xbox-one-2

یکی از جنبه های دنیای دیجیتال امروزی، سرگرم کردن کاربران و جلب توجه کاربران به سوی بازی های ویدیویی است، که این امر علاوه بر کامپیوتر های شخصی، بر عهده ی کنسول های بازی نیز نهاده شده است. و در سال های اخیر، این موضوع از سوی شرکت های دخیل در زمینه ی کنسول های بازی، بیشتر در قامت کنسول های نسل هشتم دنبال می شود.

اگر بخواهیم به دو رقیب اصلی در میان کنسول های نسل هشتم اشاره کنیم، آن دو رقیب اکس باکس وان و پلی استیشن ۴ خواهند بود. از زمان ورود کنسول های نسل هشتم به صحنه ی رقابت کنسول های بازی، پلی استیشن ۴ با توجه به قیمت خود و همچنین بازی های اختصاصی خود و ویژگی های دیگری که داشت، توانست سهم بیشتری از بازار کنسول های بازی را به دست آورد.

اما مدتی قبل و با تغییر  رویکرد مایکروسافت در تمام زمینه ها که با ورود ساتیا نادلا به صحنه ی مدیریت کمپانی مایکروسافت این تغییرات در برنامه ها و اهداف صورت گرفت، این تغییرات در اهداف به بخش اکس باکس نیز کشیده شد و با تغییر رویکرد مایکروسافت در قبال کنسول اکس باکس وان، مایکروسافت که سهم کنسول اکس باکس وان را در بازار بسیار کمتر از انتظار خود می دید، قیمت اکس باکس وان را کاهش داد و این آغازی بود بر افزایش سهم اکس باکس وان در بازار کنسول های نسل هشتم، اما این افزایش به اندازه ی کافی نبود و هنوز هم میان میزان فروش کنسول اکس باکس وان و پلی استیشن ۴ تفاوت قابل توجهی وجود داشت.

کنسول اکس باکس وان که از ویژگی های بسیار خوبی برخوردار است و بازی های اختصاصی بسیار قدرتمندی دارد، منتظر بود تا روحی تازه را از سوی مایکروسافت بیابد. شاید پیش از سال 2015 و اواخر سال 2014 اگر شخصی تصمیم به خرید یکی از کنسول های نسل هشتم را داشت، یه احتمال بیشتر به سراغ پلی استیشن 4 می رفت، اما هم اکنون داستان متفاوت شده است. در ادامه با وینفون همراه باشید تا ببینیم که چطور با تغییر رویکرد های اخیر مایکروسافت، هم اکنون می توان به کنسول اکس باکس وان به عنوان یکی از بهترین گزینه های موجود در میان کنسول های نسل هشتم اندیشید و به فکر خرید آن برآمد.

Xbox-One

 • در جریان کنفرانس معرفی ویندوز ۱۰ و همچنین کنفرانس بیلد ۲۰۱۵ بود که مایکروسافت به صراحت اعلام کرد که ویندوز ۱۰ تنها سیستم عامل آینده ی مایکروسافت خواهد بود و این سیستم عامل برای تمام دستگاه ها منتشر می شود، و کنسول اکس باکس وان نیز از این قاعده مستثنی نخواهد بود. بنابراین در آینده و با عرضه ی ویندوز ۱۰ برای کنسول اکس باکس وان، ویژگی های بسیار خوبی به این کنسول اضافه می شود و همچنین با توجه به حضور دایرکت اکس ۱۲ در ویندوز ۱۰ و این که مایکروسافت اعلام کرد که دایرکت اکس ۱۲ قدرت گرافیکی اکس باکس وان را ۲۵ درصد افزایش می دهد، با انتشار ویندوز ۱۰ برای اکس باکس وان، شاهد قدرت گرافیکی به مراتب بیشتر اکس باکس وان در مقایسه با اکنون خواهیم بود. البته این موارد تنها قابلیت ها و ویژگی هایی نخواهد بود که با عرضه ی ویندوز ۱۰ برای اکس باکس وان، به این کنسول اضافه می شود، و با انتشار ویندوز ۱۰ شاهد ویژگی های کاربردی به مراتب بیشتری برای اکس باکس وان خواهیم بود. همین امر سبب شد که سهم بازار کنسول اکس باکس وان نسبت به گذشته بسیار بیشتر شود و حتی گاهی در خبر ها دیده شد که فروش اکس باکس وان از پلی استیشن ۴ بالاتر رفته است.

