دستهٔ بازی، قطعه ای از کنسول است که یک بازی‌کننده با آن زندگی می‌کند. آن را همیشه در دست‌هایش دارد و کنسول خود را به‌وسیله آن و بدون حتی نگاه کردن به آن می‌تواند کنترل کند. درست زمانی که بازی به مراحل حساس می‌رسد، دست‌ها بر روی دسته عرق می‌کنند و زمانی که چیزی درست پیش نمی‌رود اولین قطعه‌ای که خشم گیمر را متحمل شده و به گوشه‌ای پرتاب می‌شود، دستهٔ بازی است. مایکروسافت کلید جایی را در اختیار بازی کننده‌ها قرار داده است که می‌تواند آن‌ها را بیش‌ازپیش عاشق دسته‌های بازیشان نماید. جایی به نام Xbox Design LAb. در این محل دسته‌های شخصی‌سازی‌شده شما ساخته می‌شوند. طبق گفته مایکروسافت در نمایشگاه E3 امسال، ۸۰ میلیون ترکیب رنگی برای ساخت دسته اکس باکس می‌توان ایجاد نمود. البته طبق تجربه ما، استفاده از رنگ‌های ساده به این که دسته آبرومندی داشته باشید بسیار کمک خواهد کرد اما به‌هرحال شما مجاز هستید از انتخاب‌های بی‌شماری استفاده نمایید.

پروسهٔ طراحی در هفت مرحله خلاصه می‌شود: انتخاب رنگ برای بدنه دسته، Bumper ها و Trigger ها (کلیدهایی که در ناحیه R و L شناخته می وند)، D-Pad (یا همان کلیدی که چهار جهت دارد)، Thumbstick ها (ما به نام جویستیک می‌شناسیم)، کلیدهای منو و Face (کلید Face همان چهار کلیدی هستند که با حروف مشخص شده اند) و درنهایت پنل پشتی. یک رنگین‌کمان ۱۵ رنگ برای بدنه دسته، پنل پشتی و D-Pad قابل گزینش است.

controllerx3

Thumbstick ها هشت انتخاب، کلیدهای Face پنج انتخاب و کلید منو چهار انتخاب رنگ را برای شما ممکن می‌سازند. این انتخاب‌ها یعنی شما ترکیبات رنگی بی‌شماری را می‌توانید ایجاد کنید. می‌توانید از رنگ‌های عجیب‌وغریب استفاده کنید به‌طوری‌که چشم را از فاصله‌ای دور خیره کند و یا در صورت این‌که طرفدار نوستالژی باشید می‌توانید یک دسته ساده شبیه به دسته‌های اولیه اکس باکس ۳۶۰ درست کرده و با آن خاطره بازی کنید. البته گاهی انتخاب کردن سخت هم می‌شود، شما باید برای Thumbstick ها یک رنگ انتخاب کنید، شرایط برای کلیدهای منو و ویو نیز همین‌گونه است و هر چهار کلید Face نیز باید یک رنگ داشته باشند. بنابراین نمی‌توانید به‌طور مثال برای کلید X یک رنگ و برای کلید Y رنگ دیگری انتخاب نمایید.

custom controller

متأسفانه درپوش باتری قابل رنگ‌بندی نیست و با توجه به این‌که فضای زیادی از پنل پشتی را اشغال کرده است، یک نکته منفی به شمار می‌رود. این را در نظر داشته باشید که کلید ساخت یک دسته اکس باکس شخصی‌سازی‌شدۀ زیبا صبر و حوصله است. البته که می‌توانید دسته‌ای با رنگ‌های بسیار زیاد درست کنید ولی اگر کمی حوصله به خرج بدهید، دسته شما بدون استفاده افراطی از رنگ‌ها می‌تواند بسیار متوازن و هارمونیکال باشد.

controllerx

با پرداخت ۱۰ دلارِاضافه می‌توانید، کلماتی را بین D-Pad و ThumbStick سمت راست به‌صورت حک‌شده بر روی دسته داشته باشید. اما قبل از آن لازم است یادآوری کنیم که اجازه حک کردن کلمات حاوی دشنام را نخواهید داشت. درواقع کلمات حاوی خشونت را هم نمی‌توانید برگزینید. به‌هرحال بهتر بود که مایکروسافت هم در این زمینه و هم درزمینهٔ رنگ‌ها کمی دست مشتریان رابیشتر باز می‌گذاشت. بعد تأیید از نهایی رنگ‌ها، می‌توانید یک رندر ۳۶۰ درجه از دسته‌ای که ساخته‌اید را مشاهده نمایید. همچنین به‌محض آنکه رنگی را تغییر دهید، آن را می‌توانید در رندر ۳۶۰ درجه مشاهده نمایید.

controllerx2

قطعاً قیمت ۸۰ یا ۹۰ دلار برای یک دسته بازی بسیار گزاف محسوب می‌شود ولی اگر آن را با دیگر شرکت‌هایی که به ارائه دسته‌های بازی شخصی‌سازی‌شده می‌پردازند، مقایسه کنید، بسیار مناسب‌تر است. به‌عنوان‌مثال تهیه یک دسته شخصی‌سازی‌شده شرکت Evil Controllers میانگین حدود ۲۵۰ دلار هزینه روی دست شما خواهد گذاشت. بعد از تأیید نهایی طرح خود یک ایمیل برای شما ارسال می‌شود که مشخصات سفارش در آن قیدشده است. حالا اگر در ایالات‌متحده باشید، کافی است چند روز دیگر را با دسته الیت خود بازی کنید تا نسخهٔ اختصاصی برای شما ارسال شود.

منبع : وینفون
306 پست
حسین محمدزاده
لیسانس مدیریت. (تکنولوژی دوست داشتنی ترین چیز در دنیا است)
مطالب مرتبط
در مای نوکیا بخوانید
دیدگاه کاربران
dante14
پاسخ دهید دوشنبه 27 تیر 1395

دوستانی که لومیا ۸۳۰ دارن مشکل پلک زدن صفحه نمایششون تو بیلد آخر ویندوز ۱۰ رسمی حل شده؟ بیلد ۴۹۴

  mohAmad
  پاسخ دهید دوشنبه 27 تیر 1395

  ۶۵۰ دارم وقتی داغ میکنه پلک میزنه صفحه نمایش
  امیدوارم فقط مشکل از سخت افزار نباشه

   مهدی اخلاقی
   پاسخ دهید دوشنبه 27 تیر 1395

   بنده ۹۳۰ دارم مشکل پلک زدن رو هم دارم بیلد ۱۴۳۹۰.
   مشکل نرم افزاریه چون رو ۸.۱ همچین مشکلی نداشتم.

  rsgomez
  پاسخ دهید دوشنبه 27 تیر 1395

  من این بیلد رو دارم لومیا ۶۳۰ ولی مشکل پلک زدن رو ندارم

برای نوشتن دیدگاه می توانید به حساب کاربری خود وارد شوید ورود ارسال نظر به صورت مهمان
برچسب ها: , , , , , , , , , ,