در شرایط ایده آل، برای استریم کردن شما به یک میکروفون و وب کم برای ضبط چهره و صحبت‌هایتان درباره‌ی بازی دارید. پس از آن، به یک کارت Capture برای کامپیوترتان نیز نیاز پیدا خواهد کرد، مخصوصاً اگر می‌خواهید از یک ایکس باکس وان یا PlayStation 4 هم استریم کنید و هم استریمتان را ضبط کنید. و در انتها به یک نرم افزار قدرتمند نیاز دارید تا تمام ورودی‌های شما را کنترل و مدیریت کند – میکروفون، وب کم، صحنه‌های درون بازی و دیگر عناصر ویدیویی – و همه را به صورت جمعی به درقالب یک استریم به تماشاگران نشان دهد.

سخت افزار مورد نیاز برای استریم کردن:

چه بخواهید که در توییچ استریم کنید یا این که ویدیوهای Let’s Play برای یوتیوب درست کنید، ابتدا باید یک سری تجهیزات را تهیه کنید. حتی قبل از این که بحث نرم افزار را کنیم، ابتدا باید مطمئن شوید که شما تجهیزات با کیفیت و مناسبی برای ضبط ویدیو و صدا دارید، تا این گونه بتوانید با تماشاگران تعامل کنید.

میکروفون

شاید برای چت‌های درون بازی میکروفون هدست یا میکروفون ساده‌ی شما کافی باشد و کار شما را پیش ببرد، ولی اگر قصد درست کردن ویدیوها یا استریم‌های Let’s Play داشته باشید، ابتدا باید یک میکروفون با کیفیت تهیه کنید.

ما به شما میکروفون Blue Yeti (با قیمت حدود 130 دلار) را پیشنهاد می‌کنیم، این میکروفون از جمله تجهیزات محبوب میان استریمرها است که می‌توان برای استریم کردن بر آن اتکا کرد. در این میکروفون شما می‌توانید حالت‌های مختلفی برای ضبط صدا انتخاب کنید، و همچنین به صورت مستقیم می‌توانید نرخ صدای هدفون را تنظیم کنید، صدا را قطع کنید و بلندی ضبط صدا را کنترل کنید. این میکروفون از طریق یک کابل USB به کامپیوتر وصل می‌شود و نیازی به نرم افزار اضافه‌ای برای راه اندازی آن ندارید.

وب کم

پس از آن که درباره‌ی تجهیزات ضبط صدایتان تصمیم گرفتید، به یک وب کم نیز نیاز پیدا خواهید کرد تا چهره‌ی شما را در حین بازی ضبط کند.

اکثر دوربین‌های DSLR را می‌توان به عنوان یک وب کم استفاده کرد، تنها باید آن‌ها را با کابل USB به کامپیوتر وصل کنید. پس اگر یکی از این دوربین‌ها را دارید می‌توانید از آن به جای وب کم استفاده کنید، چرا که این دوربین‌ها نیز می‌توانند حرفه‌ای‌ترین کیفیت را برای استریم شما به وجود بیاورند.

اگر که دوربین DSLR ندارید و حتی قصد خرید یکی از آن‌ها را ندارید، در بازار می‌توانید از تعداد بسیار وب کم‌های با کیفیت یکی را انتخاب کنید. ما به شما وب کم Razer Kiyo را پیشنهاد می‌کنیم (با قیمت حدود 100 دلار.) این وب کم قدرتمند به راحتی به مانیتور شما وصل می‌شود و شما را قادر می‌سازد که با کیفیت 1080p استریم کنید. این وب کم دارای یک حلقه‌ی نور LED است که با آن می‌تواند کیفیت ضبط چهره‌ی شما را بالا ببرد و در کل کیفیت استریم را بهبود ببخشد.

کارت Capture

حال دیگر تجهیزات مورد نیاز برای استریم کردن را دارید. استریم کردن در کامپیوتر آسان است، تنها چیزی که به آن نیاز دارید نرم افزار مناسب است. ولی اگر بخواهید از ایکس باکس استریم کنید، آن وقت باید چه کرد؟ در این صورت، شما به یک کارت Capture نیاز پیدا خواهید کرد. در این زمینه شما دو گزینه در جلویتان دارید: کارت Capture اینترنال که در کیس کامپیوترتان نصب می‌شود، و کارت Capture اکسترنال که به کامپیوتر و کنسولتان با استفاده از کابل HDMI وصل می‌شود.

کارت Capture اینترنال

کارت‌های Capture اینترنال یک خوبی دارند، این نوع کارت‌ها قسمتی از کاری که دیگر سخت افزارهای کامپیوتر باید انجام بدهد را خودش انجام می‌دهد، و می‌تواند با کیفیت و بهره‌وری بالاتر استریم شما را ضبط کند. اگر که می‌توانید یکی از این کارت‌ها را در کامپیوتر مخصوص ضبط استریمتان نصب کنید، می‌توانید به راحتی هم وقایع درون بازی‌های کامپیوتر و هم بازی‌های کنسول را ضبط کنید، بدون آن که نیازی به تقسیم کردن قدرت کامپیوترتان بین بازی و نرم افزار ضبط استریمتان باشد.

