحظات داستانی بزرگ ربط داده شدند.

دومین عنوانی که در این سری منتشر شد، Borderlands 2 بود که بازی‌بازان را پنج سال بعد از حوادث نسخه اول، به جهان پاندورا و جستجوی گنجینه بازمی‌گرداند. اوضاع بدتر شده است. سیاره مورد هجوم تشکیلات هایپریون (Hyperion) و رهبر دیوانه و مستبد آن جک خوشتیب (Handsome Jack) قرار دارد. هایپریون (که بیشتر با جک شناخته می‌شود) به دنبال این است تا دوباره گنجینه را باز کند، قدرت مخرب آن را آزاد کرده و تمام موجودات زنده‌ی پاندورا را به منظور بازسازی دوباره‌ی آن، از ریشه نابود کند. چهار شکارچی گنجینه جدید در کنار چهار شکارچی قبلی و افراد حاضر در Sanctuary، پایگاه خانگی‌اشان، قصد دارند تا با جک مبارزه کرده و او را زمین زنند. بعد از نبردهایی سخت و مرگ تعدادی از شخصیت‌ها، جک شکست می‌خورد و پاندورا نجات می‌یابد. در پایان نقشه‌ای کشف می‌شود که نشان می‌دهد گنجینه‌های بسیاری در سراسر کهکشان وجود دارند و جایی که گنجینه باشد، شکارچیان گنجینه نیز حضور دارند.

در جریان رویدادهای Borderlands 2، اکثر شخصیت‌ها به نقش‌های قبلی خود بازگشتند. مارکوس، زد و اسکوتر به عنوان افرادی که آیتم‌ها و وسائل نقلیه را مهیا می‌کنند بازگشتند و ایرل دیوانه را نیز به جمع خود اضافه کردند. انجل و هر چهار شکارچی گنجینه قابل بازی در نسخه اول، به عنوان NPCهای اصلی به لحظات داستانی بزرگ ربط داده شدند. رولاند در Borderlands 3 حضور نخواهد داشت چرا که توسط جک خوشتیب کشته می‌شود. انجل نیز در جریان بازی کشته می‌شود.

شخصیت‌های اصلی بازی که بازگشتشان در Borderlands 3 تائید شده است:

سر هامرلاک (Sir Hammerlock) تعدادی از اعضای بدن خود را در برخورد با یک Thresher عظیم که به آن لقب «Old Slappy» داده، از دست داده است.
 • سر هامرلاک (Sir Hammerlock) زیست‌شناسی در پاندورا است که به نظر می‌رسد تنها به مطالعه حیات وحش پاندورا علاقمند باشد. او تعدادی از اعضای بدن خود را در برخورد با یک Thresher عظیم که به آن لقب «Old Slappy» داده، از دست داده است.
 • مد ماکسی (Mad Moxxi) در اصل اولین بار در بسته‌ای الحاقی برای نسخه اول سری ظاهر شد ولی اولین نقش عمده خود را در Borderlands 2 ایفا کرد. او که مادر اسکوتر و الی و دوست‌دختر سابق جک خوشتیب و موردکای (و سایرین!) است، به خشونت و هیجان بیش از هر چیز دیگری علاقه دارد.
الی (Ellie) دختر ماکسی
 • الی (Ellie) دختر ماکسی است که شغل مکانیکی را در جایی بسیار دور از Sanctuary انتخاب کرده است تا از نق زدن‌های همیشگی مادرش دور شود.
تاینی تینا (Tiny Tina) اگر چه والدینش کشته شده‌اند، با این وجود از دست جک فرار می‌کند تا زندگی سرشار از دیوانگی و انفجار را تجربه کند.
 • تاینی تینا (Tiny Tina) و خانواده‌اش به منظور تبدیل شدن به موش آزمایشگاهی جک، به او فروخته شده‌اند و اگر چه والدینش کشته شده‌اند، با این وجود تینا فرار می‌کند تا زندگی سرشار از دیوانگی و انفجار را تجربه کند. در ضمن او تنها 13 سال دارد.
زیرو (Zer0) یک تک‌تیرانداز عالی، در کار با شمشیر ماهر و در ضمن یک شماره است!
 • زیرو (Zer0) از کلاس آساسین یا آدمکش است و به عنوان یک مزدور آدمکش کار می‌کند. او یک تک‌تیرانداز عالی، در کار با شمشیر ماهر و در ضمن یک شماره است!
مایا (Maya) یکی از Sirenهای بازی است که می‌خواهد در مورد قدرت‌هایش حقیقت را کشف کند.
 • مایا (Maya) یکی از Sirenهای بازی است که توسط فرقه‌ای در وطن مادری خود مورد سوءاستفاده قرار گرفته است و حال فرار کرده است تا در مورد قدرت‌هایش حقیقت را کشف کند.

