Vector-Watch-Facebook-App-1040x580شرکت Vector Watch سازنده ساعت های هوشمند و واقع در لندن است. ساعت های تولید شده توسط این شرکت قصد دارند آمیخته ای از ظاهر کلاسیک و مدرن باشند. این محصولات برخلاف اکثر ساعت ها هوشمند بر روی سلامت و ورزش تمرکز نکرده اند و هدف آن ها این است که نیاز نباشد برای انجام هر کار کوچکی تلفن همراهمان را از جیب خارج کنیم و بسیاری از وظایف آن را بتوانیم بر عهده ساعت قرار دهیم. کارهایی مانند عوض کردن آهنگ و اطلاع از وضعیت آب و هوا.

این شرکت نرم افزار خود را برای اکثر پلتفرم های بزرگ توسعه داده است. پلتفرم هایی همچون ویندوزفون، ویندوز ۱۰، اندروید و iOS از وجود نرم افزار مخصوص این محصول بهره مند شده اند. در این مقاله قصد داریم این محصول را با استفاده از نرم افزار یونیورسال ویندوز ۱۰ آن بررسی کنیم. نرم افزاری که بر روی تلفن های همراه و رایانه های ویندوزی و همچنین اکس باکس وان و هالولنز نصب می شود. در واقع با یک ساعت یونیورسال واقعی رو به رو هستیم!

vector-smartwatch-1ساعتی که مورد بررسی قرار گرفته است به رنگ رز گلد بوده و با گوشی لومیا ۹۵۰ اکس ال همگام شده است. رنگ رز گلد این ساعت واقعا در هر شرایطی درخشیده و خودنمایی می کند و همچنین جلوه زیبایی به آن بخشیده است اما اثر انگشت را نیز به خود جذب می نماید. در واقع جذب اثر انگشت بر روی بدنه، آزار دهنده ترین بخش طراحی این محصول است و به سختی می توان آن را بدون وجود اثر انگشت یافت. اگر دایما با یک دستمال صفحه آن را تمیز نکنید، بعد از مدتی دیدن آنچه در صفحه نمایش رخ می دهد، غیر ممکن می شود.

میزان شارژدهی

اکثر ما تجربه ناخوشایندی از دستگاه های بلوتوثی داریم اما در هنگام استفاده از این دستگاه به صورت خوشایندی شگفت زده خواهید شد. این ساعت از تکنولوژی بلوتوث LE یا کم مصرف (Low Energy) استفاده می کند. زمانی که ساعت برای بررسی رسید، حدود ۳۰ روز می شد که شارژ نشده بود (البته به دستگاهی هم وصل نبوده است). در ابتدا دستگاه به شارژ زده شد و از آن زمان تا کنون نیازی به شارژ مجدد پیدا نکرده است. این ساعت بر روی مصرف لومیا ۹۵۰ اکس ال نیز تاثیر سویی نداشته و تغییر خاصی در شارژدهی تلفن همراه مشاهده نشد. در حالتی که تلفن و ساعت همگام شده اندو در استفاده نیمه سنگین، گوشی ۲۴ ساعت شارژدهی را تجربه نمود.

اَپ ساعت وکتور

نکته اصلی در تجربه کاربری یک ساعت هوشمند، نرم افزاری است که برای آن در دسترس قرار گرفته است. اپ در این دستگاه مانند محور مرکزی عمل می کند و تمامی تنظیمات از داخل آن انجام می شود. بعد از نصب نرم افزار، لازم است که آن را با ساعت همگام کنید. مراحل بسیار ساده است. بلوتوث را روشن کرده، کدی را که روی صفحه ساعت به نمایش دی می آید را در اپ وارد نمایید. اگر قسمت بررسی برای به روز رسانی را بزنید چندین به روز رسانی برای firmware  دریافت می شود، حدود ۱۰ دقیقه به طول می انجامد. ساعت یک فروشگاه مخصوص نرم افزار دارد که در حال حاضر تعداد زیادی اپ در آن موجود نیست،  اما به زودی قرار است که این تعداد افزایش یابد. شرکت وکتور قول اپ مخصوص اوبر را به عنوان مثال داده است. در حال حاضر اپ های مخصوص اخبار بی بی سی، موسیقی، Stop Watch، زنگ هشدار و تایمر موجود هستند.

watch makervector settings

فروشگاه اپ وکتور

با نصب اپ موسیقی، این نرم افزار به آهنگ های تلفن همراه متصل شده و آن ها را به خوبی می تواند کنترل کند. این اپ کار پخش، عقب و جلو بردن و توقف را کاملا به خوبی انجام می دهد. گاهی اوقات این اپ با مشکل مواجه می شود و پاسخ درستی به درخواست شما نمی دهد و مجبور می شوید که گوشی را از جیب خود خارج نمایید. اپ زنگ هشدار ولی به خوبی کار می کند و برای بیدار شدن می توان بر روی آن حساب کرد. در هنگام نواختن زنگ هشدار، لرزشی را بر روی مچ دست احساس خواهید کرد که بسیار برای افرادی که خواب آن ها سنگین است، مفید خواهد بود. اپ به سادگی عمل می کند، کافی است بر روی Add لمس کرده و زمان را تنظیم کنید. تنها مشکل این است که مشخص نمی کند که زمان هشدار ثبت شده است یا نه. یعنی پیامی مبنی بر این که زنگ شما ثبت شده است نشان داده نمی شود. اما برنامه در پس زمینه به خوبی آن را ثبت می کند. پس ممکن است بار اول نگران شوید که زمان شما ثبت نشده است ولی بهتر است بدانید که تنها پیامی جهت ثبت نشان داده نشده است ولی زنگ هشدار به درستی تنظیم خواهد شد. در هنگام نواختن زنگ هشدار، کافی است تا بر روی صفحه ساعت لمس کنید تا نواختن زنگ قطع شود.