 

 • اما همانطور که می دانید، ویندوز 10 تنها برای اکس باکس وان قابلیت های گیمینگ به همراه ندارد، بلکه نسخه ی دسکتاپ ویندوز 10 نیز با یک برنامه جدید به نام اکس باکس همراه است که تجربه ی گیمینگ بسیار لذت بخشی را برای شما ارائه می دهد. اما برنامه ی اکس باکس در ویندوز 10 چه ارتباطی با کنسول اکس باکس وان دارد؟ احتمالاً شما نیز پاسخ این سوال را می دانید، یکی از قابلیت های موجود در برنامه اکس باکس ویندوز 10 وجود دارد، امکان استریم بازی های کنسول اکس باکس وان بر روی رایانه ی با سیستم عامل ویندوز 10 است، و این قابلیت با آپدیت جدیدی که اخیراً برای برنامه ی اکس باکس منتشر شده است، هم اکنون با کیفیت ۱۰۸۰P و ۶۰fps در دسترس است و تجربه ای جالب را در اختیار کاربران قرار می دهد. البته این مورد را هم در نظر داشته باشید که مایکروسافت اعلام کرده است که احتمالاً در آینده قابلیت استریم بازی های ویندوز 10 بر روی کنسول اکس باکس وان نیز اضافه خواهد شد.

 

 • اوج کار مایکروسافت در قبال اکس باکس وان را می توان در جریان کنفرانس مایکروسافت در E3 2015 دید. جایی که بازی های اختصاصی اکس باکس وان قدرت نمایی می کردند، شرکت های بسیاری بازی های جدید خود را در جریان کنفرانس مایکروسافت معرفی کردند، از آینده ی اکس باکس وان در کنار ویندوز ۱۰ سخن به میان آمد، دسته ی بازی ویژه ی فوق العاده ای برای اکس باکس وان معرفی شد که در ویدیو های منتشر شده از سوی مایکروسافت، کیفیت، قدرت و قابلیت های این دسته ی بازی به خوبی دیده می شد و بسیاری موارد دیگر که در کنفرانس مایکروسافت در E3 2015 دیده شد. به طور کلی، کنفرانس مایکروسافت در E3 2015 سرشار بود از هیجان، قابلیت های جدید، معرفی بازی های جدید و بسیاری موارد دیگر و توانست که رضایت کاربران را به دست آورد و می توان این کنفرانس را برگ برنده ای برای مایکروسافت و اکس باکس وان دانست.

 

 • دو قابلیت جدید که عنوان شده به زودی به کنسول اکس باکس وان اضافه خواهند شد، یکی قابلیت پشتیبانی از موس و صفحه کلید است که تجربه ای جدید را در اختیار کاربران کنسول اکس باکس وان قرار می دهد، و دیگری قابلیت اجرای بازی های اکس باکس 360 بر روی اکس باکس وان است که تا به امروز بسیار مورد توجه قرار گرفته است. به هر حال این دو مورد نیز به زودی به اکس باکس وان اضافه خواهند شد و تجربه های لذت بخشی را برای کاربران اکس باکس وان فراهم می کنند.

 

 • مورد دیگری که باید به آن اشاره کرد، کنفرانس گیمز کام 2015 است، جایی که رقیب اصلی اکس باکس وان، یعنی پلی استیشن 4 حضور نداشت و در عوض اکس باکس وان در این کنفرانس خوش درخشید. در کنفرانس گیمز کام 2015 شاهد بازی های اختصاصی بسیار جذاب و زیبایی برای کنسول اکس باکس وان بودیم، و همچنین تریلر های بسیار زیبایی را از بازی های اختصاصی آینده ی اکس باکس وان شاهد بودیم. از جمله تریلر های زیبای کنفرانس گیمز کام 2015، می توان به تریلر بسیار زیبای بازی Forza Motorsport 6 اشاره کرد.

با توجه به تمام موارد ذکر شده، به نظر می رسد که آینده ای بسیار درخشان و پر از موفقیت در پیش روی کنسول اکس باکس وان قرار دارد و می توان انتظار موفقیت های آینده ی این کنسول نسل هشتمی را داشت.

با همه ی این ها، اگر شما بخواهید یک کنسول نسل هشتمی را تهیه کنید، انتخاب شما کدام گزینه است؟ چرا؟

تهیه شده در وینفون

953 پست
حسین مظفروندی
.:: عاشق خدا ::.
مطالب مرتبط
تبلیغات
در مای نوکیا بخوانید
دیدگاه کاربران
erfan24
پاسخ دهید شنبه 7 شهریور 1394

