همان گونه که اطلاع دارید، تیم اینسایدر مایکروسافت امروز بیلد ۱۶۲۱۵ ویندوز ۱۰ را برای اعضای اینسایدر حلقه فست عرضه کرد که یک به روز رسانی بسیار بزرگ محسوب می شود و ویژگی های جدید و بهبود های بسیار خوبی را به ارمغان آورده است. پیش از این ما لیست تغییرات بیلد ۱۶۲۱۵ را برای شما منتشر کردیم ولی اکنون قصد داریم به یکی از مهم ترین تغییرات این بیلد، یعنی استفاده از سیستم طراحی فلوئنت در منوی استارت و اکشن سنتر نگاهی داشته باشیم. همراه وینفون باشید.

در این بیلد جدید پوشش تازه ای از رنگ به منوی استارت و اکشن سنتر ویندوز ۱۰ آمده است و هر دوی آن ها عناصری از سیستم طراحی فلوئنت را دریافت کرده اند که بسیار زیبا به نظر می رسد.

لیست کامل تغییرات منوی استارت و اکشن سنتر:

بهبود های منوی استارت

  • اکریلیک: اگر شما transparency یا شفافیت را برای منوی استارت فعال کنید، در حال حاضر متوجه خواهید شد که منوی استارت با استفاده از طراحی جدید اکریلیک به روز رسانی شده است.
  • تغییر اندازه عمودی: دیگر هیچ گونه گیر یا اشکالی در پایین قاب وجود ندارد.
  • تغییر اندازه افقی: قاب در حال حاضر بلافاصله شروع تغییر اندازه به صورت افقی می کند (مانند تغییر اندازه عمودی).
  • تغییر اندازه مورب: قاب می تواند به صورت مورب تغییر اندازه داده شود!
  • محل گرفتن قاب برای تغییر اندازه: در حال حاضر “چنگ زدن” لبه قاب برای شروع تغییر اندازه راحت تر شده است.
  • انتقال به حالت تبلت: انتقال روان تر به حالت تبلت.

بهبود های اکشن سنتر

  • ظاهر جدید برای اکشن سنتر: اکنون اکشن سنتر بر اساس بازخورد کاربران دوباره طراحی شده است تا با جدا سازی اطلاعات و ساختار سلسله مراتبی بسیار واضح تر شود. و طراحی جدید برای اکشن سنتر همچنین شامل عناصر سیستم طراحی فلوئنت از قبیل اکریلیک شده است! (و در اقدامی تعجب آور، مایکروسافت همچنین اکریلیک را به اطلاعیه های نان تست نیز اضافه کرده است!). به عنوان یک یادآوری، شما می توانید دکمه های اقدامات سریع قابل مشاهده را با رفتن به Settings > System > Notifications & actions سفارشی سازی کنید.

همان طور که شما می توانید در تصویر بالا مشاهده کنید، تمام این تغییرات واقعا خوب به نظر می رسند و ما طراحی جدید اکشن سنتر واقعا زیباست. مایکروسافت به تازگی سیستم طراحی فلوئنت را آغاز کرده است، بنابراین ما می توانیم انتظار داشته باشیم که در طول چند هفته آینده این زبان طراحی جدید وارد بخش های مختلف سیستم عامل از جمله پاپ آپ ها شود.

نظر شما در مورد تغییرات صورت گرفته در منوی استارت و اکشن سنتر چیست؟

منبع :

ONMSFT

2147 پست
امیر زمانی
Only Windows
مطالب مرتبط
در مای نوکیا بخوانید
دیدگاه کاربران
alireza
پاسخ دهید جمعه 19 خرداد 1396

آپدیت کریترز بعدی ویندوز ۱۰ عالی خواهد بود
امیدوارم توی موبایل هم بیاد
واقعا مایکروسافت توی ویندوز ۱۰ خیلی خوب کار میکنه ولی ویندوز موبایل …..

برای نوشتن دیدگاه می توانید به حساب کاربری خود وارد شوید ورود ارسال نظر به صورت مهمان
برچسب ها: , , , , , , , , , , ,