Vector app storeاستریم داده ها

دستگاه قابلیت استریم دارد که به شما اجازه می دهد برخی از داده ها را بر روی صفحه ساعت داشته باشید. می توان داده های اپ آب و هوا، رویداد های تقویم اوت لوک و اطلاعات سهام شرکت ها را برای مثال بر روی صفحه ساعت خود استریم نمایید. در ابتدا استریم آب و هوا تنظیم نمی شد و خطایی مبنی بر اشکال در اتصال می داد که با نصب مجدد اپ، مشکل برطرف گردید. بعد از آن وضعیت آب و هوا به خوبی بر روی صفحه ساعت به نمایش در می آمد و حتی این اجازه را به کاربر می دهد که دما را به واحد سلسیوس یا فارنهایت مشاهده نماید.

استریم وضعیت سهام به خوبی کار می کند و کافی است تا نام شرکت مدنظر خود را جست و جو نمایید. همچنین امکان نمایش ارزش سهام بر روی صفحه ساعت وجود داشته و  حتی آن را چند دقیقه یکبار به روز می نماید.

به محض انتخاب استریم تقویم، رویداد های اوت لوک با ساعت همگام می شود ولی در نمایش آن ها مشکلی وجود دارد. رویداد ها گاهی بی دلیل از صفحه نمایش محو می شوند. ناپدید شدن اطلاعات تقویم از روی صفحه نمایش بدون هیچ دلیل انجام می شود. حتی زمانی که اقدام به ثبت یک رویداد جدید می کنید، ابتدا آن را نمایش داده، اما بعد از مدتی بدون دلیل خاصی از صفحه ناپدید می گرد.

دستگاهی توانا که جای کار بسیاری دارد

ساعات هوشمند Vector Luna دستگاه بسیار خوبی است اما به نظر می رسد برای عرضه جهانی اندکی زود است زیرا دستگاه از تعدادی مشکل نرم افزاری رنج می برد و کاستی هایی را در رابط کاربری خود می بیند. به عنوان مثال زمانی که صفحه را لمس می کنید، هیچ افکت مجازی به شما نشان داده نمی شود تا بدانید که لمس انجام  شده است یا خیر. همچنین در بخش استریم امکانات اپلیکیشن ها با مشکلاتی نظیر عدم نمایش رویداد های تقویم مواجه است. در هر حال این دستگاه دارای پلتفرم خوبی است که علاوه بر نرم افزار گوشی های ویندوزفون برای آن اپ یونیورسال نیز موجود است. شرکت وکتور همچنین یک فروشگاه اختصاصی برای توسعه دهندگانی که قصد دارند اپ های قابل استریم یا واچ فیس (Watch Face) بسازند، تدارک دیده است.

با اندکی کار بیشتر و گوش فرا دادن به بازخورد کاربران، این محصول قابلیت رقابت در بازار رو به رشد ساعت های هوشمند را دارد.

منبع :

WINBETA

306 پست
حسین محمدزاده
لیسانس مدیریت. (تکنولوژی دوست داشتنی ترین چیز در دنیا است)
مطالب مرتبط
در مای نوکیا بخوانید
دیدگاه کاربران
مسعود
پاسخ دهید یکشنبه 9 مرداد 1395

همیشه ویندوزفون یه جاش میلنگه،همش باگ

ss
پاسخ دهید یکشنبه 9 مرداد 1395

چرا چرت و پرت میگی این ساعت روی اندروید و آی او اس هم مشکل داره کلی ساعت هوشمند دیگه هست که برای ویندوز هم هست. قابلیت هاش هم بیشتر هم بدونه باگه

ss
پاسخ دهید یکشنبه 9 مرداد 1395

چرا چرت و پرت میگی این ساعت روی اندروید و آی او اس هم مشکل داره کلی ساعت هوشمند دیگه هست که برای ویندوز هم هست. قابلیت هاش هم بیشتر هم بدونه باگه
اینم لینکشhttp://winphone.ir/%d8%ae%d8%a8%d8%b1-%d8%b3%d8%a7%db%8c%d8%aa-bookstone-%d8%a7%d8%b7%d9%84%d8%a7%d8%b9%d8%a7%d8%aa-%d8%a8%db%8c%d8%b4%d8%aa%d8%b1%db%8c-%d8%af%d8%b1%d8%a8%d8%a7%d8%b1%d8%b9-%d8%b3%d8%a7%d8%b9%d8%aa/

HoSein.m6
پاسخ دهید یکشنبه 9 مرداد 1395

سلام،الان که بحث ساعت هوشمند شد،میخواستم بدونم چه ساعت هایی با ویندوز ۱۰ موبایل سازگاری دارن؟در کل چی میشه خرید؟

ali
پاسخ دهید یکشنبه 9 مرداد 1395

سلام، من گوشی ۹۵۰ دارم و یه ساعت zecircle شرکت مایکرونوز رو گرفتم که واسه ی وینفون هم نرم افزار داره ولی مثلا یکی از ایرادهاش اینه که توی وینفون نمیتونه نوتیفیکیشنها رو مث اطلاع پیامک یا شماره فرد تماس گیرنده یا حتی تماس دریافتی رو نشون بده ولی تمام این قابلیتها رو روی اندروید و ios داره. تنها ساعتی که میشه خرید و یکم قیافه داره همینه
http://www.mykronoz.com/collections/zecircle/

برای نوشتن دیدگاه می توانید به حساب کاربری خود وارد شوید ورود ارسال نظر به صورت مهمان
برچسب ها: , , , , , , , , , ,