آقا حسین و کاربران یه ذره واقع بین باشید این کنسول به جایی نمیرسه

  Milad SS
  پاسخ دهید شنبه 7 شهریور 1394

  اونی که واقع بین نیست و از روی تعصب حرف میزنه شمایید برادر…

  جواد رنجبر
  پاسخ دهید شنبه 7 شهریور 1394

  چرا انقد تعصبی و بی منطق حرف زدی؟؟؟؟!!!
  به جایی نمیرسه؟؟؟!!
  روچه حسابی؟! اینکه تعداد کاربراش لحظه به لحظه درحال افزایش؟؟!اینکه سرویس هاش خیلی خوبه؟؟!اینکه گیم پلی روون و بهتری داره؟؟!اینکه ظاهر زیبا تری نسبت به رقیب داره؟؟!اینکه طراحیش بهتر از رقیب؟؟!اینکه بازی های فوق العاده ای براش هست و معرفی شده اخیرا؟؟!
  چشات رو روی همه ی اینا بستی؟؟؟؟!!
  انتخاب بین این کنسول و ps4 سلیقه ای اما نمیشه گفت دیگری بده یا اینکه بجایی نمیرسه!!!!

  امیر حافظی
  پاسخ دهید شنبه 7 شهریور 1394

  اتفاقا فکر میکنم سال آینده فروش ایکس باکس به یک قدمی پلی استیشن می رسه و تا دوسال دیگه ایکس باکس وان کنسول اول بازار میشه.
  بازی های ایکس باکس وان خیلی بهتر از پلی استیشنه. من جفتشون رو دارم و اینو بدون تعصب میگم.
  اما در مورد این مقاله، نگارنده نه از بازی سر در می آورده، نه از بازار بازی! مگه مجبوری بیرون از حوزه ی تخصصی خودت بنویسی!
  اول از همه اینکه ایکس باکس زیر خاکستر نیست برادر. دوم اینکه همین الان هم سهم خوبی از بازار داره و انحصاری های فوق العاده! بعد هم نه ویندوز 10 و نه کیبورد و موس و این چرندیات هیچ تاثیری روی فروش ایکس باکس نخواهد داشت. اصلا ایکس باکس داری؟

   جواد رنجبر
   پاسخ دهید شنبه 7 شهریور 1394

   امیر جان نظرت در مورد ایکس باکس خیلی قشنگ بود اما چرا به نویسنده توهین میکنی آخه؟! 😀

    amirdante
    پاسخ دهید یکشنبه 8 شهریور 1394

    من که مجبور شدم باک وانمو بفروشم به دلیل شخصی … اما الان که نمیتونم مولتی هالو هلو ..رو بازی کنم حالم داغونه مخصوصا زامبی کالاف ۹ تمام دی ال سی هاشو داشتم شبا تا ساعت ۵ با دوستام زامبی مپ buried میرفتیم وااااااای خدا …آقا کسی بازی ترسناک میشناسه ترو خدا معرفی کنیییید مردیم از بدون وجود ترس و استرس ای بابا

Milad SS
پاسخ دهید شنبه 7 شهریور 1394

خیلیا فکر میکردن تو این نسل کاره ایکس باکس وان تموم شده و پی اس فور برنده قاطعه نسله هشته ولی مایکروسافت تو شیش ماه ورق رو کاملا به نفعه خودش برگردوند تا جایی که همونایی که میگفتن ایکس وان شکست خورده الان میگن تا یک یا دوسال آینده علاوه بر هم تراز شدن فروش دو کنسول، شاید فروش ایکس وان از پی اس فور هم پیشی بگیره…
دقت کنید! هنوز بازیای انحصاری شاخه ایکس باکس وان از جمله:
هالو ۵
فورزا ۶
گریز ۴
کوآنتوم بریک که این روزا خیلی خوش درخشیده!
و خیلی بازیای کوچیک و بزرگه دیگه…
عرضه نشدن و از اونا مهم تر هنوز ویندوز تن برای ایکس باکس وان عرضه نشده و فقط با یه سری تغیرات جزعی مایکروسافت توی نحوه ی استفاده از رم و سی پی یو ی ایکس وان قدرت کنسول به طرز باور نکردنی بیشتر شده حالا با دایرکست ۱۲ چی میشه رو دیگه خودتون تصورش کنید!!
ضمنا قابلیت پشتیبانی از بازی های نسل قبل و استریم بازی های کنسول رو دستگاه های ویندوز تن و رابط کاربری بهتر و کرتانا برای ایکس باکس رو هم اضافه کنید…
واقعیت اینکه مایکروسافت ایکس باکس وان رو متحول کرده، من بشخصه امیدوارم که این روند رو در محصولات دیگش از جمله تلفن های هوشمند هم ادامه بده!

  جواد رنجبر
  پاسخ دهید شنبه 7 شهریور 1394

  دیگه چی بگم..
  ایول پسر.. ایول

  مهدی اخلاقی
  پاسخ دهید شنبه 7 شهریور 1394

  دوستان به نظر من فیل اسپنسر اکس باکس وان رو به چیزی تبدیل کرد که الان هست وگرنه خیلی وقت پیش به خاطرات پیوسته بود.
  دوست دارم اسپنسر.