شخصیت‌هایی از بازی که حضورشان در Borderlands 3 تائید نشده است:

آکستون (Axton) یک متخصص سلاح و مالک Sabre Turret که البته رابطه‌ی عجیبی نیز با آن دارد.
 • آکستون (Axton) از کلاس سرباز است و به عنوان یک متخصص سلاح و مالک Sabre Turret که البته رابطه‌ی عجیبی نیز با آن دارد، جای رولاند را پر کرده است.
سالوادور (Salvador) متعلق به کلاس Gunzerker است و می‌تواند هر اسلحه‌ای را به صورت جفت حمل کند.
 • سالوادور (Salvador) از ساکنان پاندورا است که در آن جا متولد شده و بزرگ شده است که این موضوع دلیل اشتیاق شدید او به خشونت را توضیح می‌دهد. او متعلق به کلاس Gunzerker است و می‌تواند هر اسلحه‌ای را به صورت جفت حمل کند.
انجل (Angel)، فرشته نگهبان از نسخه اول که مجبور شده است شکارچیان گنجینه را برای انجام دادن خواسته‌های جک فریب دهد.
 • انجل (Angel)، فرشته نگهبان از نسخه اول که از قرار معلوم دختر جک و یک Siren است. او مجبور شده است که شکارچیان گنجینه را برای انجام دادن خواسته‌های جک فریب دهد. جک او را زندانی کرده و از قدرت‌هایش به عنوان یک Siren برا شارژ کلید گنجینه استفاده می‌کند.
جک خوشتیپ (Handsome Jack)، دیکتاتور فاسد، پریشان حال و مستبد پاندورا که خود را یک قهرمان می‌داند.
 • توصیف شخصیت جک خوشتیپ (Handsome Jack) در تنها چند سطر دشوار است. دیکتاتور فاسد، پریشان حال و مستبد پاندورا که خود را یک قهرمان می‌داند و به قول خود تلاش دارد تا سیاره از چیزی که در حال تبدیل شدن به آن است نجات دهد. او مسئول کشته شدن Bloodwing است بنابراین در آخر حتما باید کشته شود.
گِیج کاپ کیک و هات چاکلت دوست دارد و رنگ موردعلاقه‌اش بنفش است
 • گِیج (Gaige) یک دختر دبیرستانی است که ربات مرگی را برای مبارزه با زورگویی ساخته است. او یک شخصیت قابل بازی از بسته الحاقی و در کلاس Mechromancer است و می‌تواند ربات مرگ خود را به میل خود احضار کند. طبق توضیحاتی که در صفحه ویکی Borderlands او ذکر شده است “گیج کاپ کیک و هات چاکلت دوست دارد و رنگ موردعلاقه‌اش بنفش است”.
کریگ (Krieg) آخرین شخصیت قابل بازی از بسته الحاقی برای Borderlands 2 است و در کلاس Psycho قرار دارد.
 • کریگ (Krieg) یک راهزن است که به دلایلی نامشخص دیوانه شده است ولی هنوز رگه‌هایی از انسانیت را در خود دارد. او آخرین شخصیت قابل بازی از بسته الحاقی برای Borderlands 2 است و در کلاس Psycho قرار دارد.

Borderlands: The Pre-Sequel

بر خلاف دو عنوان نخست سری، حوادث The Pre-Sequel عمدتا در الپایس (Elpis)، قمر سیاره‌ی پاندورا اتفاق می‌افتد. جک به همراه چهار شکارچی گنجینه جدید برای باز پس‌گیری استگاه هایپریون از دست گروهی از سربازان با نام Lost Legion که قبلا برای تشکیلات Dahl کار می‌کردند و یک گنجینه پنهان را بر روی قمر باز کرده‌اند، مبارزه می‌کنند.

