مدت زیادی از انتشار رسمی به روز رسانی فال کریترز ویندوز 10 توسط مایکروسافت نمی گذرد، ولی در همین مدت، این نسخه از ویندوز توانسته جایگاه بسیار خوبی پیدا کند. آمار و ارقام اخیر موسسه AdDuplex نشان می دهد که تا کنون روی 20.4 درصد از کامپیوترهای ویندوز 10 به روز رسانی فال کریترز نصب و اجرا شده که نسبت به آمار ماه اکتبر که این میزان 5.3 درصد بود، رشد چشمگیری داشته است. در ادامه با وینفون همراه باشید.

AdDuplex در گزارش قبلی خود اشاره کرده بود که به روز رسانی فال کریترز توانسته شروع طوفانی تری را نسبت به نسخه پیشین خود تجربه کند که در گزارش جدید نیز قابل مشاهده است.

بیشترین قسمت این افزایش سهم به روز رسانی فال کریترز را مهاجرت کاربران از نسخه کریترز تشکیل داده است. به روز رسانی کریترز در حال حاضر 63.5 درصد سهم دارد، که نسبت به رقم 74.6 درصد در ماه اکتبر، کاهش یافته است. به همین ترتیب، سهم به روز رسانی سالگرد نیز از 17.3 درصد به 13.6 درصد کاهش یافته است. نسخه 1511 ویندوز 10 نیز از 1.9 درصد به 1.5 درصد رسیده، در حالی که سهم نسخه 1507 با یک افت ناچیز، از 0.7 درصد به 0.6 درصد کاهش یافته است.

علاوه بر گسترش کلی به روز رسانی فال کریترز در میان جامعه ویندوز 10، AdDuplex یک آمار جالب نیز در مورد گسترش آن در میان تولید کنندگان ارائه کرده است. همان طور که می توان انتظار داشت، مایکروسافت با دستگاه های سرفیس خود، گوی رقابت را ربوده است، به طوری که بیش از 45 درصد از سرفیس ها تحت پوشش آخرین به روز رسانی قرار گرفته اند. در حدود 20 درصد از دستگاه های اکثر سازندگان دیگر، از قبیل دل، اچ پی، ایسوس و لنوو نیز در حال حاضر در حال اجرای این نسخه هستند.

در نهایت، این گزارش همچنین به تجزیه و تحلیل محبوب ترین دستگاه های سرفیس پرداخته که نشان می دهد سرفیس پرو 4 با 39.7 درصد سهم هنوز هم محبوب ترین مدل است. سرفیس پرو 3 با 21.7 درصد در جایگاه دوم قرار دارد و به دنبال آن، سرفیس 3 با سهم 10.4 درصدی قرار گرفته است. همچنین سرفیس پرو جدید نیز 9.2 درصد از این آمار را به خود اختصاص داده و سرفیس بوک نیز با 7.1 درصد سهم آن را دنبال می کند. سرفیس لپ تاپ نیز که مدت خیلی زیادی از عرضه آن نمی گذرد توانسته یک سهم 2 درصدی را در اختیار بگیرد. دستگاه جدید سرفیس بوک 2 نیز که برای اولین بار در این لیست ظاهر شده، 0.4 درصد سهم دارد.

شایان ذکر است که آمار AdDuplex بر اساس نمونه 5000 اپلیکیشن ویندوز استور که از SDK این موسسه استفاده می کنند به دست آمده است. بنابراین آمار واقعی می تواند تفاوت هایی جزئی داشته باشد.

آیا کامپیوتر ویندوز 10 شما نیز در حال اجرای به روز رسانی فال کریترز است؟

منبع :

WINDOWSCENTRAL

2236 پست
امیر زمانی
Only Windows
مطالب مرتبط
تبلیغات
در مای نوکیا بخوانید
دیدگاه کاربران
هنوز دیدگاهی ثبت نشده
برای نوشتن دیدگاه می توانید به حساب کاربری خود وارد شوید ورود ارسال نظر به صورت مهمان
برچسب ها: , , , , , , ,