  امیر حافظی
  پاسخ دهید شنبه 7 شهریور 1394

  مشتاقانه منتظر کوآنتوم بریکم… مشتاقانه

   Milad SS
   پاسخ دهید یکشنبه 8 شهریور 1394

   تا حدودی باهاتون موافقم آقا مهدی، البته؛
   فیل اسپنسر با سیاست های جدید مایکروسافت برروی کار اومده پس نمیشه گفت که اسپنسر به تنهایی ایکس باکس رو نجات داده ولی تلاش های ایشون هم واقعا جای تقدیر داره
   ….
   منم همین طور امیر جان اول کوآنتوم و بعد گریز ۴
   ….
   ایول به ولت برادر جواد خخ

sajjad
پاسخ دهید شنبه 7 شهریور 1394

مقاله خوبی بود ولی کاش از بازی های انحصاری نام می بردید

soroosh
پاسخ دهید شنبه 7 شهریور 1394

سلام ببخشید تو این پست مطرح میکنم: خواهش میکنم کلا یک بخش رو به عنوان مسابقه عکاسی با لومیا طرح کنین. و میدونیم که جایزه اش هزینه دارد. کسانی هستند که جایزه مهم نیست براشون و چالش مهمه. اگه میشه مسابقات عکاسی را جدی تر بگیرین. ممنون.

ممد
پاسخ دهید شنبه 7 شهریور 1394

تو فروشگاه ایکس باکس نمیارین؟

ممد
پاسخ دهید شنبه 7 شهریور 1394

یعنی تا چند روز دیگه رجیون بزاریم ایران مشکلی پیش نمیاد؟
یعنی میتونیم از استور با ریال چیزی بخریم؟

  mehrdad
  پاسخ دهید یکشنبه 8 شهریور 1394

  از دیشب تاحالا کسی نبوده که به جای پاک کردن نظر به اون جواب بده؟

SHADOW
پاسخ دهید شنبه 7 شهریور 1394

آقا آموزش ساخت برنامه یونیورسال رو هم بزارید مثل ویندوزفون 8

محسن حیدری
پاسخ دهید شنبه 7 شهریور 1394

چرا نظرات من پاک میشه؟
از مسولین سایت انتظار جواب منطقی دارم

  علی گلشن
  پاسخ دهید شنبه 7 شهریور 1394

  دوست عزیز نظرات تکراری به طور خودکار پاک میشن.

mostafa
پاسخ دهید شنبه 7 شهریور 1394

خب پس از مدت زیاد ذکر چند نکته رو ضروری میدونم
اول اینکه سرویس هاش به ماله سونی نمیرسه چون سونی هر ماه چنتا بازی توپ رایگان میزاره
گیم پلی روون تر هم نداره
رزلوشن پایین تری هم داره بازی هاش
کلا سخت افزارش ضعیف تره(هر کدومو قبول نکنید اینو نمیشه انکار کرد)
بازی های انحصاری هم سونی امسال یکمی عقب تره ولی فقط یه کوچولو
ظاهر زیبا تر سلیقه ای هستش ولی تو یه بررسی کلی و بدون سلیقه
باید گفت پی اس نازک تر و کوچیک تر و خشن تر هستش
اداپتور هم داخلش هستش
ضمن اینکه کلا در بازی هایی که برای هردو میاد پی اس یه قدم تو جزییات جلو تره
تازه شما نمیتونی هارد ایکس باکسو عوض کنی
باید بری یه ایکس باکس یه ترا بخری
ولی تو پی اس تو دو دقیقه و سی ثانیه و صرف کمترین هزینه میتونی یه پی اس حتی دو ترا داشته باشی
ضمن اینکه تمام سایت های معتبر تایید کردند که دایرکت ۱۲ اکثر بهبودش تو پی سی هستش و کارشناسا تایید کردند رو ایکس اونقد تاثیر نداره
ذکر این نکته ضروری هستش که من پی سی گیمر بوده و طرفدار هیچکدوم نیستم و گیمر نسبتا حرفه ای هستم (نه از اینایی که از کل گیم یه کال اف فهمیدن چون کال اف بازی بفروش هستش نه قابل احترام مثل شاهکار کوجیما)
و از کمپانی سونی متننننفففرم (بخاطر گوشیای افتضاحش)
ولی حقیقتو نمیشه انکار کرد