دلیل نامگذاری این بازی به The Pre-Sequel این است که حوادث آن بین نسخه اول و دوم سری اتفاق می‌افتد ولی خود بازی بعد از نسخه دوم منتشر شده است. این عنوان داستان زندگی جک قبل از تبدیل شدنش به جک خوشتیپ و نزول به قاتلی که در Borderlands 2 است را دنبال می‌کند. بر خلاف دو عنوان نخست سری، حوادث The Pre-Sequel عمدتا در الپایس (Elpis)، قمر سیاره‌ی پاندورا اتفاق می‌افتد. جک به همراه چهار شکارچی گنجینه جدید برای باز پس‌گیری استگاه هایپریون از دست گروهی از سربازان با نام Lost Legion که قبلا برای تشکیلات Dahl کار می‌کردند و یک گنجینه پنهان را بر روی قمر باز کرده‌اند، مبارزه می‌کنند.

به دلیل موقعیت عجیب بازی هم از لحاظ زمانی و هم از لحاظ مکانی، شخصیت‌های مشترک کمتری نسبت به عناوین قبلی در این بازی وجود دارند. شکارچیان اصلی گنجینه‌ (لیلیث، بریک، موردکای و رولاند) در بازی ظاهر می‌شوند و شخصیت‌هایی همچون ماکسی و (طبیعتا) جک خوشتیپ نیز در بازی حضور دارند.

شخصیت‌های اصلی بازی که بازگشتشان در Borderlands 3 تائید شده است:

لیدی آئورلیا (Lady Aurelia) که از کارکترهای بدذات سری به شمار می‌رود.
 • هامرلاک یک خواهر مولتی‌ میلیاردر دارد که به عنوان شخصیتی قابل بازی در بسته الحاقی Pre-Sequel معرفی می‌شود. نام او لیدی آئورلیا (Lady Aurelia) است و از کارکترهای بدذات سری به شمار می‌رود.

شخصیت‌هایی از بازی که حضورشان در Borderlands 3 تائید نشده است:

