facebook

محتوای نامناسب فضای وب بسیار زیاد است و کشور ایران هم دچار این معضل و مشکل است و علاوه بر ایران شاید کشورهای مسلمان دیگر نیز این چنین دغدغه هایی را داشته باشند و برای نسل آینده خود نگران هستند. محتوایی که بدون هیچ نظارتی از طرف انواع و اقسام تفکر داخل فضای مجازی پخش می شود. حالا با تلاش های دولت بنگلادش سه شرکت مایکروسافت، فیس بوک و گوگل به درخواست بنگلادشی ها پاسخ مثبت دادند

دولت بنگلادش قبلا واتس اپ، پیام رسان فیس بوک را به مدت ۲۲ روز مسدود کرده بود و به فیس بوک اعلام کرده بود برای اینکه این نرم افزارها در دسترس قرار بگیرند بایستی از قوانین داخلی این کشور پیروی شود. همچنین در مذاکراتی که با گوگل انجام شد، این شرکت هم با درخواست حذف ویدئوهای نامناسب از یوتیوب برای این کشور موافقت کرد و قرار است در طی ۴۸ ساعت این محتوا حذف شود. همچنین مایکروسافت در این راه به این دولت کمک خواهد کرد.

دولت این کشور در تلاش است تا با کمک های انجام گرفته و تیمی که تشکیل داده، زبان توهین آمیز و رکیک را در سطح اینترنت کم کند. البته در موفقیت این مذاکرات، توافق جدید غول های فن آوری آمریکا با اتحادیه اروپا برای مقابله با گسترش گفتگوهای رکیک و بد اخلاقی های آنلاین بی تاثیر نبوده است.

دولت ایران نیز درصدد است تا با مذاکراتی که با این شرکت ها انجام می دهد بتواند کنترلی بر فضای مجازی و محتوای نامناسب آن داشته باشد که هنوز نتایج دقیقی از این گفتگوها منتشر نشده است. امیدواریم با کمک یگدیگر و فرهنگسازی در سطح فضای وب، زبان مودبانه و با احترام را گسترش دهیم.

منبع :

HINDUSTANTIMES

1318 پست
هادی اکبری زاده
هدف ما، غلبه بر کارهای قبلیمان... پیش به سوی آینده با مایکروسافت
مطالب مرتبط
دیدگاه کاربران
HOIIIIN
پاسخ دهید دوشنبه 23 خرداد 1395

هیچکدوم داخل ایران رفع فیلترینگ نمیشن! چون اصن بحث محتوای نامناسب و الفاظ رکیک در میون نیست بحث چیز دیگست

  ایمان
  پاسخ دهید دوشنبه 23 خرداد 1395

  من نمیدونم چرا افکار ایرانی ها اینجوری شده اینقدر توی فضای مجازی اعتماد نسبت به کشور کم شده !
  هر کشوری یک سری سیاست ها داره حالا چه خوب چه بد ! ایران هم از این قائده مستثنی نیست !
  حالا هر جور دوست دارین فکر کنین .

  RedDeath
  پاسخ دهید دوشنبه 23 خرداد 1395

  بحث سر چیه پس مهندس ؟

برای نوشتن دیدگاه می توانید به حساب کاربری خود وارد شوید ورود ارسال نظر به صورت مهمان
برچسب ها: , , , ,