  Milad SS
  پاسخ دهید یکشنبه 8 شهریور 1394

  با این که خیلی خستم ولی خدمتتون عارضم که…

  اولا لطف کنید و مارو به خنده وا ندارید دوسته عزیز، همه میدونن سرور های سونی ماله زمانه عهده عطیقه و هر هفته پی اس ان قطعی داره که سر همینم صدای کاربراش دراومده! قیمت اشتراکه ماهیانه پی اس ان هم که مداوم در حاله رشده و بازی های مجانی ماهانش هم بازی هایی هستن که رو دسته ناشر ها باد کردن!! اینم که شما میگید بازیای خفن مجانی رو نمیتونم درک کنم کدوم بازی رایگان پی اس ان خفن بوده! اگه میشه به اطلاعه منم برسونید… در مقابل چنین سیستم ضعیفی سرویس لایو ایکس باکس هست که علاوه بر این که قطعی این سرویس نسبت به پی اس ان خیلی خیلی کمتره! بلکه قیمتش هم بسیار مقرون به صرفه است (بخصوص طرح های یکساله و یک ماهه) و علاوه بر بازی های مجانی تخفیفاته بسیار خوبی هم به عناوین روز میزنه که باعثه رضایته خاطره کاربرا میشه همچنین در کنار سرعت و رابط کاربری بسیار بهتر نسبت به پی اس ان دارای هدایای ویژه برای کاربرانی هست که بازی هارو پیش خرید میکنن (مثلا بازی فال اوت ۴ که با پیش خریدش یک نسخه ی مجانی از فال اوت ۳ رو هدیه میگیرید)

  گیم پلی روون تر هم نداره!! متوجه نشدم منظورتون رو، اگه بحثه پایداری فریم ریت هست که فیل اسپنسر برای ناشر ها بارها یادآور شده که در ایکس باکس ثبات فریم مهم تر از رزولیشن هست!! پس طبقه همین هدف گذاری ریاسته ایکس باکس اکثره بازی ها در ایکس باکس روون تر اجرا میشن! اگر از لحاظه رابطه بین کاربر و بازی میگید که دسته ی کنسوله، همه میدونن دسته ی ایکس باکس خیلی خوش دست تر و راحت تر از دسته ی بدغواره ی پلی فوره! (بخصوص نحوه ی قرار گیری شک ها در دسته ی پی اس فور و کوچیک بودنه دسته ی پی اس فور به نسبت دست های گیمر ها)

  ضمنا، رزلوشن نه و رزولیشن! بجز دو بازی متال گیر (که البته خوده سازنده گفته در اینده پچی رو منتشر میکنه که توسط اون بازی رو رزولیشن ۱۰۸۰ اجرا میشه با فریمی پایدار) و ویچر که روی ایکس باکس با رزولیشن ۹۰۰ پی اجرا شدن کدوم بازی خاصه دیگه ای روی ایکس وان با رزولیشنه ۱۰۸۰ اجرا نشده؟؟
  بله ما هم منکر این نیستیم کارته گرافیک پی اس فور بیس درصد از کارته گرافیک ایکس باکس وان قوی تره ولی در مقابل ایکس باکس هم از سی پی یوی قوی تری برخورداره…
  مشکل رم در ایکس باکس هم به زودی با عرضه ی دایرکست ۱۲ و اپدیت های نرم افزاری حل میشه! ضمنا با این که پی اس فور از رم های دی دی آر فور بهره میبره نباید این نکته رو هم یادتون بره که زمان پاسخ گویی رم های دی دی آر فور از رم های استفاده شده در ایکس باکس وان کمتره!
  ضمن اینکه سازنده ها تا الان از نود الی هشتاد درصد قدرت پلی فور و شصد تا هفتاد درصد قدرته کنسوله ایکس باکس وان بهره بردن که به دلیله وجوده سخت افزاره پیچیده ی ایکس باکس وانه نه ضعفه کنسول که در نهایت کاره پرته بازی روی کنسول رو کمی مشکل میکنه که البته اونم توسط نرم افزار های جدیدتره مایکرو و دایرکست دوازده تا حدوده زیادی برطرف میشه

  در مورد بازی های انحصاری هم سونی یه کوچولو عقب نمونده بلکه به کلی خوابش برده سونی برای سال اینده چیزی جز انچراتد چیزی نداره!! ولی ایکس باکس (نگم بهتره) از تام رایدر گرفته تا پرفروش ترین بازی ایالات متحده “هالو” رو در انحصار داره حالا بیخیال کوآنتوم و گریز و فورزا و غیره

  در ضمینه ی طراحی هم از همین نظرتون معلوم شد که چیزی از طراحی نمیدونید… علاوه بر ظاهره شیک و فانتزی ایکس باکس که در کمال سادگی به ریشه های خودش هم پای بند بوده، ابعاده بزرگش باعث میشه که هم نسبت به رقیبش کم صدا تر باشه و هم خنک تر!
  این مورد هم که پی اس فور فشردس اصلا نکته ی جالبی برای یه وسیله ی الکترونیکی که با گرما سر و کار داره جالب نیست!!!! چون در طولانی مدت ممکنه باعثه اسیب دیدگی قطعات در اثره همین گرما بشه!!
  ضمنه اینکه بیرون بودنه اداپتور باعثه کاهش گرما در کنسول میشه و فضای خالی بیشتری رو برای گردش هوا در کنسول محیا میکنه!!

