مدت زیادی است که پشتیبانی از ماوس و کیبورد اکس باکس وان، یکی از گزینه های روی میز مایکروسافت بوده است و حال این شرکت با عرضه نسخه بتای بازی ماینکرفت Better Together توانسته است مقداری خود را به این هدف نزدیک کند. در ادامه با تیم کافه اکس باکس وینفون با ما همراه باشید.

مایک ایبارا نایب رییس بخش اکس باکس در جشنواره PAX West این هفته درباره قابلیت پشتیبانی از ماوس و کیبورد اظهار داشت که مایکروسافت مراقبت ویژه ای برای اطمینان از زمان عرضه این قابلیت توسط توسعه دهندگان انجام می‌دهد.

پشتیبانی ماوس و کیبورد قطعا به اکس باکس وان می‌آید. ما باید خیلی هوشمندانه در مورد آن عمل کنیم. تعداد زیادی از مردم به من توییت می‌زنند و می‌گویند که شما نمی‌توانید این کار را بکنید زیرا بی‌عدالتی ایجاد می‌شود و ما هم متوجه این قضیه هستیم. ما دو پلتفرم را اجرا می‌کنیم یکی اکس باکس و دیگری ویندوز و به همین علت کیبورد و ماوس را آورده‌ایم. ما به توسعه دهندگان خود می‌گوییم که مراقب بازی های رقابتی چند نفره خود باشید تا مردم بتوانند ‌هر گونه که ‌راحت تراند بازی کنند چه با کنترلر و چه با کیبورد و ماوس. پس شما به زودی اولین بازی های ما را با پشتیبانی از ماوس و کیبورد خواهید دید و بر اساس کار توسعه دهندگان ما می‌توانید با ماوس یا بدون آن بازی کنید.

نگرانی های زیادی در مورد این قابلیت وجود دارد مخصوصا در بازی های شوتر. اگر ماوس داشته باشید به سرعت می‌توانید هدف خود را بزنید اما در کنترلر درست است که سرعت چرخاندن استیک ها بیشتر است اما ممکن است دقت تیراندازی هنگام چرخش از بین برود. مایکروسافت قبلا این قابلیت را با بازی Gears Of War 4 امتحان کرده است و سعی دارد که به گیمر ها این اطمینان را بدهد که بتوانند رقیب خود را انتخاب کنند.

هر چند مشکلات دیگری هم وجود دارد. اگر بازیکنی ناگهان از ماوس و کیبورد استفاده کند ممکن است امتیاز آن از دست برود و سرعت بازی را کاهش بدهد. مایکروسافت قرار دادن این نوع قابلیت‌ها را به توسعه دهندگان خود سپرده است.

بازی هایی مانند Cities: Skylines باید زودتر برای اکس باکس وان می‌آمدند اگر توسعه دهندگان محبور به بازنویسی محیط کاربری برای پشتیبانی از کنترلر نبودند. در آینده بازی هایی چون Age of Empires و DOTA2 و Heroes of the Storm در لیست بازی های ماوس و کیبورد قرار خواهند گرفت. هم چنین این قابلیت راه را برای ورود برنامه های کاربردی به اکس باکس وان باز می‌کند. شاید این کنسول بتواند گزینه مناسبی برای دانش‌آموزان و دانشجویان هم بشود.

پتانسیل این‌گونه تغییرات واقعا وجود دارد. حال باید صبر کنیم و ببینیم که توسعه دهندگان چه می‌کنند.

نظرات خود را در این باره با ما درمیان بگذارید.

منبع :

WINDOWSCENTRAL

322 پست
سینا لواسانی
او دانشجوی مهندسی کامپیوتر است. به پرواز و بازی های ویدیویی علاقه‌ی وافری دارد و سعی می‌کند اغلب اوقات فراغت خودش را صرف بازی های ویدیویی و فیلم کند. سینا اکنون نویسنده و مترجم بخش اکس باکس وب‌سایت وینفون است.
مطالب مرتبط
در مای نوکیا بخوانید
دیدگاه کاربران
zaryab
پاسخ دهید یکشنبه 12 شهریور 1396

خیلی شگفت انگیز میشه: هم کنسول، هم یک کامپیوتر، وسیله استریم موسیقی، دستیار صوتی خانگی و …

برای نوشتن دیدگاه می توانید به حساب کاربری خود وارد شوید ورود ارسال نظر به صورت مهمان
برچسب ها: , , , , ,