در ماه اکتبر، موزیلا اولین بیلد Nightly از فایرفاکس 64 را منتشر کرد که از پنجره اشتراک گذاری ویندوز 10 بهره می‌برد. این ویژگی که فقط در ویندوز 10 در دسترس است پنجره Share ویندوز 10 را در منوی اصلی مرورگر قرار داده است. حال فایرفاکس 64 همراه با این ویژگی در دسترس کاربران قرار گرفته است. در ادامه با وینفون همراه باشید.

زمانی که این گزینه که در نسخه های دیگر سیستم عامل ویندوز مخفی شده است را کلیک کنید، پاپ آپ مربوط به اشتراک گذاری ویندوز 10 ظاهر خواهد شد.

این ویژگی در آخرین به‌روز‌رسانی اصلی فایرفاکس 64 که برای تمام کاربران قابل دانلود است، به این مرورگر اضافه شده است. این به‌روزرسانی شامل بهبودهای فراوانی است که در ادامه آن‌ها را بررسی می‌کنیم.

  • پیشنهادات بهتر: ممکن است در حال وبگردی در حالت عادی مرورگر شاهد پیشنهاداتی از سوی فایرفاکس برای استفاده از ویژگی‌های این مرورگر، سرویس‌ها و افزونه‌ها باشید که بر اساس نحوه استفاده شما از وب به شما توصیه می‌شوند (مخصوص کاربران ایالات متحده)
  • بهبود مدیریت زبانه‌ها: حالا می‌توانید چندین زبانه را از نوار زبانه‌ها انتخاب کنید و آن‌ها را به سادگی انتقال دهید، نشان کنید، پین کنید یا ببندید.
  • مدیریت عملکرد ساده‌تر: با اضافه شدن صفحه جدید Task Manager که در مسیر About > Performance یافت می‌شود، می‌توانید ببیند هر زبانه چه مقدار از انرژی سیستم شما را مصرف می‌کند و از همان صفحه زبانه‌های اضافی را ببندید و انرژی را ذخیره کنید.
  • بهبود عملکرد برای کاربران مک و لینوکس: با فعال کردن Link Time Optimization یا Clang LTO عملکرد مرورگر برای کاربران این سیستم‌عامل‌ها بهبود یافته است. Clang LTO در نسخه 63 برای کاربران ویندوز فعال شد.
  • قابلیت اشتراک گذاری بهتر در ویندوز: کاربران ویندوز حالا می‌توانند با استفاده از پنجره اشتراک گذاری سیستم عامل خود، صفحات وب را به اشتراک بگذارند. گزینه Share در منوی Page Actions که با سه نقطه مشخص شده است قرار دارد.
  • اضافه شدن قابلیت حذف افزونه‌ها به منوی محتوا که از طریق کلید نوار ابزار در دسترس قرار می گیرد.
  • با به‌روز شدن Policy Engine کاربران تجاری مک او اس می‌توانند از پروفایل تنظیمات برای شخصی‌سازی فایرفاکس استفاده کنند.

خوشبختانه این تغییرات نشان دهنده این است که ویندوز 10 در حال رسیدن به حجم زیادی از کاربران است و به طبع توسعه دهندگان دیگر نمی‌توانند تغییراتی که مایکروسافت برای مدرنیزه کردن سیستم عامل خود و بهبود تجربه کاربری انجام می‌دهد را نادیده بگیرند.

جزئیات کامل مربوط به فایرفاکس 64 و لینک دانلود مستقیم آن را می‌توانید در وبسایت موزیلا ببینید.

منبع :

MSPU

210 پست
احسان وائقی
دانشجوی مهندسی برق. علاقه‌مند به تکنولوژی، موسیقی و سفر
مطالب مرتبط
در مای نوکیا بخوانید
دیدگاه کاربران
هنوز دیدگاهی ثبت نشده
برای نوشتن دیدگاه می توانید به حساب کاربری خود وارد شوید ورود ارسال نظر به صورت مهمان
برچسب ها: , , , , ,