  کی گفته پی اس یه قدم تو جزعیات جلوتره!! مثل اینکه نمیدونید در ایکس باکس از دایرکست استفاده میشه که به وسیله ی اون رنگ بندی و نور پردازی و سایه زنی خیلی بهتر از پی اس فور انجام میشه!!
  بله پی اس در بافت ها به علت رزولیشن بیشتر بهتر عمل میکنه ولی نه در جزعیات…

  درمورده هارد هم میشه از هارده جدای خوده ایکس باکس استفاده کرد که علاوه بر دردسر پایین از قیمته مناسبی هم برخورداره، این هم که به این راحتی هارده یه سیستم رو عوض کرد نشان گر برتری سیستم نیست بلکه میتونه نشانگره امنیت پایینه یک سیستم هم باشه!!

  دایرکست ۱۲ اونقدرا تاثیر نداره! درسته تاثیرش بین ده تا پونزده درصده، ده تا پونزده درصدی که میتونه رزولیشن ۱۰۸۰ و فریم ریت پایدار ۳۰ رو برای ایکس باکس وان به راحتیه آب خوردن تبدیل کنه…

  ضمن اینکه منم نزدیک به ده ساله که پی سی گیمرم ولی متاسفانه شما اطلاعه درستی از حقیقت ندارید!!

  بگذریم از کارایی های دیگه ی ایکس باکس از جمله پشتیبانی از بازی های نسله قبل، استریم بازی ها، کورتانا، اتصال موس و کیبرد، کینکت، باندل های خیلی زیباتر از باندل های پی اس فور (از جمله باندل فورزا شیش که با روشن کردن دستگاه صدای فورد جی تی ازش درمیاد!!)، کارایی همچون یه کامپیوتره شخصی از جمله گشت و گذار راحت در اینترنت و محیط کاربری روان و دلنشین، شبکه ی انلاینی که حتی کاربرانه پی اس فور هم به بهتر بودنش از پی اس ان اعتراف کردن و غیره و غیره…

  لطفا با بیان نادرسته حقیقت دیگران رو به اشتباه نندازید دوسته عزیز…

   Milad SS
   پاسخ دهید یکشنبه 8 شهریور 1394

   “زمان پاسخ گویی رم های دی دی آر فور از رم های استفاده شده در ایکس باکس وان کمتره!”
   کمتره => بیشتره
   مطلب طولانی بود و متاسفانه یه مورد اشتباه شد…
   پوزش ‎:)‎

    OMEGA
    پاسخ دهید یکشنبه 8 شهریور 1394

    آقا میلاد تطرتونو نصفه خوندم بنظرم خیلی کامل جواب دادین ولی یه سوال چند درصد این امکاناتی که گفتینو مثل ایکباکس لایو یا پی اس ان داخل ایران استفاده میشه درضمن اون مشکلی که شما میگی داخل سرعت و رون بودن بین این دوتا مربوط به سرعت نت ایران هستش شما با سرعت 8مگ بشین پای پی اس ان ببین بازم رون هست یانه من به شخصه می تونم بگم که هیچ فرقی ندارن این دوتا کنسول و خریدنشون بستگی به سلیقه شخصی خود فرد داره من خودم از بزرگی دسته ایکس باکس و اون موسش خوشم نمیاد و این یه سلیقه شخصیه ولی اینو قبول کنید که طرفدارای پلی اس تیشن خیلی بیشترن نسبت به ایکس باکس هممون مطمأنن با پلی استیشن وان خاطره داریم با اون بازی کراش پلی استیشن از قبل کارش همین بوده و این حرف درست نیست که میگید سرور های پلی استیشن قدیمی هستن مگه میشه یه سرور قدیمی یه کونسولی با قدرت گرافیکی وحشتناکی مثل پی اس 4 رو پشتی بانی کنه اصلا با یه عقل سلیم جور در نمیاد خواهشا دوستانی که از مزیت های هردو کونسول می خوان حرف بزنن از روی اطلاعات قبلی که مطمأنن درسته بیان حرف بزنن و نظر بدن بنده یه گیمر پی اس 4 هستم داخل گیملندم بازی میکنم ولی کسی منو نمیشناسه اهوازیا میدونن کجارو میگم و با هر چهارتا کونسول 360 $پی اس3 $ایکس باکس وان $ پی سا 4 بازی کردم و قدرت گرافیکی همرو درکشون کردم که ایکس باکس داخل بازی فوتبال حرفی برای گفتن نذاشت ولی در عوض داخل بازی سبک ریسینگ طرفدارای پلی اس تیشن خیلی بیشترن و نمره خوبی گرفته و داخل سبک کیلر هم جفتشون برابرن ولی تو بعضی از بازی های سبک کیلر مثل کالاف یا اسیسینز نمره هاشون فرق میکنه با تشکر از دوستانی که مطلبو خوندن

