اخیرا اطلاعات تازه‌ای از عنوان Fallout 76 به انتشار رسیده که اعلام می‌دارد پیش‌دانلود نسخه‌ی آزمایشی (بتا) این بازی برای نسخه ایکس‌باکس وان آن آغاز شده و شما می‌توانید از هم‌اکنون این بازی را روی کنسول ایکس‌باکس وان خود پیش دانلود کنید. علاوه بر این خبر دیگری هم از این بازی به انتشار رسیده که اعلام می‌دارد محتویات فرعی و فعالیت‌های جانبی این بازی بیش از ۱۵۰ ساعت به طول خواهند انجامید که واقعا رقم بزرگی است.

بتای بازی Fallout 76 تقریبا آماده عرضه است. اگر این نکته برای عده‌ای محقق نشده باشد، اما حداقل برای کاربران نسخه ایکس‌باکس وان این بازی که یک هفته‌ی کامل، زودتر از کاربران پلی‌استیشن ۴ و رایانه‌های شخصی نسخه‌ی بتای این بازی را دریافت می‌کنند، صدق می‌کند. طبق چیزی که حساب رسمی Fallout در توییتر اعلام کرده، در صورتی که شما این بازی را روی کنسولِ نسل هشتمی مایکروسافت یعنی ایکس‌ باکس وان پیش‌خرید کرده باشید، می‌ توانید از هم‌اکنون نسخه‌ی بتای آن را پیش‌دانلود کنید تا به محض باز شدن سرور‌های این بازی، برای شما در دسترس قرار بگیرد. البته این را هم باید اضافه کنم که این اولین موجی است که برای این بازی در نظر گرفته شده است.

اما بخش جالب ماجرا هنوز باقی مانده است. پیش دانلود نسخه‌ی بتای Fallout 76 هنوز شاید برای همه در دسترس قرار نگرفته باشد. به جای آن، کاربرانی که در برخی نقاط خاص قرار دارند، می‌توانند اقدام به پیش‌دانلود این بازی کنند. به عبارتی دیگر بسته به منطقه‌ای که شما در آن قرار دارید، زمان آغاز پیش دانلود نسخه بتای Fallout 76 متفاوت خواهد بود. اما در یک روز آینده این امکان برای همه مناطق در دسترس قرار خواهد گرفت و همه کسانی که هنوز موفق نشده‌اند، می‌توانند این بازی را پیش دانلود کنند.

چنین موضوعی کمیاب نیست و تا به حال توسط سازندگان زیادی دیده شده که پیش دانلود بازی خود را در مناطق مختلف در ساعات مختلف آغاز کنند مخصوصا زمانی که توسعه دهندگان یک بازی بخواهند که ظرفیت سرور‌های آن بازی را مورد بررسی قرار دهند و ببینند گنجایش آن‌ها چقدر است و تا چه حد می‌توانند حضور بازی‌بازان را تحمل کنند. با این حال اگر امید به تجربه نسخه‌ی بتای این بازی دارید و دوست دارید آن را تجربه کنید، می‌توانید تا قبل از آنلاین شدن سرورهای آن و آغاز به کار آن‌ها نسبت به این کار اقدام کنید؛ در غیر این صورت اگر سرورهای این بازی آغاز به کار کنند، دیگر قادر به پیش خرید این بازی نخواهید بود.

اما در خبری دیگر از این بازی، همانطور که گفته شد توسعه دهندگان آن اعلام کرده‌اند که زمان محتویات فرعی این بازی بیش از ۱۵۰ ساعت به طول خواهد انجامید. استودیوی بتزدا (Bethesda) همواره به دلیل محتویات فرعی بازی‌های خود شهره خاص و عام بوده است. مخصوصا زمانی که یک بازی از نظر خط داستانی اصلی فاقد جذابیت باشد، ماموریت‌های فرعی می‌توانند انگیزه خوبی برای کاربران یک بازی برای ادامه آن باشند، در این صورت محتویات فرعی می‌تواند مرکز اصلی توجهات باشد. بر همین اساس هم عنوان Fallout 76 نیز دارای محتویات فرعی بسیاری خواهد بود که بیش از ۱۵۰ ساعت ارزش دارند. این موضوع زمانی که بتزدا با مجله رسمی مایکروسافت در شماره ماه دسامبر آن (شماره ۱۷۰) گفت و گو می‌کرد، تایید شد.

