Microsoft-Word Top

همان طور که می دانید گاهی نیاز است تا متون یا تصاویر را از فایل های word یا powerpoint استخراج کنیم. امروز با بخش پنجم و آخرین بخش از مجموعه آموزش های استخراج محتوا از فایل های آفیس در خدمت شما هستیم. با ما همراه باشید. همان طور که در قسمت های قبل گفتیم بسیاری از افراد برای خارج کردن متون یا تصاویر از روش ساده  copy/past استفاده می کنند. اما ما در این آموزش ها سعی داریم تا راهکار های دیگری را به شما آموزش دهیم که قطعاً در استخراج فایل های دارای حجم زیاد به کار می آید.

توجه در این پست ما تنها از فایل های word استفاده کردیم، روند کار در برنامه های دیگر نظیر powerpoint و Excel یکسان است.

آموزش استخراج متن ساده به صورت یک فایل XML :

۱. فایل DOCX را که قبلا ذخیره کرده اید را باز کرده و به بخش File > Save As > Computer > Browser رفته و در قسمت save as Type گزینه ی Plain Text را انتخاب کنید. (توجه داشته باشید که برای فایل هایی که فرمت آن ها XLSX است باید به صورت Text ذخیره شوند.)

Extract Plaintext Instead of XMLExtract Plaintext Instead of XML-2

۲. به همین راحتی فایل ذخیره شده در محل فایل اصلی با نام یکسان و با فرمت txt. به صورت متن ساده و بدون فرمت و تصویر ذخیره شده است که می توانید از آن در هرجا که می خواهید استفاده کنید.

Extract Plaintext Instead of XML-3Extract Plaintext Instead of XML-4

به آخرین بخش از این سری آموزش ها رسیدیم، اگر شما  هم روش های دیگری را برای استخراج متن و تصویر از محتوای فایل های آفیس می دانید آن را با ما در کامنت ها به اشتراک بذارید.

منبع :

HONGKIAT

110 پست
حسام یزدانی
مطالب مرتبط
در مای نوکیا بخوانید
دیدگاه کاربران
هنوز دیدگاهی ثبت نشده
برای نوشتن دیدگاه می توانید به حساب کاربری خود وارد شوید ورود ارسال نظر به صورت مهمان
برچسب ها: , , , , ,