جک هنگامی که تنها یک برنامه‌نویس ساده در هایپریون بود، از سلامت عقلی برخوردار بود.
 • جک قبل از این که تبدیل به جک خوشتیپ شود نیز ثبات روانی نداشت. او همیشه قصد داشت تا شکارچیان گنجینه را فریب دهد و از قدرت دخترش برای باز کردن گنجینه استفاده کند. هنگامی که او تنها یک برنامه‌نویس ساده در هایپریون بود، از سلامت عقلی برخوردار بود. لیلیث شرایط ناپایدار او را دید و علیه‌اش شد  و این لیلیث بود که آن جای زخم را بر روی صورت جک ایجاد کرد.
پرستار نینا (Nurse Nina) هنوز مجوز پزشکی خود را از دست نداده است بنابراین نسبت به دکتر زد شخص شایسته‌تری برای این نقش است.
 • پرستار نینا (Nurse Nina) به عنوان یک فروشنده وسائل پزشکی در الپایس، جایگزین دکتر زِد شده است و احتمالا هنوز مجوز پزشکی خود را از دست نداده است بنابراین شخص شایسته‌تری برای این نقش است.
جینی اسپرنگز (Janey Springs) یک دلال بازار سیاه که در اوقات فراغت خود به نوشتن کتاب کودکان مشغول می‌شود.
 • جینی اسپرنگز (Janey Springs) یک دلال بازار سیاه است که از همان ابتدای بازی شما را مجهز به یک Oz Kit می‌کند؛ وسیله‌ای که برای نفس کشیدن در سطح قمر مورد نیاز است. او همچنین در اوقات فراغت خود به نوشتن کتاب کودکان مشغول می‌شود.
کلونل تانگستینا زارپدون (Colonel Tungsteena Zarpedon) آنتاگونیست اصلی Borderlands: The Pre-Sequel و رهبر گروه لژیون گمشده (Lost Legion)
 • کلونل تانگستینا زارپدون (Colonel Tungsteena Zarpedon) آنتاگونیست اصلی بازی و رهبر گروه لژیون گمشده (Lost Legion) است. او از گنجینه موجود بر روی الپایس و دانشی که در خود دارد خبردار می‌شود و متعهد می‌شود که انسان‌ها را از دستیابی به آن بازدارد. البته تا زمانی که جک به زندگی او پایان می‌دهد.
آتنا (Athena) عضو سابق گروه Crimson Lance و شخصیتی قابل بازی از کلاس گلادیاتور
 • آتنا (Athena) عضو سابق گروه Crimson Lance و شخصیتی قابل بازی از کلاس گلادیاتور است. او تبدیل به یک مزدور می‌شود و از یک برنامه‌نویس هایپریونی به نام جک، کار دریافت می‌کند.
ویلهلم (Wilhelm) در نهایت به صورت کامل تبدیل به ربات می‌شود و به عنوان یکی از باس‌های اصلی در Borderlands 2، در استخدام جک باقی می‌ماند.
 • ویلهلم (Wilhelm) یک شخصیت قابل بازی از کلاس Enforcer است که عاشق پول، کشت و کشتار و بهبودهای سایبری است. ویلهلم در نهایت به صورت کامل تبدیل به ربات می‌شود و به عنوان یکی از باس‌های اصلی در Borderlands 2، در استخدام جک باقی می‌ماند.
نیشا (Nisha) نیز در Borderlands 2 در نقش Sheriff of Lynchwood، به عنوان یکی از باس‌های بازی مطرح می‌شود.
 • نیشا (Nisha) از کلاس Lawbringer است؛ یک تیرانداز ماهر که کشتن بقیه برایش یک سرگرمی است. او نیز در Borderlands 2 در نقش Sheriff of Lynchwood، به عنوان یکی از باس‌های بازی مطرح می‌شود.
این ورژن از Claptrap می‌تواند از پله‌ها بالا برود!
 • Fragtrap همان Claptrap خودمان است با این تفاوت که با یک «نرم‌افزار آزمایشی» برنامه‌ریزی شده و تا دندان مسلح شده است. این ورژن از Claptrap می‌تواند از پله‌ها بالا برود!
 • جک که قبلا با نام تیموتی لاورنس (Timothy Lawrence) شناخته می‌شد، یک بدل از جک خوشتیپ است و در بسته الحاقی بازی به عنوان یک شخصیت قابل بازی از کلاس Doppelganger معرفی می‌شود. ذکر این نکته حائز اهمیت است که او برای پرداخت وام‌های دانشجویی خود، زیر عمل جراحی پلاستیک می‌رود تا خود را شبیه جک خوشتیپ کند.

Tales From The Borderlands

بازی حوادث مربوط به دو پروتاگونیست اصلی را دنبال می‌کند: رایس سترانگفورک (Rhys Strongfork)، کامند هایپریون و فیونا (Fiona) آرتیستی که در پاندورا کار می‌کند. داستان بازی به صورت خلاصه به این شکل است که این دو نفر با همکاری همدیگر گنجینه را باز می‌کنند، هیولای داخل آن را شکست می‌دهند، یک صندوق را باز می‌کنند و در نهایت بعد از تلپورت شدن توسط گنجینه، غیب می‌شوند.

Tales from the Borderlands یک عنوان اپیزودیک از استودیوی تل‌تیل (Telltale) است که در سیاره پاندورا جریان دارد و حوادث آن بر روی نقشه‌ای که در Borderlands 2 کشف شده بود جریان دارد. شکارچیان جدید گنجینه در جستجوی کلیدهایی برای باز کردن این گنجینه‌های جدید، در پاندورا گرد هم آمده‌اند. بازی حوادث مربوط به دو پروتاگونیست اصلی را دنبال می‌کند: رایس سترانگفورک (Rhys Strongfork)، کامند هایپریون و فیونا (Fiona) آرتیستی که در پاندورا کار می‌کند. داستان بازی به صورت خلاصه به این شکل است که این دو نفر با همکاری همدیگر گنجینه را باز می‌کنند، هیولای داخل آن را شکست می‌دهند، یک صندوق را باز می‌کنند و در نهایت بعد از تلپورت شدن توسط گنجینه، غیب می‌شوند. در ضمن جک خوشتیب نیز در این بازی به عنوان یک هوش مصنوعی حضور دارد (اگر چه تصمیم ما مبنی بر کشتن او یکبار برای همیشه قطعی است، ولی هنوز مطمئن نیستیم).