ما به شما کارت AVerMedia Live Gamer HD را پیشنهاد می‌کنیم. این کارت به شما قابلیت ضبط بازی‌تان تا کیفیت 1080p را می‌دهد و قیمت آن نیز مناسب است. این کارت دارای پورت‌های خروجی و ورودی HDMI است و همچنین دارای دکمه‌ای به نام Hot Button است که با آن حتی اگر در حین بازی هم باشید می‌توانید به صورت آنی شروع به ضبط کردن کنید. در این کارت چراغ‌های LEDیی وجود دارد که در صورتی که پخش زنده‌ی استریم فعال باشد به شما اطلاع می‌دهد.

کارت AVerMedia Live Gamer HD با سرویس‌های Ustream، TwitchTV و XSplit سازگار است، و برای هر کسی که در ضبط یا استریم کردن بازی‌هایش جدی است کارتی ایده آل است. قیمت این کارت حدود 130 دلار است.

کارت Elgato HD60 Pro (با قیمت 179 دلار) از دیگر کارت‌های Capture اینترنال است که در خرید این تجهیزات باید در نظر گرفت. این کارت می‌تواند بازی‌های شما را در Playstation 4، ایکس باکس وان یا Wii U با کیفیت 1080p و 60 فریم بر ثانیه استریم و ضبط کند و نرخ Latency آن بسیار پایین است. این کارت حتی می‌تواند هم زمان هم ضبط و هم استریم کند. در خود کارت HD60 سرویس‌های استریم توییچ و یوتیوب تعبیه شده‌اند که در کنار آن قابلیت اضافه کردن گزارش زنده از بازی و استفاده از وب کم و سایر را به شما می‌دهد. در کل، این کارت ترکیبی عالی از سادگی و کیفیت است.

تنها مشکل کارت HD60 Pro، نرم افزار ویرایش ویدیوی همراه آن است که فاقد چندین ویژگی و قابلیت‌های کلیدی هر نرم افزار ویرایش ویدیو است. اگر درباره‌ی کیفیت استریم‌هایتان جدی هستید و می‌خواهید که با بالاترین کیفیت ممکن استریم کنید، کارت HD60 Pro شما را قطعاً شگفت زده خواهد کرد، البته تا وقتی که نرم افزار دیگری برای ویرایش ویدیوهایتان مانند نرم افزار Adobe Premiere دارید.

کارت Capture اکسترنال

اگر قصد استفاده از یک لپ تاپ برای استریم کردن دارید، نصب کردن کارت Capture اینترنال درون آن ممکن نیست. ولی به جای کارت‌های اینترنال می‌توان از کارت‌های اکسترنال استفاده کرد. ما به شما کارت Elgato Game Capture HD60 S (با قیمت حدود 160 دلار) را پیشنهاد می‌کنیم. این کارت با تمام کنسول‌های مدرن سازگار است و می‌تواند با کیفیت 1080p در 60 فریم بر ثانیه از صفحه‌ی بازی شما ویدیو ضبط کند.

برای استفاده از این کارت، آن را با کابل USB به کامپیوترتان وصل کنید (این کارت از USB-C استفاده می‌کند) و کنسول را به ورودی HDMI این کارت و تلویزیون یا صفحه نمایش را به خروجی HDMI این کارت وصل کنید. حال دیگر می‌توانید از بازیتان بدون لگ یا کندی لذت ببرید و هم زمان بازی خود را ضبط و استریم کنید. این کارت دارای ویژگی Flashback Recording است، با این ویژگی می‌توانید تا پنج دقیقه قبل از زمان حال را ضبط کنید، که در مواقعی که در بازی اتفاقی هیجان انگیز رخ می‌دهد و شما فراموش کرده‌اید که ضبط را فعال کنید بسیار کارآمد است.

اگر که از PS4 یا ایکس باکس وان دارید و می‌خواهید چت درون بازی را همراه با ویدیوی بازیتان ضبط کنید، با استفاده از Elgato Chat Link (به قیمت 10 دلار) می‌توانید این کار را انجام دهید. این دستگاه بین کنسول و میکروفون شما قرار می‌گیرد و صدای شما را در استریمتان قرار می‌دهد، می‌توان گفت این یکی از تجهیزات ضروری برای استریم کردن از کنسولتان است.

نرم افزار مورد نیاز برای استریم کردن:

تا اینجا مشخص شد که چه سخت افزاری برای استریم کردن نیاز دارید: میکروفون، وب کم و یک کارت Capture. حال به قدم نهایی می‌رسیم و آن نرم افزاری است که برای ضبط و استریم به آن نیاز دارید.

