_ایکس باکس و گیمینگ پنل جدید

انقلاب آمریکایی- پیش‌نمایش فارکرای 5

هفته پیش بود، که این شانس را داشتم که به تجربه بخشی از بازی فارکرای 5 بپردازم. به شخصه خاطرات جالبی با سری فارکرای دارم. فارکرای3 تنها بازی از این سری بود که من موفق شدم به پایان برسانم. چیز زیادی از فارکرای2 به خاطر نمی‌آورم و علاقه خاصی هم به فارکرای 4 نداشتم؛ بنابراین تصمیم گرفتم که فارکرای 5 را تجربه کنم. در هنگام شروع خیلی شک داشتم که می‌توانم تجربه‌ای شبیه فارکرای 3 داشته باشم یا نه که به نظر من یا کسانی که این سری بازی را دنبال می‌کنند نقطه اوج این سری بود. در ادامه با وینفون همراه باشید.

خوشبختانه، در زمانی که من در حال تجربه نسخه دمو این بازی بودم توانستم متوجه چیزهای شگفت‌انگیز و سورپرایز کننده‌ای در فارکرای5 شوم.  تیم توسعه دهنده بازی اطمیان دارند، محیطی که خلق کرده‌اند بسیار هیجان‌انگیز، تاثیرگذار و پر از زد و خورد است. مبارزات بازی نیز به سادگی نسخه‌های گذشته این سری است. شخصیت‌های فارکرای5، ماموریت‌ها و جهان بازی این نوید را به طرفداران بازی می‌دهد که با یک عنوان مناسب و جذاب روبه‌رو هستند؛ به این معنی که حتی اگر شما از نسخه فارکرای4  نیز لذت نبردید این نسخه چیزهای جدیدی برای ارائه خواهد داشت.

دارندگان پلی‌استیشن پرو، ایکس‌باکس وان ایکس، و رایانه‌های شخصی می‌توانند بسیار به این بازی امیدوار باشند. به نظر می‌رسد که این عنوان زیباترین نسخه از این سری باشد که تاکنون عرضه شده است. شکار حیوانات وحشی در فضای باز، جنگل‌های سرسبز، رودخانه‌ها، مخفیگاه‌ها، شهرها و چیزهای زیاد دیگری که در بازی گنجانده شده‌اند. کاوش در محیط Hope County بسیار سرگرم کننده به نظر می‌رسد، به طوری که اگر حواستان به ماموریتی که در حال طی کردن هستید، نباشید ممکن است در جهان وسیع بازی گم شوید.

همانند نسخه‌های گذشته، فارکرای5 شما را به عنوان یک نیروی کمکی نگه نمی‌دارد. چیزی که بسیار برای من ارزشمند است این است که توسعه دهنده‌ها برای شما حق انتخاب را آزاد گذاشته‌اند یعنی شما می‌توانید هرگونه که خواستید به انجام بازی بپردازید و بهترین نکته این بخش، این است که هر کاری که شما انجام می‌دهید تاثیر خودش را در دنیای بازی می‌گذارد؛ چه زمانی که شما در حال گذراندن یک ماموریت، پاکسازی کمپ‌ها، پیدا کردن سلاح‌ها، اتومبیل‌ها و … هستید به شما برای نبرد بزرگ مقابل شخصیت منفی فارکرای 5 یعنی «پدر» ، کمک می‌کند.

اما این «پدر» کیست؟ او شخصیتی پرخاشگر شیبه شخصیت‌های منفی این سری دارد و من خیلی مشتاقم که ببینم آیا او می‌تواند جای واس که قطعا یکی بهترین شخصیت های منفی این سری است را پر کند یا خیر. زمان برخورد من با «پدر» در نسخه دمو بسیار کوتاه بود اما کارها و حرکات او در همین زمان کوتاه من را بسیار مشتاق کرد که تا بیشتر در مورد او پیروانش بدانم. شما برای مقابله با افراد «پدر» به کمک مردم Hope County نیاز خواهید داشت. در طول بازی شما می‌توانید در مکان‌های مختلف دوستانی را پیدا کنید و همچنین می‌توانید از آن‌ها اسلحه و مهمات خریداری کنید؛ بنابراین شما در دنیای فارکرای5 تنها نخواهید بود.

این بازی همانند فارکرای4 دارای بخش همکاری دونفره آنلاین خواهد بود. اگر شما دوستی دارید که می‌توانید با او آنلاین بازی کنید این بخش می‌تواند تجربه شگفت انگیزی برای شما به ارمغان بیاورد. من حدود یک ساعت و نیم به تجربه بخش همکاری دونفره پرداختم و در این زمان دو مرحله از بازی را تجربه کردم. تجربه کردن این بخش آن‌قدر لذت بخش بود که نمی‌خواستم تمام شود.

مرحله ای که من به صورت دونفره انجام دادم این بود که ما باید یک کامیون زرهی را که یک تیربار در پشت آن وجود داشت را متوقف می‌کردیم. هنگامی که ما مشغول تعقیب کامیون زرهی بودیم متوجه یک کامیون کوچک که در پشت آن هم یک تیربار قرار داشت، شدیم و سریعا سوار آن شدیم که ناگهان تعداد بسیار زیادی از دشمنان به ما حمله کردند.