با این وجود، این رقم بدون احتساب محتویات فراوانی که پس از عرضه این بازی، به لطف مدل سرویسِ آنلاینِ آن، برای آن به انتشار خواهد رسید، اعلام شده است. با وجود این همه محتوا و روش‌های مختلفی که برای بازی‌بازان برای دستیابی به این محتویات وجود دارد، آیا بخش‌های اضافی این بازی که بعدا به آن اضافه خواهند شد، دچار هرج و مرج خواهد شد؟ طبق اظهارات جف کاردینر (Jeff Cardiner)، سرپرست پروژه Fallout 76، ابقاء، هنوز نسبت به ساده هدر دادنِ آیتم‌ها، از اولیت بیشتری برخوردار است. وی در این زمینه گفت:

به خاطر داشته باشید که این بازی یک عنوان بقا است. پس ما خیلی زود در مرحله تست گیم‌پلی متوجه شدیم که مردم چنین فکر می‌کنند که “شخصیت‌های آن قرار است در طی سه ساعت آینده از بین بروند، پس من باید از تمام مهارت‌ها و مهمات خود استفاده کنم” اما زمانی که “به طور واقعی” بازی کنید، تصمیمات متفاوتی خواهید گرفت. آیا من واقعا می‌خواهم این فرد را با تنها گلوگه‌ی باقی مانده خود از بین ببرم، یا می‌خواهم آن را برای هیولای Scorch نگه دارم، چون ساعت‌ها طول کشیده تا آن را به دست بیاورم. زمانی که شخصیت‌های شما “واقعی” باشند، شما تصمیمات متفاوتی خواهید گرفت.

همچنین می‌توانید انتظار داشته باشید که داستان به شیوه‌های مختلفی روایت شود چرا که تنش‌ها و فشار‌های ثابتی در زمان حمله وجود دارد. به عبارتی دیگر، یک جورایی احتمال دارد که باور کنید به همان شیوه‌ای که بازی‌های قدیمی سری Fallout و یا Elder Scrolls را پیش می‌بردید، نمی‌توانید این بازی را هم پیش ببرید. طبق اظهار کریس مِیِر (Chris Mayer)، کارگردان توسعه دهنده این بازی، شما این بازی را به مدت ۳۰ ساعت یا ۳۰۰ ساعت انجام می‌دهید؛ به طوری که گاهی اوقات به صورت گروهی آن را انجام می‌دهید، گاهی اوقات روی یک سری فعالیت‌های خاص تمرکز می‌کنید اما گاهی اوقات هم به صورت تک نفره به انجام این بازی می‌پردازید. کریس مِیِر در این زمینه گفت:

و این‌ها اوقاتی هستند که شما زمان غرق شدن در عمق داستان را دارید و به Holotape ها گوش می‌دهید و همه‌ی نمایشگرها را می‌خوانید و واقعا غرق داستان می‌شوید. اما اینجا فشار بیشتری وجود دارد، نمی‌توانید بازی را متوقف کنید تا یک پایانه را بخوانید. وقتی که در حال خواندن یک پایانه هستید، یک چیزی می‌تواند در پشت سر شما ظاهر شود و شما را ببلعد. که اغلب هم همین اتفاق رخ می‌دهد. هر چه گیم‌پلی بیشتر مورد تست قرار بگیرد، و بازی مورد آزمایش واقع شود، ما بیشتر متوجه می‌شویم که این بازی چقدر قابل اطمینان است و این کار این ایده را پشتیبانی می‌کند که دنیای بیرون، چقدر خطرناک و منزوی است.

Fallout 76 در تاریخ ۲۳ آبان ماه سال جاری برابر با ۱۴ نوامبر ۲۰۱۸ میلادی برای پلتفرم‌های ایکس‌باکس وان، رایانه‌های شخصی و پلی‌استیشن ۴ به انتشار خواهد رسید. نسخه‌ی آزمایشی (بتا) این بازی نیز هم‌اکنون برای کاربران ایکس‌باکس وان در دسترس قرار دارد و کاربران نسخه‌های رایانه شخصی و پلی‌استیشن ۴ نیز تا یک هفته دیگر به آن دسترسی پیدا خواهند کرد. همچنین از دیگر خبرهای مربوط به این بازی نیز می‌توان به این نکته اشاره کرد که سازندگان آن تایید کرده‌اند که این بازی در زمان عرضه خود از قابلیت بازی میان پلتفرمی (کراس پلی) پشتیبانی نخواهد کرد اما در مورد این که آیا در آینده این امکان فراهم خواهد شد یا خیر، صحبتی نشده است پس می‌ توان امیدوار بود که این قابلیت در آینده در غالب به‌روزرسانی به این بازی اضافه شود.

منبع : وینفون
836 پست
عرفان رحیمی صادق
مطالب مرتبط
تبلیغات
دیدگاه کاربران
هنوز دیدگاهی ثبت نشده
برای نوشتن دیدگاه می توانید به حساب کاربری خود وارد شوید ورود ارسال نظر به صورت مهمان
برچسب ها: , , , , , , , ,