نرم افزارهای XSplit

XSplit دارای دو اپلیکیشن است که تمام نیازهای نرم افزاری شما را برای استریم کردن رفع می‌کند.

با اپلیکیشن XSplit Broadcaster می‌توانید ظاهر استریمتان را سفارشی سازی کنید، وب کم و بازیتان را در آن تعریف کنید، پیکربندی در استریم را تغییر دهید و شروع به استریم کردن کنید.

اپلیکیشن XSplit Gamecaster حتی این کار را آسانتر می‌کند، با یک کلیک می‌توانید ضبط یا استریم را آغاز کنید یا به سرعت یک وب کم به استریم اضافه کنید. در این اپلیکیشن از کلیدهای chroma نیز پشتیبانی می‌شود. اپلیکیشن‌های XSplit سرویس‌های توییچ، یوتیوب و Livestream را پشتیبانی می‌کنند، بر اساس میلتان هر کدام از این سه سرویس را می‌توانید انتخاب کنید.

دانلود و استفاده از XSplit برای استریم کردن رایگان است، البته می‌توانید لایسنس 36 ماهه‌ی Personal یا Professional را با پرداخت ماهیانه خریداری کنید، اگر که بعدها به یک استریمر حرفه‌ای تبدیل شدید، خرید یکی از این دو لایسنس را حتماٌ در نظر بگیرید.

نرم افزار (Open Broadcaster Software (OBS

اگر به دنبال نرم افزاری رایگان و متن باز برای ضبط ویدیو و استریم کردن هستید، نرم افزار Open Broadcaster Software گزینه‌ی مناسبی برای شماست.

از ان جایی که این نرم افزار متن باز است، قطعاً بهترین گزینه‌ای که می‌توانید انتخاب کنید نیست، ولی این نرم افزار کاملاً رایگان است و دارای پلاگین‌هایی است که کاربران این نرم افزار برایش ساخته‌اند. این نرم افزار دارای دو نسخه‌ی Classic (فقط ویندوز) و Studio (ویندوز، مک و لینوکس) است که می‌توانید بر اساس نیازتان یکی از آن‌ها را انتخاب کنید.

نرم افزار Gameshow

اگر به دنبال نرم افزاری هستید که راه اندازی آن بسیار ساده است و دارای ویژگی‌ها و قابلیت‌های گوناگون است، نرم افزار Gameshow گزینه‌ای ایده آل برای شماست.

Dynamic Editing شما را قادر می‌سازد در حین استریم، استریمتان را سفارشی سازی کنید، و در آن قالب‌ها و ویجت‌هایی وجود دارند که با آن‌ها می‌توانید با شبکه‌های اجتماعی و تماشاگرانتان در ارتباط باشید. می‌توانید به صورت آنی استریم را در سرویس‌های یوتیوب و توییچ شروع کنید و یا این که از گیم پلی بازیتان ویدیو ضبط کنید و بعداً آن را آپلود کنید. این نرم افزار هم با ویندوز و هم با مک سازگار است و دستگاه‌های دیگر مانند ایکس باکس و Playstation را نیز پشتیبانی می‌کند.

نرم افزار Gameshow پکیج کاملی است ولی در عین حال گرانترین گزینه است، اشتراک ماهیانه‌ی این نرم افزار 8.99 دلار است و با خرید اشتراک سالیانه می‌توانید 15 درصد تخفیف دریافت کنید.

234 پست
مسعود پاکراه
مطالب مرتبط
تبلیغات
دیدگاه کاربران
love ps4
پاسخ دهید شنبه 18 فروردین 1398

سلام
یک سوال داشتم
اگر از کارت کپچر برای کنسول کنی نمیشه هم به مانیتور هم به کارت کپچر (کنسول فقط یک پورت HDMI داره) اونموقع باید چیکار کرد؟
باید تبدیل بخریم؟

love ps4
پاسخ دهید شنبه 18 فروردین 1398

داداش مطلب رو یه بار دیگه خوندم جواب سوالمو گرفتم😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂یه سوال دیگه داشتم چجوری تعیین کنیم تصویرمون کجا باشه ؟بعد از ضبط منظورم؟

مهرداد
پاسخ دهید شنبه 3 شهریور 1398

سلام داداش .ببین من توی OBS میدونم اینو.اگر بری اون پایین برنامه و + رو بزنی و بعدش بزنی رو وب کم یا دوربین میبینی که یه تصویر کوچیک روی صفحه اولت باز میشه و میتونی ازونجا انازه رو به دلخواه درست کنی ….

برای نوشتن دیدگاه می توانید به حساب کاربری خود وارد شوید ورود ارسال نظر به صورت مهمان
برچسب ها: , , , , , , , , , ,