بازی تمدن 6 حدود یک سال است که عرضه شده و این اولین بسته گسترش‌دهنده بزرگ این بازی است که «ظهور و سقوط» نام‌گذاری شده است. درست همانند بسته گسترش دهنده «خدایان و پادشاهان» در تمدن 5، این بسته گسترش‌دهنده مقدار زیادی آیتم جدید به بازی اضافه می‌کند تا بازیکنان همچنان از انجام این بازی لذت ببرند. در ادامه با وینفون همراه باشید.

بازی در چه تاریخی عرضه می‌شود؟

بسته گسترش‌دهنده «ظهور و سقوط» در تاریخ 8 فوریه 2018 برای رایانه‌های شخصی عرضه شده است؛ و هم‌اکنون شما می‌توانید این بازی را از فروشگاه‌های استیم و گیم‌استاپ با قیمت 29.99 دلار تهیه کنید. (بازی برای سیستم عامل مک نیز عرضه شده است.)

آیا تمدن‌های جدید در بازی حضور دارند؟

بله. حدود نه تمدن و هشت رهبر جدید به بازی اضافه شده است.اولین رهبری که معرفی شده بود ملکه سئون‌دئوک حاکم تمدن کره بود.

دوره های جدید چیست؟

یکی چیزهای جدیدی که به بازی تمدن6 اضافه شده عصرها یا دوره‌ها است. دوره‌ها تاثیر زیادی بر گیم‌پلی بازی دارند و می‌توانند همه چیز را آسان‌تر یا سخت‌تر بکنند.

دوره طلایی سرعت ثبات یافتن تمدن شما را افزایش می‌دهد و در سیستم بازی شما تاثیر مستقیم می‌گذارد؛ اما رسیدن به یک دوران طلایی جدید بعد از گذشتن از آن، کار سختی به نظر می‌رسد. عصر تاریکی به ثبات تمدن شما آسیب می‌زند و شهرهای شما را در مقابل حملات آسیب‌پذیر می‌کند؛ اما این دوره به شما برای رسیدن به عصر طلایی در ادامه بازی کمک خواهد کرد. بازی کردن در عصر تاریکی سیاست‌های خاصی را می‌طلبد و به شما اجازه رسیدن به عصر قهرمانان را می‌دهد؛ که به شما امتیازی معادل سه برابر عصر طلایی را می‌دهد.

وقتی شما وارد یک عصر جدید می‌شوید با توجه به امتیازی که در دوره قبل کسب کردید که شامل انجام دادن ماموریت‌ها و پیشرفت شهرها می‌شود، دوره جدید برای شما تبدیل به عصر تاریکی یا عصر طلایی می‌شود.

وفاداری‌ها مرز‌ها را تغییر می‌دهد

در نسخه‌های قبلی بازی تمدن، زمانی که شما به یک نقطه مشخص از بازی می‌رسیدید می‌توانستید به راحتی مرزهای شهرهای متعلق به خودتان را ببینید. پیشرفت تمدن‌ها با سرعت کندتری انجام می‌شد و می‌توانستید ببیندید در کجا وکی تمدن شما با تمدن‌های دیگر مبارزه خواهد کرد.

در نسخه جدید شما باید عدالت را در شهرهایتان رعایت کنید تا بتوانید ثبات را در شهرها حفظ کنید که اگر این کار را انجام ندهید آن‌ها می توانند اعلام استقلال کنند و از تمدن شما جدا شوند و تبدیل به شهرهای آزاد شوند؛ همچنین شهرهای آزاد می‌توانند توسط تمدن‌های دیگر تسخیر شوند. پس رعایت عدالت و وفاداری در شهرها از نکات مهم بازی به شمار می‌رود.

حاکمان اخیتارات جدیدی برای مدیریت شهرها به شما می‌دهند

در این نسخه حاکمان جدیدی به بازی اضافه شده‌اند که هر کدام می‌توانند ویژگی‌های خاصی به شهرهای شما بدهند. هر کدام از این حاکمان یک درخت مهارت دارند که راه‌های متفاوتی برای قدرتمند شدن آن‌ها وجود دارد. یک در محافظت از شهرها در هنگام حمله دشمنان تبحر دارد و دیگری در مدیریت شهری برای پیشرفت تمدن، به شما کمک خواهد کرد.

شما در طی انجام بازی به این حاکمان دست پیدا می‌کنید و هر دفعه می‌توانید تا هفت حاکم را به خدمت بگیرید؛ البته شما باید تصمیم بگیرید که مهارت‌های حاکمرانی که در اختیار دارید را ارتقا دهید یا اینکه یک حاکم جدید بسازید. آن‌ها هر کدام دارای توانایی های خاصی هستند و برای شهرهای خاص مورد استفاده قرار می‌گیرند.

در موارد اضطراری شما می‌توانید با دیگر تمدن‌ها علیه یک دشمن متحد شوید

ممکن است در طی انجام بازی شرایط اضطراری به وجود بیاید زمانی که یکی از بازیکنان پیشرفت زیادی داشته باشد یا یک فعالیت خاص مثل تبدیل یک شهر مقدس به یک مذهب دیگر، را انجام دهد؛ شما می‌توانید با دیگر بازیکنان برای انجام این ماموریت خاص متحد شوید.

در زمانی که حالت اضطراری به وجود آمده است شما می‌توانید به دیگر بازیکنان ملحق شوید یا می‌توانید بی‌طرف و تنها به پیشرفت تمدن خودتان فکر کنید.

  آیا ساختمان ها و عجایب جدید در بازی وجود دارند؟

بله، شما در بازی به ساختمان‌ها، منطقه‌ها، نیرو‌ها و ارتش‌های جدیدی در بازی وجود دارند. هشت نوع از عجایب جدید در بازی گنجانده شده است که شما می‌توانید آن‌ها را در شهرهای خود بسازید.

در انتها

این تمام چیزی بود که تا اینجا ما از بسته گسترش دهنده «ظهور و سقوط» که برای بازی تمدن6 عرضه شده است می‌دانیم. نظرات خود را در مورد این بسته گسترش‌دهنده با ما در میان بگذارید.

منبع :

WINDOWSCENTRAL

67 پست
محمد جواد نجفی
مطالب مرتبط
در مای نوکیا بخوانید
  • No items.
  • دیدگاه کاربران
    هنوز دیدگاهی ثبت نشده
    برای نوشتن دیدگاه می توانید به حساب کاربری خود وارد شوید ورود ارسال نظر به صورت مهمان
    برچسب ها: , , , ,