Microsoft-Word Top

همان طور که می دانید گاهی نیاز است تا متون یا تصاویر را از فایل های word یا powerpoint استخراج کنیم. امروز با بخش دوم از مجموعه آموزش های استخراج محتوا از فایل های آفیس با شما هستیم. با ما همراه باشید. همان طور که در قسمت قبل گفتیم بسیاری از افراد برای خارج کردن متون یا تصاویر از روش copy/past استفاده می کنند. اما ما در این آموزش ها سعی داریم تا راهکار های دیگری را به شما آموزش دهیم که قطعاً در استخراج فایل های دارای حجم زیاد به کار می آید.

توجه:  در این پست ما تنها از فایل های word استفاده کردیم، روند کار در برنامه های دیگر نظیر powerpoint و Excel یکسان است.

آموزش استخراج تصویر از تک فایل های DOC، PPT و XLS :

اگر شما قصد استخراج تصاویر از فایل های آفیس با فرمت های قدیمی را دارید، ترفندی که در آموزش قبلی گفتیم کار نخواهد کرد. شما برای انجام این کار باید از برنامه Office Image Extraction استفاده کنید. این برنامه از تمام نسخه های مایکروسافت آفیس حتی نسخه های پیش از ۲۰۱۲ نیز سازگار است و با فایل های تکی و چندتایی هم کار میکند.

۱. برنامه Office Image Extraction Wizard را دانلود کرده و نصب کنید.

Office Image Extraction Wizard۲. حالا سندی را که می خواهید تا تصاویر از آن استخراج شود انتخاب کنید (برای مثال ما آن را درون پوشه ای که نامش را Ch1.doc نوشته بودیم قرار دادیم.) سپس در بخش output folder یک پوشه را انتخاب کنید. شما میتوانید با تیک دار کردن گزینه Create a folder here یک پوشه واحد برای تمام تصاویری که استخراج شده بسازید. بعد از انجام مراحل بر روی کلید Next کلیک کنید.

Office Image Extraction Wizard-2۳. برروی Start کلیک کنید تا فرایند خارج کردن عکس ها آغاز شود.

Office Image Extraction Wizard-3۴. بعد از به اتمام رسیدن پروسه استخراج سازی تصاویر بر روی Click here to open destination folder کلیک کنید تا پوشه output folder که پیش تر انتخاب کرده بودیم باز شود.

Office Image Extraction Wizard-4

۵. همانطور که می بینید، برنامه تمام تصاویر را در پوشه Ch1 ذخیره کرده است.

Office Image Extraction Wizard-5۶. در داخل پوشه هم تصاویر استخراج شده توسط برنامه ذخیره شده است.

Office Image Extraction Wizard-6

قسمت دوم از این مجموعه آموزش ها هم تموم شد، ما رو در قسمتهای بعدی دنبال کنید و نظراتتون رو با ما به اشتراک بذارید.

دانلود
اطلاعات
  • حجم : 2 مگابایت
منبع :

HONGKIAT

110 پست
حسام یزدانی
مطالب مرتبط
در مای نوکیا بخوانید
دیدگاه کاربران
هنوز دیدگاهی ثبت نشده
برای نوشتن دیدگاه می توانید به حساب کاربری خود وارد شوید ورود ارسال نظر به صورت مهمان
برچسب ها: , , , ,