windows 10 mobile

می گویند ویندوز فون کابوس هکر هاست، اما این مجرمان سایبری همیشه وقتی پای اطلاعات کاربران در میان باشند خلاق هستند و از هیچ تلاشی مضایقه می کنند تا به آن دست یابند. این بار استور ویندوز فون مورد حمله برنامه های جعلی قرار گرفته است که تلاش می کنند با سوءاستفاده از نام برنامه های محبوب به اطلاعات خصوصی کاربران مانند رمز حساب کاربری آنان دست پیدا کنند. در ادامه با وینفون همراه باشید.

اکثر این برنامه های جعلی برای متقاعد کردن کاربران به دانلود، از نام برنامه های نام آشنا استفاده می کنند. بنابراین تا زمانی که از جعلی نبودن این برنامه ها مطمئن نشده اید، آن ها را نصب نکنید. یکی از این برنامه ها “Tweetium” است که در حال حاضر بهترین کلاینت توییتر برای ویندوز فون است. تیم توسعه دهنده این برنامه به کاربران هشدار داده است که برنامه جعلی “(Tweetium Beta (free” را نصب نکنند:

هشدار: برنامه جعلی “(Tweetium Beta (free” که در استور ویندوز ۱۰ موبایل است را نصب نکنید. یک کلاهبردار در تلاش است تا رمز توییتر شما را به دست بیاورد.

طبق اظهارات نویسنده سایت Neowin، همین توسعه دهنده موفق شده است ۳۰ برنامه جعلی دیگر را در استور ویندوز فون منتشر کند. از آن جایی که از نام برنامه های پرطرفدار استفاده شده است ممکن کاربران فریب این برنامه ها را بخورند و آن ها را دانلود کنند. با اولین تلاش برای وارد کردن حساب کاربری در یکی از این برنامه ها، انگار رمز خود را دو دستی تقدیم این کلاهبردار کرده اید.

مایکروسافت از این رخداد آگاه هست و این برنامه ها از استور حذف شده اند. اما در وهله اول درک چگونگی راه یافتن این برنامه ها به استور با توجه به این که پیش تر نیز اتفاقات مشابه ای رخ داده است سخت است. تعداد برنامه های اسپم و کلون همیشه یکی از مشکلات مایکروسافت بوده است. گرچه مایکروسافت بسیاری از این برنامه ها را از استور حذف کرده است ولی هنوز با استوری که جایی برای چنین برنامه هایی نداشته باشد فاصله داریم. مایکروسافت باید برای این مشکل راه حلی کارآمد بیابد. مخصوصاً اکنون که سیستم عامل موبایل جدیدش، ویندوز ۱۰ موبایل به زودی در دسترس کاربران قرار خواهد گرفت.

ویندوز ۱۰ موبایل با استور یونیورسال همراه است و برنامه های یونیورسال توسعه داده شده ی درون آن بر روی رایانه ها نیز اجرا می شوند، بنابراین دور نگه داشتن استور از دسترس این برنامه های مخرب باید در اولویت باشد.

منبع :

SOFTPEDIA

184 پست
میلاد مقدس
دانشجو، علاقه مند به هر شرکتی که برای پیشرفت تکنولوژی تلاش می کنه.
مطالب مرتبط
در مای نوکیا بخوانید
دیدگاه کاربران
Ali ReVolt
پاسخ دهید دوشنبه 3 آذر 1394

امنیت ؟ 😀

Beravandi
پاسخ دهید دوشنبه 3 آذر 1394

بنده دیروز ارائه ای داشتم در مود بدافزارها، جمله آخری که داشتم این بود، امنیت هیچ وقت مطلق نیست، پس مراقب خودمون، رفتارمون و عملکردمون باشیم.

wiky
پاسخ دهید دوشنبه 3 آذر 1394

این خبر ماله چند روز قبله.اتفاقا این خبررو خودم تو سایت [censored] کپی ودراینجا دراختیار کاربران گذاشتم تا اطلاع رسانی بشه.ولی خیلی از کار برها بهشون برخورد وگفتن شایعس وبا منیع خبر ذکر کردم.حالا دیدید که صحت داشت.فقط خواستم اینو یگم که فعالیت کاربران این سایت با سایر سایتهای ویندوزی با چند روز تاخیره.دوستان فعالیتشون رو بیشتر کنن لطفا.

faceless void
پاسخ دهید دوشنبه 3 آذر 1394

التبه گوگل پلی هیچ بد افزاری نداره و همه نرم افزارا عالی … کسی که این برنامه ها رو پیدا کرده یادش رفته لینک بذاره

محمد
پاسخ دهید دوشنبه 3 آذر 1394

شخصا عشق وینفونم ولی این صحبت یعنی هرکی برنامه بنویسه بدون هماهنگی با مایکی میزاره رو استور؟…به همین سادگی؟و چند وقت بعد مایکی متوجه میشه؟
اگه این باشه که فاجعس وضع از اندروید هم بدتره…

سعید
پاسخ دهید دوشنبه 3 آذر 1394

فکر کنم برنامه هاتس پات شیلد هم جزوشون باشه

    ali
    پاسخ دهید دوشنبه 3 آذر 1394

    اشتباه میکنینهات اسپات رسمی هست خواهشا شایعه درست نکنید

شهریار
پاسخ دهید سه شنبه 4 آذر 1394

کجا اسپمارو حذف کرده؟
الان چندین ماهه هی یسری بازی با اسمای عجیب غریب میدن که همشون یه چیزه و کلا طرف سورسشونو کپی پیست کرده خودمم چندین موردشونو گزارش دادم ولی انگار مایکی نمیخواد اینارو برداره چون هر روز زیاد تر میشن

faryad
پاسخ دهید سه شنبه 4 آذر 1394

اگه مایکروسافت فکری برای ساختن برنامه های لازم و مهم که معروف هستند بکنه همچین مشکلاتی پیش نمیاد بنده تا حالا چندین موزد توی استور برنامه هایی همچون سایفون ، بی تالک ، تانگو و … رو دیدم که همش فیک و جعلی بود به دوستان توصیه میکنم قبل از نصب همچین برنامه هایی به حجم نرم افزار دقت کنید اگر زیر ۲ مگابایت بود جعلی هستن و نصب نکنید.

برای نوشتن دیدگاه می توانید به حساب کاربری خود وارد شوید ورود ارسال نظر به صورت مهمان
برچسب ها: , , , , , , , , ,