این عنوان با سیستم تیراندازی و لوت فرنچایز اصلی تفاوتی عمده دارد و در نتیجه شخصیت‌های آن نیز منحصر به خود بازی هستند ولی در هر صورت شاهد بازگشت تعدادی از کاراکترها هستیم. این شخصیت‌ها شامل ماکسی، مارکوس، زیرو، جینی اسپرینگز، آتنا، بریک، موردکای، کلپ‌تراپ و اسکوتر می‌شوند. در یکی از احساسی‌ترین لحظات در تاریخ Borderlands، در اپیزود چهارم بازی شاهد مرگ تراژدیک اسکوتر هستیم. او در حالی مرد که کار موردعلاقه‌اش را انجام می‌داد: گرفتن سواری.

شخصیت‌های اصلی بازی که بازگشتشان در Borderlands 3 تائید شده است:

رایس سترانگفورک (Rhys Strongfork) از جک خوشتیپ یاد می‌گیرد که چگونه تشکیلات اطلس را به تصرف خود درآورد و در نهایت به این هدف نیز می‌رسد.
 • رایس سترانگفورک (Rhys Strongfork) یک کامند هایپریون بود که در نهایت کارش به ورژن هوش مصنوعیِ جک خوشتیپ ختم شد. رایس از جک خوشتیپ یاد می‌گیرد که چگونه تشکیلات اطلس را به تصرف خود درآورد و در نهایت به این هدف نیز می‌رسد. در ضمن او عاشق جوراب‌های رنگی است!
Vaughn در جایی بین حوادث Tales from the Borderlands و Commander Lilith & the Fight for Sanctuary، تبدیل به رئیس گروهی از راهزنان می‌شود.
 • Vaughn یک کارمند هایپریون و بهترین دوست رایس است. او در جایی بین حوادث Tales from the Borderlands و Commander Lilith & the Fight for Sanctuary، بسته الحاقی جدید Borderlands، تبدیل به رئیس گروهی از راهزنان می‌شود.

شخصیت‌هایی از بازی که حضورشان در Borderlands 3 تائید نشده است:

پوسترهایی که در بازی وجود دارند نشان می‌دهند که فیونا (Fiona) یک جورایی به دلیل کلاهبرداری تحت تعقیب است.
 • فیونا (Fiona) و خواهرش ساشا یک هنرمند پاندورایی هستند که بعد از تلاش برای فروش یک کلید گنجینه تقلبی به هایپریون، گذرشان به رایس می‌افتد. پوسترهایی که در بازی وجود دارند نشان می‌دهند که او یک جورایی به دلیل کلاهبرداری تحت تعقیب است.
ساشا (Sasha) خواهر کوچکتر فیونا
 • ساشا (Sasha) خواهر کوچکتر فیونا و شریک جرم او است و حدس می‌زنم که او نیز یک شیاد باشد.
گورتیس (Gortys) در طول بازی با مفهوم دوستی آشنا می‌شود.
 • گورتیس (Gortys) یک ربات اطلس است که برنامه‌ریزی شده تا گنجینه‌ها را پیدا کند. او در طول بازی با مفهوم دوستی آشنا می‌شود.
هوگو واسکوئز (Hugo Vasquez) یک مدیر اجرایی شرور که ارتقای شغلی رایس به سمت «معاون ارشد تبلیغات امنیتی هایپریون» را از او دزدید.
 • هوگو واسکوئز (Hugo Vasquez) یک مدیر اجرایی شرور در تشکیلات هایپریون است که از رایس کینه به دل دارد. او بعد از به بیرون پرت کردن رئیسش از یک ایرلاک،  ارتقای شغلی رایس به سمت «معاون ارشد تبلیغات امنیتی هایپریون» را از او دزدید.

