gameroom-for-windows

امروز فیس‌بوک رسما از سرویس Gameroom برای ویندوز رونمایی کرد. این برنامه که به‌صورت کاملا اختصاصی برای ویندوز طراحی شده است، در دسترس تمام کاربران سراسر جهان قرار دارد. توسط این برنامه، کاربران می‌توانند به تجربه‌ی عناوین ساخته‌شده برای پلتفرم ویندوز یا بازی‌های تحت‌وب بپردازند. در ادامه برای کسب اطلاعات بیش‌تر با وینفون همراه باشید.

فیس‌بوک با عرضه‌ی این برنامه، رسما رقابت با اکس‌باکس و شبکه‌ی استیم را آغاز کرد. با اینکه اکس‌باکس و استیم صدها میلیون کاربر فعال دارند اما فیس‌بوک بیش‌از ۱ میلیارد کاربر را در اختیار دارد و قصد دارد با بهره بردن از این تعداد کاربر، Gameroom را ترقی دهد. همان‌طور که انتظار می‌رفت، فیس‌بوک ۳۰ درصد از مبلغ بازیِ خریداری شده‌ی کاربر را برای خود بر می‌دارد و مابقی به سازندگان بازی تحویل داده می‌شود.

facebook universal app

همچنین ساخت بازی‌های بومی(Native) برای پلتفرم Gameroom فیس‌بوک، مزایایی را نیز برای توسعه‌دهندگان دارد که شما می‌توانید در زیر ملاحظه کنید.

  • Gameroom برای رایانه‌های گیمینگ بر روی گیم‌پلی بازی تمرکز کرده است و از ارائه‌ی گیم‌پلی‌ای اختصاصی و همه‌جانبه اطمینان حاصل می‌کند.
  • توسعه بازی برای این پلتفرم به زمان کم‌تری نیازمند است؛ روش استفاده شده در این پلتفرم نسبت به HTML5 بهتر و آسان‌تر است و راه‌حل‌های بهتری را برای مدیریت حافظه، عیب‌یابی و شبکه در اختیارتان قرار می‌دهد.
  • بازی‌های بومی(Native) عملکرد بهتری و سریع‌تری را هنگام اجرا و مصرف حافظه از خود نشان می‌دهند.

اگر قصد دارید از این پلتفرم استفاده کنید می‌توانید از طریق این لینک، Gameroom را دریافت کنید.

منبع :

MSPOWERUSER

385 پست
كيان زرعكانی
دبیر بخش اکس‌باکس در وب‌سایت وینفون
مطالب مرتبط
در مای نوکیا بخوانید
دیدگاه کاربران
هنوز دیدگاهی ثبت نشده
برای نوشتن دیدگاه می توانید به حساب کاربری خود وارد شوید ورود ارسال نظر به صورت مهمان
برچسب ها: , , , , , , , , , , , , , ,