     Milad SS
     پاسخ دهید یکشنبه 8 شهریور 1394

     اره نسبت به سرور های مایکروسافت قدیمی و محدودن!
     خودتون قطعی های پی در پیه این شبکه رو در نظر بگیرید متوجه میشید!!
     ضمنا هیچ وقت آینده رو فدای خاطرات گذشته نباید کرد… منم پلی وان داشتم و از کراش گرفته تا درایور تو این کنسول خاطره دارم ولی این اصلا دلیله منطقی برای انتخابه کنسول آینده نیست!
     لطفا منطقی باشید دوسته عزیز الان در حاله حاضر اوضاع در حاله تغیره…
     در مورد بازی های انحصاری هم کاملا به سلیقه ی مخاطب بستگی داره!

amir16682
پاسخ دهید یکشنبه 8 شهریور 1394

دوستان دلیل کرش کردن بعضی برنامه های ویندوز 10
بعد از نصب درایور گرافیک چیه؟ گرافیکم اینتله
در ضمن الان سومبن باره که ویندوز دارم تو یه روز نصب میکنم،چرا بعد از هر ریستارت صفحه فبل از لاگین شدن ،پشت سر هم میپره؟ دیوونم کرد این ویندوز،با ویندوزای قبلی مشکلی نداشتم

پاسخ دهید یکشنبه 8 شهریور 1394

سلام آقای گلشن و مظفروندی و سایر زحمت کشان سایت و بازدید کنندگان گرامی
ببخشید توروخدا گوشیم لومیا ۹۳۰ هستش خواستم بپرسم این بیلد آخر وینفون ده به درد میخوره بگیرمش یا نه؟ الان خودم آپدیت دوم وینفون هشت و یک ام
سر جمع هنگ و لگ هاش چطوره؟ قابل تحمل هست؟ اشکالاتش چیه؟ میشه باهاش کار های روزمزه انجام داد
اینم جواب بدین ممنون میشم وقتی آپدیت دوم گرفتم میکروفون دومم از کار افتاد بنظرتون اگه اینو بگیرم خوب میشه؟؟ لطفا پاسخ بدین ممنون میشم

  پاسخ دهید یکشنبه 8 شهریور 1394

  ممنون خیلی جواب دریافت کردم.. هه😒 :/

hossein
پاسخ دهید یکشنبه 8 شهریور 1394

حیف بازی هاشون خیلی گرونن

  Milad SS
  پاسخ دهید یکشنبه 8 شهریور 1394

  دوستمون درست میگن رمه پی اس فور دی دی آر فایوه من دیشب این یه مورد رو یادم رفت (اگه دی دی آر فور باشه که قیمته کنسول و زمان پاسخ دهی رم ها خیلی زیاد میشه ‎:D مسلما دی دی آر فور نیست!)…
  با این حال توضیحی که درباره ی رم پی اس فور دادم سره جاشه و فقط نوعه رم رو اشتباه نوشتم (معذرت!)
  رم های دی دی آر فایو مدت پاسخ گویی بالایی دارن و این ضعفشون، قدرته پهنای بانده زیادشون رو میپوشونه! و به همین دلیله که استفادشون به علت قدرته تقریبا برابرشون با رم های دی دی آر تیری (و قیمته بالاتر) در سیستم های خونگی توصیه نمیشه!! و شرکتی هم رقبت نمیکنه که این رم ها رو برای پی سی تولید کنه! اما در مقابل سال پیش بود که شرکت کورسیر از اولین نسله رم های دی دی آر فوره خودش رونمایی کرد که علاوه بر دارا بودنه پهنای باندی مشابه به رم های دی دی آر فایو، از مدت پاسخ دهی بسیار کوتاه تری هم برخوردار هستند…
  از دوستان بابت یاد آوری و توجهشون ممنونم

amir16682
پاسخ دهید یکشنبه 8 شهریور 1394

تا حایی که من میدونم رم پی اس4
gdr5 هست
درضمن دسته ی پی اس خیلی بهتر از دسته بد فرم ایکس باکس با اون ظاهر عجیبشه!
من فن پی اسم اما حقیقتاً ایکس باکس داره جلو میزنه! واسه سونی متاسفم که طوفانی شروع کرد اما ادامه نداد . . .