نکته شگفت‌آور دیگر این بازی چالش‌برانگیز بودن آن است؛ به این معنی که مبارزات بازی همیشه آسان نخواهد بود  و اگر مراقب خودتان نباشید، دشمنان می‌توانند مقدار قابل توجهی به شما صدمه بزنند. هنگامی که ما به دنبال کامیون زرهی راه افتادیم، علاوه بر کسی که با تیربار به سمت ما تیراندازی می‌کرد، راننده کامیون نیز شروع به تیراندازی به سمت ما کرد، که این کار، انجام ماموریت را برای ما بسیار مشکل کرد و در نهایت باعث شد که ما در این مرحله شکست بخوریم. حتی نسخه دمو نیز در اکثر موارد به صورتی غیرقابل پیش‌بینی طراحی شده بود، که این برای ما بسیار سرگرم کننده بود. من بسیار مشتاق هستم تا مراحل بیشتری از بازی را به صورت دونفره بازی کنم و زمانی که بازی عرضه شود، حتما این کار را انجام خواهم داد.

بازی در بخش تک‌نفره نیز به خوبی طراحی شده است. به عنوان مثال در طی یک مرحله هنگامی که داشتم با ATV  از دست دشمنان فرار می‌کردم،  از جاده اصلی خارج شدم که به یک خرس بزرگ که در جنگل قرار داشت برخورد کردم. این زمانی بود که من بازی را متوقف کردم و سازندگان بازی را بسیار تحسین کردم که توانستند حس بودن در چنین فضایی را به بازیکنان منتقل کنند و اجازه کاوش در فضای بزرگ بازی را به بازیکنان بدهند، همچنین این قابلیت را داشته باشد که بازیکنان بتوانند با توانایی‌هایی که دارند مراحل بازی را پیش ببرند. فارکرای5 بزرگترین نقشه از سری بازی‌های فارکرای را دارا است به عبارت دیگر شما هیچ وقت در Hope County بی‌کار نخواهید شد.

به‌مانند عناوین قبلی این سری، فارکرای5 دارای گروهی از پاسگاه‌ها و کمپ‌ها است که باید آن‌ها را از سلطه نیروهای «پدر» آزاد کنید. تجربه‌ای که من از این مراحل داشتم بسیار شبیه نسخه‌های قبلی بود، که اساسا بر مبنای همان الگو است. ورود مخفیانه به داخل انبار اسلحه و غیر‌فعال کردن تمامی آژیر‌های هشدار آن منطقه هنوز برای بازیکنان سرگرم کننده است و آن‌ها می‌توانند برای گذراندن این مراحل از توانایی خودشان در مخفی‌کاری یا تیراندازی استفاده کنند. برای من مقداری زمان برد تا به سیستم مخفی‌کاری بازی آشنا شوم، اما زمانی که به آن عادت کردم به خوبی توانستم از آن بهره ببرم.

آزدی عمل زیادی به شما داده شده است تا در محیط وسیع بازی به گشت‌وگذار بپردازید. این نوع آزادی عمل فقط در محیط فارکرای به بازیکن داده می‌شود. در کنار داستان اصلی یک سری از شخصیت‌ها و مراحل به صورت اضافی در بازی قرار داده شده‌‌اند که اگر خواستید می‌توانید به تجربه آن‌ها بپردازید. اولین مرحله از بازی که من تجربه کردم درست زمان رم کردن گاوها در هنگام تیراندازی به پایان رسید. من در دموی بازی حدود 5 تا 8 مرحله از بازی را تجربه کردم و این به این معنی است که احتمالا شاهد مراحل زیادی در هنگام عرضه نهایی باشیم.

گر شما معتقدید که سری بازی‌های فارکرای از دوران اوج خودش فاصله گرفته است حتما فارکرای 5 را بازی کنید. فارکرای5 خلاقانه‌ترین نسخه از این مجموعه است که من تابه‌حال تجربه کرده‌ام.  بازی کردن این عنوان برای من بسیار جذاب بود چراکه بعد از مدت‌ها به تجربه یک عنوان منحصر به فرد پرداختم. اگر شما یکی از طرفداران فارکرای یا عناوین اکشن هستید حتما فارکرای 5 را در لسیت خرید خود در سال 2018 قرار دهید.

فارکرای5 در 27 مارس 2018 برای پلی‌استیشن 4، ایکس‌باکس وان و رایانه‌های شخصی عرضه می‌شود.

منبع :

DUALSHOCKERS

66 پست
محمد جواد نجفی
مطالب مرتبط
تبلیغات
در مای نوکیا بخوانید
دیدگاه کاربران
هنوز دیدگاهی ثبت نشده
برای نوشتن دیدگاه می توانید به حساب کاربری خود وارد شوید ورود ارسال نظر به صورت مهمان
برچسب ها: , , ,