Commander Lilith & The Fight For Sanctuary

لیلیث که حال توسط اریدیوم ایرل دیوانه قدرتمندتر شده است، Sanctuary را به همراه هکتور و تمام افرادش نابود می‌کند. به نظر می‌رسد که در این بین کلید گنجینه نیز نابود می‌شود اما افراد معدودی می‌دانند که کلید از این ویرانی سالم بیرون آمده است و حال جایی در جهان بازی قرار دارد. کلید دیگر مورد محافظت کسی قرار ندارد و احتمالا همین موضوع نیز حوادث این بسته الحاقی را با Borderlands 3 مرتبط می‌سازد.

این بسته الحاقی اپیزودی که به تازگی عرضه شده است، قرار است شکاف بین حوادث عنوان Borderlands 2 و عنوان Borderlands 3 را پر کند. بنابراین به نظر می‌رسد که برای آماده‌تر کردن شما لازم است که حوادث این بسته الحاقی را نیز به اختصار بیان کنیم. خوشبختانه از آنجایی که این بسته الحاقی مرتبط با دو عنوانی است که یکی 7 سال قبل عرضه شده و دیگری هنوز منتشر نشده است، بنابراین شخصیت‌های جدید زیادی در آن وجود ندارند که بخواهیم به شما معرفیشان کنیم.

حوادث Commander Lilith پنج سال بعد از حوادث مربوط به عنوان Borderlands 2 اتفاق می‌افتد. رولاند، جک و اسکوتر مرده‌اند و نقشه کهکشان به گنجینه‌های جدیدی ختم می‌شود. تا این که مردی به نام هکتور (Hector) به همراه گروهی از سربازان Dahl به Sanctuary حمله می‌کند تا کلید گنجینه را بدزدد. هکتور و افرادش از سوی تشکیلات Dahl رها شده‌اند و در مقابل او زندگی خود را وقف باز کردن گنجینه و رسیدن افرادش به آن چه که لایقش هستند کرده است. لیلیث که حال توسط اریدیوم ایرل دیوانه قدرتمندتر شده است، Sanctuary را به همراه هکتور و تمام افرادش نابود می‌کند. به نظر می‌رسد که در این بین کلید گنجینه نیز نابود می‌شود اما افراد معدودی می‌دانند که کلید از این ویرانی سالم بیرون آمده است و حال جایی در جهان بازی قرار دارد. کلید دیگر مورد محافظت کسی قرار ندارد و احتمالا همین موضوع نیز حوادث این بسته الحاقی را با Borderlands 3 مرتبط می‌سازد. احتمال دارد که در نسخه بعدی این سری یعنی Borderlands 3، کلید به دست دشمن بیافتد.


سری Borderlands شخصیت‌های بسیار بسیار فراوانی دارد که نمی‌توان همگی آن‌ها را در این لیست جای داد. با این حال شخصیت‌ها و نکات داستانی‌ای که به آن‌ها اشاره شد، شما را برای تجربه Borderlands 3 که قرار است در تاریخ جمعه 22 شهریور ماه 1398 مصادف با 13 سپتامبر 2019 میلادی منتشر شود، آماده خواهد کرد. این عنوان قرار است بر روی پلتفرم‌های ایکس باکس وان، رایانه‌های شخصی، گوگل استادیا و پلی استیشن 4 عرضه و منتشر شود.

منبع :

GAMEINFORMER

283 پست
هادی اسماعیل‌زاده
دانشجوی ارشد تبدیل انرژی که علاقه زیادی به بازی‌های رایانه‌ای خصوصا عناوین نقش‌آفرینی داره. اوقات فراغت خودشو با فیلم و کتاب پر میکنه و در حال حاضر در بخش گیمینگ وینفون مشغول به فعالیت است.
مطالب مرتبط
تبلیغات
در مای نوکیا بخوانید
دیدگاه کاربران
هنوز دیدگاهی ثبت نشده
برای نوشتن دیدگاه می توانید به حساب کاربری خود وارد شوید ورود ارسال نظر به صورت مهمان
برچسب ها: , , , , , , , , , ,