اگر شما از جمله کسانی هستید که نسخه آزمایشی (بتا) بازی Fallout 76 را تجربه کرده‌اید و طی انجام آن موفق به باز کردن تروفی/اچیومنت خاصی شده‌اید و تا به حال فکر می‌کردید که آن به نسخه اصلی بازی نیز راه پیدا می‌کند و قرار نیست دوباره کارهایی که برای آزاد کردن آن کرده بودید را تکرار کنید، باید به شما بگویم که بیخود امیدوار هستید. تروفی/اچیومنت‌هایی که در نسخه بتای این بازی کسب کرده‌اید، قرار نیست به نسخه اصلی آن راه پیدا کند. جزئیات بیشتر را در ادامه بخوانید.

نسخه بتای عنوان Fallout 76 به دلیل این که شامل نسخه اصلی نیز خواهد شد، بسیار برجسته شده بود و سر زبان‌ها افتاده بود. خبرهای گذشته نشان می‌دهد که قرار بود به شما این اجازه را بدهد که هر مقداری که در نسخه بتای آن پیشروی کرده‌اید را به نسخه اصلی بازی منتقل کنید و در زمان عرضه این بازی ادامه آن را انجام دهید. به هر حال اگر این کاری است که برای انجام دادنش در حال برنامه ریزی کردن بودید (و یا پیش از این انجام داده‌اید)، باید هشدار دهم که هیچ یک از تروفی یا اچیومنت‌هایی که در این بازی به ازای انجام کارهای مختلف در نسخه بتای آن انجام داده بودید، به نسخه نهایی این بازی منتقل نخواهند شد و نباید بیخود به آن دل ببندید.

پیت هاینس (Pete Hines) یکی از سران ارشد استودیو بتزدا، اخیرا در حساب رسمی خود در شبکه اجتماعی توییتر تایید کرد که اچیومنت‌ها و تروفی‌های عنوان Fallout 76 مانند سابق فعال نخواهند شد و اگر شما برای چیزی در بازی نیاز به تروفی یا اچیومنت دارید، باید فعالیت مورد نظر و درخواست شده را به طور فعال در خود بازی انجام دهید.

البته که این موضوع و مشکل یا بهتر بگویم، دردسری است که ما همیشه با نسخه‌های بتا و نسخه‌های نهایی بازی‌ها داریم. علی رغم اعلام سازندگان برای این که هر تروفی و اچیومنتی که در نسخه بتای بازی به دست بیاورید، به نسخه نهایی آن انتقال داده خواهد شد، اما در عمل چنین چیزی محقق نمی‌شود. البته برخی از بازی‌هایی که دچار چنین مشکلاتی می‌شوند، سازندگان هم ادعایی بر این موضوع ندارند اما در Fallout 76 پیش از این دیده بودیم که اعلام شده بود تروفی‌های نسخه بتا به نسخه نهایی بازی راه پیدا خواهند کرد و این گزینه‌ای بود که قرار بود در اختیار بازی‌بازان قرار بگیرد.

این موضوع صراحتا و به روشنی عدم توانایی و صلاحیت تیم سازنده برای ساخت این بازی را نشان می‌دهد که قادر نیستند به قول‌هایی که خودشان داده‌اند وفا کنند و صحبت‌های خودشان را از یاد می‌برند. به هر حال عدم انتقال تروفی/اچیومنت‌های کسب شده در نسخه‌ی بتا، به نسخه نهایی دو حالت دارد، یا سازندگان این بازی صحبت‌های خود را فراموش کرده‌اند و باید قولی که داده بودند به آن‌ها یادآوری شود، یا این که واقعا از انجام این کار عاجز بودند که من خودم به شخصه فکر می‌کنم گزینه دوم صحیح است.

برای آن عده از کسانی که در بخش داستانی این بازی مقدار زیادی پیشروی کرده‌اند و یا شخصیت خود را به سطوح بالایی رسانده‌اند، این واقعا ضد حال بزرگی است که شاید خود من به شخصه دیگر انگیزه‌ای برای ادامه این بازی نداشته باشم. حال فکر کنید که قرار باشد با وجود همه پیشروی‌ها و تروفی‌هایی که کسب کرده‌اید، دوباره از اول شخصیت تازه‌ای بسازید و تمام آن کارها را از اول تکرار کنید. مخصوصا که تروفی‌های این بازی کمی سخت و زمان بر هستند، این موضوع واقعا دغدغه و مشکل بزرگی است که امیدوارم راه حلی برایش پیدا شود (چشم من که آب نمی‌خورد).

Fallout 76 تا به حال از جنبه‌های مختلفی نشان داده که یک بازی قابل اطمینان و اعتماد نیست و مشکلات زیادی سر تا پای آن را پوشانده که در صورت ادامه دار بودن آن‌ها، این فرانچایز به زودی به نابودی کشیده خواهد شد. این بازی در حال حاضر برای پلتفرم‌های ایکس‌باکس وان، رایانه‌های شخصی و پلی‌استیشن ۴ در دسترس قرار دارد. توییت پیت هاینس برای اعلام این موضوع را می‌توانید در زیر مشاهده کنید.

تروفی و اچیومنت‌ها از قبل کار نمی‌کنند. بنابراین اگر شخصیت‌شما کاری انجام داده که تروفی خاصی را باز کرده، باید دوباره آن کار را انجام دهید و یا شخصیت تازه‌ای بسازید و اگر آن اچیومنت را می‌خواهید، دوباره کار‌های لازم را انجام دهید.

منبع :

GAMINGBOLT

623 پست
عرفان رحیمی صادق
مطالب مرتبط
در مای نوکیا بخوانید
دیدگاه کاربران
هنوز دیدگاهی ثبت نشده
برای نوشتن دیدگاه می توانید به حساب کاربری خود وارد شوید ورود ارسال نظر به صورت مهمان
برچسب ها: , , , , , ,