  the.13eauty
  پاسخ دهید یکشنبه 8 شهریور 1394

  دوست عزیز شما مطمئنی فن پی اسی؟
  اخه هیچی از پی اس نمیدونی رم ddr4 هست

  Milad SS
  پاسخ دهید یکشنبه 8 شهریور 1394

  بالا پاسخ دادم دوسته عزیز منتها اشتباهی به کامنته دوسته بالایی چسبید خخ ‎:D

   milad
   پاسخ دهید یکشنبه 8 شهریور 1394

   لطفا بیخیال بحث برتری کنسول بشین چون دو ساله دارن بحث میکنن و به جایی نمیرسن، هرکی هرچی خواست میره میخره سلیقه ایه ممکنه یکی Wii U دوست داشته باشه یکی Xbox، یکی Ps

    milad
    پاسخ دهید یکشنبه 8 شهریور 1394

    در ضمن GDDR5 بهترین رم موجوده و عملکرد GDDR5 از DDR4 خیلی بهتره. نکته دیگه اینه که هیچ کس صراحتا نمیتونه بگه که کدوم کنسول برتره چون هرکدوم برتری ای نسبت به دیگری داره، به طور مثال همه میدونن که شبکه انلاین xbox بهتر از playstation است و همچنین همه میدونن انحصاری های playstation بهتر از xbox است (البته سلیقه ایه آخه کی دلش میخواد از The last of us, god of war, uncharted,… دست بکشه)

     Milad SS
     پاسخ دهید یکشنبه 8 شهریور 1394

     لطف کنید تو گوگل نه! تو بینگ ‎:)‎ درباره ی انواع رم یه سرچه کوچیکی انجام بدین خودتون متوجه میشید.. چه نوع رمی قوی تره! (من ترجیح میدم سکوت اختیار کنم چون میدونم الان من هرچی بگم شما قانع نمیشید!)
     آره خب این چیزا سلیقه ای…
     منم تنها قصدم دفاع بود نه مثله بعضی از دوستان تخریبه کنسوله مقابل!
     به هر حال مهم لذتیه ک کاربر باید از کنسولش و اوقاته گیمینگش ببره که اونم بسته به سلیقه و خلق و خوی فرد داره…
     موفق باشید

  milad
  پاسخ دهید یکشنبه 8 شهریور 1394

  باتوجه به اشتباه تایپی من و اینکه رم Xbox One از نوع DDR3 هست، من هرجایی رو که دیدم و با توجه به اطلاعاتی که دارم، دیدم که رم GDDR5 از DDR3 بهتره (Bandwith بیشتر و … همین که GDDR5 بیسش روی DDR3 هست همه چیز و گواه میده مثل این میمونه که یکی بگه Unreal Engine 4 خالص از نسخه ی بهبود یافته و بهینه سازی شده فوق العاده یک استودیو بهتره) حالا شما اون منبعی رو که میگین بهتره بزارین تا ما هم از احوال این دو نوع رم جویا بشیم

   Milad SS
   پاسخ دهید یکشنبه 8 شهریور 1394

   دوسته عزیز اولا که من نگفتم رم دی دی آر تیری بهتره! شما فرمودید رم دی دی آر فایو از فور بهتره منم با اطمینان خاطر میگم که رم های دی فایو خیلی از رم های دی فور ضعیف ترند!!
   در مورد تیری و فایو هم باید گفت که به علته وجوده پهنای باند بیشتر در رم های دی قایو و در مقابل مدت پاسخ دهی پایین تره رم های دی تیری قدرته این دو نوع رم تا حده زیادی برابره!
   چون ضعف هاشون قدرتشون رو میپوشونه!!
   و به دلیل قیمت بالای رم های دی فایو استفاده از اون ها مرسوم نیست!
   رم دی فایو و تیری تو بسیاری مواقع عملکرد های مشابه دارن اما در برخی موارد رم های تیری و در برخی دیگه فایو نسبت به هم قوی تر ظاهر میشن که اونم بستگی به طرزه استفاده کاربر داره

فرشید
پاسخ دهید یکشنبه 8 شهریور 1394

سلام،شیش تگ اپدیت شد

ali930
پاسخ دهید یکشنبه 8 شهریور 1394

اقا سیکس تگ اپدیت جدید اومده من گرفم بالا نمیاد برنامه

برای نوشتن دیدگاه می توانید به حساب کاربری خود وارد شوید ورود ارسال نظر به صورت مهمان
برچسب ها: , , , , , , , , , , , , , , , , , ,