رد استون 5، به‌روزرسانی جدیدی است که به احتمال زیاد در ماه اکتر برای ویندوز 10 منتشر شود. در این به‌روزرسانی، چندین بهسازی در حال آمدن به مایکروسافت اج هستند و این مرورگر را بیشتر از قبل گسترش می‌دهند.

مایکروسافت اج بر خلاف دیگر اپلیکیشن‌های ویندوز، تنها سالی دو بار هم زمان با به‌زورسانی‌های مهم ویندوز 10 به‌روز می‌شود و به احتمال زیاد تا وقتی که مایکروسافت این مرورگر را به مایکروسافت استور اضافه نکند، روند به‌روزرسانی مایکروسافت اج همین گونه باقی خواهد ماند.

در به‌روزرسانی اکتبر یا همان رد استون 5، ویژگی‌های جدیدی به مایکروسافت اج اضافه خواهد شد که در نگاه اول متوجه‌شان نخواهید شد. البته به این معنی نیست که تمام ویژگی‌های جدید بسیار کوچک و پنهان هستند، بلکه ویژگی‌های بسیار کاربردی و بزرگی نیز به این مرورگر اضافه خواهد شد.

مایکروسافت، چنین تغییرات کوچکی را برای بهبود دادن تجربه‌ی استفاده از این مرورگر در مایکروسافت اج اعمال کرده است، و توجه به چنین موارد کوچکی مورد قدردانی کاربران واقع خواهد شد. در واقع، هر تغییر و بهسازی کوچکی که مایکروسافت در مایکروسافت اج اعمال کند، برای بهتر شدن تجربه‌ی استفاده از مایکروسافت اج است، حتی اگر متوجه این تغییرات نشوید نقش این موارد کوچک، کلیدی و مهم است.

در رد استون 5، چنین موارد کوچکی فراوان است، ولی در این مطلب 5 مورد از مهم‌ترینشان را برایتان در کنار هم آورده‌ایم و امیدواریم که پس از انتشار رد استون 5، از این تغییرات و ویژگی‌های جدید استفاده کنید.

1. سایه‌های پشت زبانه‌ها در مایکروسافت اج:

پس از به‌روزرسانی، مطمئناً در اولین استفاده متوجه این مورد نخواهید شد. در به‌روزرسانی جدید، سایه‌هایی در پشت هر زبانه اضافه شده‌اند که باعث می‌شود ظاهر و حس کلی این مرورگر مدرن به نظر برسد و بخشی از طراحی فلوئنت است.

هر چند که این مورد بسیار کوچک است، ولی با این تغییر، ظاهر مایکروسافت اج با سایر بخش‌ها و اپلیکیشن‌های ویندوز 10 یکدست می‌شود و به بهبود نمای کلی ویندوز 10 کمک خواهد کرد.

2. از پیش بی صدا کردن زبانه‌ها

قابلیت بی صدا کردن زبانه‌ها از قبل در این مرورگر وجود داشته است و کاربران می‌توانند با استفاده از این قابلیت صدای محتوای چند رسانه‌ای در یک سایت را ببندند. در رد استون 5، این ویژگی پیشرفته‌تر از قبل می‌شود.

در رد استون 5 خواهید توانست که قبل از پخش هر صدایی در هر سایتی، آن را بی صدا کنید. برای مثال، اگر در مایکروسافت اج، ویدیویی را در یوتیوب باز کنید، می‌توانید بدون استفاده از کنترل‌های خود یوتیوب و قبل از پخش شدن آن ویدیو، صدای آن را قطع کنید. برای این کار، روی زبانه‌ی مورد نظر کلیک کرده و روی Mute Tab کلیک کنید.

3. بهبود یافتن صفحه‌ی راهنمای مایکروسافت اج

در نسخه‌های قبلی مایکروسافت اج (برای مثال، در به‌روزرسانی آوریل 2018) با فشردن کلید F1، صفحه‌ی Tips یا همان ترفندهای مایکروسافت اج برایتان باز می‌شد. محتوای این صفحه چندان مفید و کاربردی نبودند و کاربران حتی علاقه‌ای به خواندنش نداشتند.

در رد استون 5، با فشردن کلید F1، صفحه‌ی Support مایکروسافت اج برایتان باز می‌شود و می‌توانید در آن درباره‌ی هر ویژگی مایکروسافت اج اطلاعات بیشتری کسب کنید.

4. گسترش ویژگی کتاب خوانی با کاشی‌های مخصوص E-Bookها

علاوه بر بهسازی‌های به عمل آمده در زمینه‌ی جست و جوی اینترنتی، مایکروسافت تغییرات مهمی در زمینه‌ی کتاب خوانی نیز ایجاد کرده است. این تغییرات، مایکروسافت اج را را به اپلیکیشنی بسیار خوب برای باز کردن و بررسی کتاب‌های الکترونیکی (E-Book) در ویندوز 10 تبدیل می‌کند.

در نسخه‌ی 1809 ویندوز 10، کاربران می‌توانند در قالب کاشی‌های منوی استارت، کتاب‌های الکترونیکی را در منوی استارت پین کنند و با کلیک بر آن‌ها، مستقیماً کتاب‌ها را در مایکروسافت اج اجرا کنند. این کاشی‌ها نیز علاوه بر عملکرد کاربردیشان، اطلاعات مفیدی درباره‌ی محتوای آن کتاب‌ها نمایش می‌دهند، مانند جلد کتاب‌ها و تعداد صفحات خوانده شده‌ی آن کتاب. مورد دوم به شما کمک خواهد کرد که دفعه‌ی بعدی که آن کتاب را باز کردید، از آخرین صفحه‌ی خوانده شده به خواندن آن کتاب ادامه دهید.

5. منوی Settings جدید

همانند موارد قبل، در اولین استفاده ممکن است متوجه این تغییر نشوید. ولی منوی Settings، همان منویی که با فشردن دکمه‌ی سه نقطه در بالای صفحه باز می‌شود، دارای آیکون‌هایی است که محتوای مربوط به آن گزینه‌ها را نمایش می‌دهند.

این تغییر، درک بهتر از عملکرد گزینه‌های مختلف درون این منو را بهبود می‌بخشد و در عین حال، به بهبود ظاهر مدرن این مرورگر کمک می‌کند. گزینه‌های منوی Settings نیز از نو چیده شده‌اند و دسترسی به تنظیمات مورد نظرتان را راحت‌تر خواهد کرد، چرا که دقیقاً همان جایی گذاشته شده‌اند که باید باشند.

منبع :

SOFTPEDIA NEWS

234 پست
مسعود پاکراه
مطالب مرتبط
تبلیغات
در مای نوکیا بخوانید
دیدگاه کاربران
هنوز دیدگاهی ثبت نشده
برای نوشتن دیدگاه می توانید به حساب کاربری خود وارد شوید ورود ارسال نظر به صورت مهمان
برچسب ها: , , , , , , ,